Za padák of Kostelec: Liga končí v Kostelci

Za padák of Kostelec: Liga končí v Kostelci

Sezóna 2020 se nezadržitelně blíží ke svému závěru. O nadcházejícím víkendu bude Kostelec nad Orlicí hostit poslední ligový turnaj. Hrát se bude na jednom hřišti (áčko) s antukovým infieldem a plnotučným homerunem v levém a středním poli. Pravé pole bude o něco kratší…změříme a uvidíme, jestli to bude také homerun.

Do Kostelce se přihlásilo šest týmů…no vlastně sedm…Trnava byla nucena se odhlásit neb cestovat do zamořené země by pro ni znamenalo domácí covidové komplikace. Je to škoda, Oldstars předváděli výborný slowpitch a i s absencí na prvním turnaji mají (měli) celkové třetí místo na dostřel. Smutnou zprávou je, že se turnaje nebude účastnit ani jeden z domácích týmů. Jen přes les to má Choceň, ale ani ta se nesejde. Škoda.

Historie Zapadáku

V Kostelci se liga hrála pouze jednou a to v roce 2013. I před sedmi lety se jednalo o poslední turnaj sezóny. Na rozdíl o letoška se ale hrálo o hodně – o celkovém vítězi soutěže rozhodlo až poslední utkání. Finále mezi Rytíři Trutnov a Wayne’s World skončilo 11:3 pro Waynes, kteří se mohli těšit z prvního titulu mistra ligy. Jediným týmem, který se účastnil Zapadáku 2013 a bude hrát i letos jsou Waynes.

Cvičení z matematiky

Waynes Pardubice vedou ligu o 6 bodů a pouze neúčast na turnaji může WéWéčka připravit o titul. Při možné rovnosti bodů rozhoduje vyšší počet lepších umístění. Waynes mají 3 vyhrané turnaje, Beta jeden.

Beta Buky má jisté celkové druhé místo.

Trutnov HSM o celkové třetí místo může připravit pouze vítězství Plzně na turnaji a zároveň poslední místo HSM.

RED HOTS Plzeň se účastí na turnaji bodově dotáhnou na Oldstars a díky lepšímu umístění (1. místo na 4RC) jim bude patřit čtvrtá příčka. Pokud RHP chtějí bronz, musí turnaj vyhrát a zároveň HSM musí skončit na posledním místě.

Oldstars Trnava – bojovníci a smolaři sezóny 2020 se musí spokojit s celkovým pátým místem. U mě mají Oldstars za letošní výkony palce hore!

Grizzlies Pardubice se dostanou před Wolfs Domažlice a obsadí šesté místo.

Mor a mšice se mohou dostat před Wolfs a skončit na sedmém místě pokud turnaj vyhrají. Druhé až šesté místo v Kostelci pro MM znamená 8 místo v ČSL 2020.

Jak vidno o celkové pořadí se hrát nebude a týmy se mohou soustředit na turnajové vítězství, případně si „jen“ užít poslední ligový turnaj 2020.

Attachment

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI