Smůla neexistuje

Když některá situace dopadne těsně v náš prospěch, mluvíme o štěstí. V opačném případě říkáme, že máme smůlu. Já si myslím, že něco jako pech nebo klika neexistují. Život, situace a věci jsou takové jaké jsou. Vítěz může být jen jeden, ať je výsledek těsný jakkoliv.

no dovingJe časně ráno a techničák s masérem odvážejí skokana roku na letiště. Pro Bendiče turnaj skončil ještě dříve začal. Doufáme, že dobře dorazil a přejeme, aby lékařské prognózy byly příznivé. Dej vědět, jak jsi dojel, draku.

Mezitím nastupujeme k odloženéme zápasu se Safari.

Staten Island NY Safari Swashbucklers – Česká republika 4:6

Soupeř otvírá skóre ve druhé směně solohomerunem a ve třetí po dvou odpalech přidává druhý bod.
My se na jindy reprezentačního kolegu (dnes v dresu Safari) Jonáše Macha prosazujeme až ve čtvrté směně, kdy Petr Vácha trefuje za plot (1:2).

V páté směně nám kluci Nového Jorku znovu poodskočili, tektokrát již na tři body. To už místo Jardy hází Jarda (Müller za Breníka).
V šesté směně dostává Kadečka metu zdarma a Nezbeda míčem do tělesné schánečky (HB). Po nechyceném nadhozu máme trojku a dvojku obsazenou Davidem a Goliášem. David Mertl střelou do levého pole stahuje oba fešáky a snižuje na 3:4.

V sedmé směně rozjíždí útok Mikulec dvojmeťákem. Václav Svoboda pálí trojmeťák. Je vyrovnáno a k vítěznému bodu je kousek. Dva strikeouty a jeden aut ve vnitřním poli náš dobře rozjetý útok zastavují.

I my soupeřův útok zvládneme bez bodu a jde se do osmé směny. Dle pravidel ISC se nehraje tie-break, ale nastavuje se klasická směna.
Tu zahajuje Nezby homerunem! Vedeme 5:4 a nekončíme. Petr BB, Mertl odpal. Následují dva pásbóly a je to 6:4. Štěstí a smůla?

Poslední ofenzivní pokus zvádneme a můžeme slavit nejen postup do dalšího kola, ale také historicky nejlepší umístění českého týmu na tomto turnaji.

Jonáš Mach je tak prvním českým hráčem, pro nějž turnaj končí.

sestava
Mertl C, Vácha CF, Mukulec 3B, Svoboda 2B, Kolkus RF (Klein PH), Hlinka DP, Kadečka 1B, Nezbeda LF, Petr SS, Breník P / J. Müller P

Masér už umí plyně anglicky. Na jakoukoliv otázku odpovídá s ostravským přízvukem: „Very good.“ Když se konverzace komplikuje vytahuje Míra svůj majstrštych: „Is very good pitcher, is very good hičr.“ Ať už to znamená cokoliv, domorodci povětšinou pokyvují hlavou.

Ashland OH Stock Pack – Česká republika

Úvodní směna nám vyšla, Mertl BB, Vácha odpal. Kadečka je oba odpalem, vlastně nás všechny, posílá do vedení 2:0. Klein pálí do opozitu.
Jsou dva auty a po SO necháváme na metách oba běžce.

V obraně začínáme o poznání hůře. Webb odpaluje čmouhu do vnějšku. Následuje error ve vnějším poli a dva divoké nadhozy. 2:1.

Druhý soupeřův bod byl regulérní vlastňák: BB, nesebraná ulejvka, odpal na Puldu, který nehraje nikam a BB. (2:2)

Věříme, že si vedení vezmeme zpátky. Bréňa, který ráno odházel pět směn i s puchýřem na stoupákovým prstu hází jako ďábel a soupeři nadělí 9 strikeoutů.

Pátý večírek je náš. Venca Svoboda odpalem posílá pro bod Váchu. (3:2)
Další bod děláme o směnu později po odpalech Jelínka a Mertla. (4:2)

Dohrávka zápasu:
Saylor na dva strajky pálí line drive do vnějšího pole.
Binkley je aut 6-3, Saylor je na dvojce.
Webb na dva strajky pálí do vnějšího pole a Saylor je bod na 4:3.
Ferguson pálí na dva strajky šlehu těsně kolem Pulce. Chytit to, tak pohodlně zahrajeme dabl. Takhle máme dvojku a trojku obsazenou a jeden aut k tomu.
Kelly pálí na Vobyho, ten hraje domů a běžec ze trojky je v rundownu, který končí:

a) autem běžce
b) zraněním Vobyho
c) hromadnou potyčkou
Všechny tři odpovědi jsou správně.

Vobyho střídá Mini.
Jsme je jeden aut od postupu mezi nejlepších šestnáct týmů.

Další nadhoz uklízí Trevor Urbal za plot. Zápas tak končí wakl off homerunem za tři body, prohráváme 4:6.
Smůla? Štěstí?

V dug outu je smutek a zklamání. Chtěli jsme jít dát a ukázat, že Češi softball hrát umí parádně. Ještě to chvilku potrvá, než si řekneme: „Písek, chalapi, my jsme to tady předváděli celých 9 dní.“

sestava
Mertl C, Vácha CF, Mikulec 3B, Svoboda SS/2B, Kadečka 1B, Klein DP, Jelínek DP, Voborník 2B/Petr SS, Nezbeda LF, Breník P

Na trati turnaje ISC je tak už jen jeden poslední český závodník Aleš Jetmar, který hájí barvy mančaftu Aurora Dolan&Murphy. Aurora se propadla do ISCII, kde se jí daří a už je mezi posledními osmi týmy.

Tak zase někdy.
wayne

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI