Slowpitchovou ligu podpoří organizátoři kampaní

Cílem kampaně bude informovat o prvním ročníku České slowpitchové ligy všechny aktivní i bývalé hráčky a hráče softballu a baseballu. Možná to někoho překvapí, ale dohromady by mělo jít o slušnou základnu zhruba pěti tisíců lidí. To už by vystačilo i na pěknou demonstraci na Václavském náměstí. No ale to snad jedině bychom chtěli ligu dostat na Hrad. Teď ale zpátky k věci.

Kampaň proběhne v několika fázích. Oficiální start kampaně nastane v pátek 13. ledna, kdy se veřejnosti otevřou webové stránky Slowpitch.eu. Stránky (z dílny Baryho a Wayna) jsou ústředním médiem České slowpitchové ligy. Na stránkách najdou zájemci všechny důležité informace o turnajích, tedy zejména termíny, pravidla, týmy, kontakty, ale i třeba reportáže a fotky z proběhlých akcí. O vznikající slowpitchové soutěži budeme zároveň informovat hráče softballu a baseballu, kteří této hře propadli už v minulosti. Pravděpodobně se potkali na Mistrovství ČR ve slowpitchi v Mladých Bukách (červenec), tradičním burčákovém turnaji v Hluku (říjen) nebo posezónovém turnaji v pražském Radotíně.

Těmito kroky vstoupíme do druhé části kampaně, v níž systematicky oslovíme oficiální zástupce všech softballových a baseballových týmů v Česku. Vyzveme je, aby ve svém oddíle založili slowpitchový tým a aby se, pokud o to budou mít zájem, jako oddíl přihlásili o pořadatelství některého z turnajů. Spolupráci s oddíly podpoříme bannerem s odkazem na Slowpitchovou ligu a web Slowpitch.eu, který oddílům poskytneme zdarma. Druhou část kampaně zakončíme v polovině března menší seznamovací party v Praze nebo Pardubicích. Tou dobou bychom už měli znát přesnou termínovku se jmény hostitelů turnajů.

Zahájením ligy vstoupíme do třetí fáze kampaně. Ta bude doprovázet jednotlivé turnaje a bude se soustředit na jejich bohaté (sociálně) mediální pokrytí. Budete-li mít nápad, jak byste Českou slowpitchovou ligu podpořili sami, dejte nám vědět.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI