Zpětné zrcátko 2020: ASL

Amatérská sloWWpitchová liga (ASL) byla první pálkovací soutěží, která se po jarním uvolnění vládních opatření proti covid-19 rozběhla. Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co se s tím dá dělat. 🙂 V pondělí 11.5.2020 bylo povoleno sportovat a již v sobotu 16.5.2020 se hrál úvodní turnaj ASL – Malá Hosana.

MALÁ HOSANA

Zájem o hru byl obrovský. Do Pardubic se sjelo 12 týmů. Turnaj provázela mnohá omezení a opatření. Stále se nemohlo cestovat a Barons Wroclaw museli svůj start v ASL odložit. Jejich místo zaujal nováček z řad rodičů Waynes – Černí ďáblové (později ČKD). Počet sportovců v jednom areálu byl omezen a hrálo se bez diváků. Pořadatelé snížili počet lidí na jednom místě přidáním druhého areálu. Malá Hosana se tak stala prvním turnajem ASL, který se hrál na dvou fotbalových hřištích zároveň: Svítkov B a Staré Čívice. V jeden okamžik se probíhaly 4 zápasy najednou. Novým podmínkám bylo přizpůsobeno i play off. Vítězové skupin byli nasazeni do čtvrfinále, všichni ostatní začínali vyřazovací boje v osmifinále.

Zápasy o třetí a první místo skončily rozdílem jediného bodu. Z vítězství se poprvé radovali OSL z Olomouce (pokud tedy nepočítáme první místo BeerBoy ze Squatu 2017). Na druhém místě se umístil Trutnov HSM. Bronz brali (j)ELITA. Obhájci titulu Mimoni Stars se museli spokojit se čtvrtým místem.

článek a výsledky: MH2020: PRIMA & PRIMULA
fotky od Waynes a Františka Turečka

MH 2020

ASL v roce 2020 doznala několika kosmetických změn. Nová pravidla se týkala především půjčování hráčů (půjčení hráči jdou na pálku na konci line upu, v poli hrají kečra, případně vnější pole). Začátek line upu musí být coed. Upřesněn byl status profíka. Nově byl do termínovky ASL přidán čtvrtý turnaj Koněpůlky.

KONĚPŮLKY

Druhý turnaj ASL se hrál v klasickém formátu pro 10 týmů: 2 skupiny po pěti & zápas o třetí místo a finále. Tentokrát se hrálo na jednom fotbaláku (Svítkov B). Celý den poprchávalo. RED HOTS se poprvé představili v nových dresech. Mor a mšice se museli obejít bez Pepína, který přežil line drive do oka na pátečním tréninku.
Při neúčasti OSL a Trutnova HSM se do hry o průběžné vedení dostalo více týmů. Nejlepší formu ukázali (j)ELITA, krerá si v dramatickém finále poradila se Stingers OST 12:5. Zápas o bronz svedl do klinče týmy z opačných konců republiky. Z Plzně do Havířova je cca 470 km. Lépe si vedla Plzeň a domů odjíždí s výhrou 6:3.
Mimoni Stars ztratili reálnou možnost na obhajobu titulu.

článek: NEJSUŠŠÍ KONĚPŮLKY ZA POSLEDNÍCH 500 LET
fotky WW rajče

Koněpůlky 2020

Vrcholem amatérské sezóny je výjezdní turnaj Squat. Ne jinak tomu bylo i letos. Zdálo se, že je covid za námi. Otevřely se hranice a Barons Wroclaw se konečně dočkali prvního turnaje.

INDEPENDENT SQUAT

Squat se díky mnohým přesunům v softballových termínovkách poprvé konal v srpnu (1.-2.8.) a bylo vyprodáno. Byla to skoro bezstarostná jízda jako starých dobrých časů.

Pro Barons Wroclaw je Squat první letošní turnaj a nadšeně tančí na stole.
Z největší dálky (8 hodin) přijel Jersey Snyder.
Kovina (Bur(j)ani) chytla luft okem. Nejde o oko, ale mančaft oslabila už při prvním zápase. Squat jí po předloňské zlomené ruce asi není souzen.
Do bazénu přivezli vodu včas a teplou. Buhužel hnědou. Takže všechno vylejt a znovu.
Tentokrát nepršelo. Těch pár kapek nestojí za řeč.
ČKD vyhráli první zápas.
Barons Wroclaw mají krásné nové dresy.
Squat 2020 byl největší sportovní událostí v historii Nepoměřic.
Proběhl work shop Turnaj pohledem kouče

Systém turnaje byl opět jiný a pro účastníky ASL nový. V sobotu se hrálo se ve třech skupinách po čtyřech týmech. V neděli se pokračovalo se spodním pavoukem Squat Ball Trophy a obvyklým play off pro 6.

Velmi dobře si vedli Toucans Havířov. Vítěznou sérii Tukanům až ve finále pokazili (j)ELITA Trutnov. Třetí místo vydřeli Camperos.

(j)ELITA si upevnili pozici na prvním místě tabulky.
Černí ďáblové si změnili název na ČKD.
(j)ELITA se nově jmenují (j)ELITA Trutnov.

článek: Squat 2020: (j)ELITO platí to
fotky na WW rajčeti

Squat 2020

Po rozmarném létě přišel ošklivý podzim. Koronavirus se vrátil, vláda zakázala amatérský sport a ASL zrušila poslední turnaj.