V pondělí večer a v úterý ráno

ISC2012Můj táta mi říkával: „Na vojně se spěchá, čeká, blne a fasuje.“ Tady je to dost podobné. V posledních dnech se z hřiště vracíme kolem půlnoci a do hajan se nejde dříve než ve dvě. Není tedy divu, že nekteří maníci vynechali snídani a vstávali rovnou k obědu. Polední menu nepotěšilo pouze chuťový pohárek ale i rohovku a sítnici. Místo amerických fotbalistů jsme sdíleli kantýnu s americkými fotbalistkami. Bylo jako nebe a dudy. O pár minut později si asi tak půl tuctu borců myslelo, že už jsou v nebi. Na oběd přišly ještě místní volejbalistky. „S otevřenou pusou se nejí, Jardo“, kárá spolustolovníka Tomáš.

Oslím můstkem se dostáváme k anketní otázce: Kolik kombinací kárajícího Tomáše a káraného Jardy je v současném reprezentačním výběru možné? Své odpovědi vepište do komentáře k tomuto článku. Autor první správné odpovědi získá originální bílý míč používaný na ISC podepsaný všemi hráči. Všechny ostatní správné odpovědi získavají volnou poukázku na masáž od reprezentační maséra a hledače Míry. Poukázky jsou platné do 20.8.2012.

Co všecho už Míra našel?: telefon chytrý jako delfíni, brejle, cigára a zapalovač.

Z oběda spěcháme na hotel, někteří spěchají natáčet soupeře. Naše utkání mělo začínat v 16 hodin. V Midlandu ale dnes prší a tak program nabírá značné zpoždění. Začínáme o hodinu a půl později. Čekáme.

Česká republika – Vargas VEN Lanceros de Vargas Fast Pitch 7:0 (v šesté směně)

Nebylo to tak jednoznačné, jak by výsledek napovídal. Venezuelci se témeř v každé směně dostanou na metu. Dobře fungující obrana v čele s démonem Bréňou a Brábou, oba dva dnes nadhazují překrásně..

V první směně plníme po HB a dvou BB všechny mety (na dva auty), ale bod z toho není. Ve druhé směně máme dva běžce na metách a opět bez bodového efektu.

Tretí směnu rozjíždí Pulda hitem. Do vedení nás posílá nekompromistní petelicí na druhé hřiště chomutovský bomber Václav Svoboda.

Solidní náskok zvyšujeme o směnu později. Nezby BB, David trojmeťák na 3:0. Pulec dvojmeťák na 4:0. Václav BB. Karel Kadečka dvojmeťák a už je to 5:0. Jelda je aut v ifu, ale je to za bod na 6:0 a už přemýšlíme o rozdílu.

Co se nepovdlo v pátě směně, daří se v šetce. Pulda dvojmeťák, Svoboda luft za posun, Patrik sebeobětovací odpal za rozdílový bod.

sestava
Mertl DP, Mikulec 3B, Svoboda SS, Kolkus RF, Kadečka 1B, Jelínek CF, Voborník 2B, Klein C (Vácha PR), Nezbeda LF, Breník P (Brabec P).

Ze zápasu spěcháme na večeři. Sice už mají 2 hodiny zavřeno, ale dobré duše z místní jídelny nám nachystaly sebáky. Připravené jídlo konzumujeme v místní lobby (taková velká cimra na chodbě), povětšinou sedíme na sofa (takovej jako by gauč), jen Kusák u toho víceméně leží.

Z večeře spěcháme na hřiště. Tentokrát hrajeme v Redcoats Softball Complex. Je to dvě míle od hlavního arálu, hned za baseballovým hřištěm.
Redcoats Softball Complex  je mega. Když mineme prvních šest hřišt, kde to není, jsme ještě v klidu. Jedeme dál. Sedmé. Osmé. Á, tady je to.
„Hrajete na hřišti 13.“ Jdu si pro prášek. Někdo se zmiňuje o fieldu 19. Beru si radši dva.   …jasně, že je všechno osvětlený…to jsou mi otázky.

I zde je program zápasů posunutý. Místo původního začátku ve 21 hodin, to odhadujeme na jedenáctou. Čekáme. Zlí jazykové tvrdí, že dnes budeme hrát zítra. „Ještě, že ne včera.“ prohodí Hlína. Kolem půl jedenácté dostáváme informaci, že se  Staten Island NY Safari Swashbucklers (kde nadhazuje Jonáš Mach) budeme hrát až zítra v 11.

Tak zase někdy.
wayne

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI