Slowpitchová liga

Hlavním motivem pro založení slowpitch.eu a České slowpitchové ligy je skutečnost, že my Češi sice slowpitch hrajeme hrozně rádi a relativně solidně, ale když přijde na konfrontaci s ostrovními týmy, musíme okamžitě z hrušky dolů. Tím nemyslím jen úroveň top týmů, ale také celkové množství hráčů a turnajů, které v GB a Irsku jsou – ve Velké Británii je na 700 slowpitchových týmů. Ze setkání s hráči Británie a Irska jsem si udělal naprosto jasný závěr. Musíme hrát a hrát a hrát a když zbude trochu času, tak hrát. Zatím je celkem jedno, jak a jedno s kým. Nad stoprocentní regulérnost soutěže stavím fakt, že se bude hrát.

Cílem tedy je vývoj a zvýšení úrovně českého slowpitche. A také dobrá zábava. Jak říkají  – Play hard, party harder! 🙂

wayne (Tomáš Rambousek, Pardubice)
vedoucí soutěže Česká slowpitchová liga

PRAVIDLA
Slowpitchová liga je otevřená soutěž, kterou může hrát jakýkoliv tým (subjekt) bez ohledu na klubovou příslušnost hráčů. Hrát mohou registrovaní i neregistrovaní hráči. Liga se hraje turnajově a pořadatelem může být opět jakýkoliv subjekt. Liga se hraje pouze o víkendech (sobota, neděle). První turnaj může být nejdříve první dubnový víkend (pokud 1.4. vychází na neděli jako letos, hrát se může i sobotu 31.3.) Závěrečný turnaj může být poslední říjnový víkend. I zde platí, že pokud je 31.10. sobota, hrát se může i v neděli 1.11. Liga se nehraje v termínu MČR slowpitch, PVP slowpich a víkend před, ME slowpitch a víkend před. Na termínovku softballu fastpitche nebo baseballu Česká slowpitchová liga ohled nebere. Soutěž je otevřená všem současným i bývalým hráčům softballu i baseballu.

Pořadatelství
Turnaj slowpitchové ligy může pořádat jakýkoliv subjekt. Do 31.1. si můžete prostřednictvím webu zarezervovat jeden termín pro váš turnaj. Do 28.2. si můžete zarezervovat termín pro váš druhý turnaj. Vedoucí soutěže má do 15.3. možnost s pořadateli doladit termínovku, tak aby turnajů nebylo málo.  Po 15.3. není možné přidávat ligové turnaje. Pokud budete mít k lize jakékoli dotazy, obracejte se na vedoucího celé soutěže, Tomáše Rambouska alias wayna,nebo telefonicky (608 422 351)

Technické požadavky
na pořadatele turnají:

Vnitřní pole

 • vzdálenost nadhazovací mety (čáry) 15,24 m
 • metová vzdálenost 19,81 m

Vnější pole

 • pokud je HR plot (čára) ve vzdálenosti min. 83,82 m je počet HR jednoho týmu omezen na 5 a každý další HR je out
 • pokud je HR plot vysoký min. 2m ve vzdálenosti min 78 m, je počet HR jednoho týmu omezen na 5 a každý další HR je out
 • pokud je HR plot (čára) ve vzdálenosti 76,2 m (fastpitch muži), je počet HR jednoho týmu omezen na 2 a každý další HR je out
 • okud je HR plot (čára) ve vzdálenosti menší než 76,2 m (fastpitch muži), je každý odpal za plot považovám za dvojmetový

Informace

 • pořadatel je povinen na slowpitch.eu uvést kontakní osobu, adresu hřiště, maximální počet týmů, výši startovného, systém turnaje a způsob nasazování rozhodčích
 • rozhodčí buď zajistí pořadatel nebo si týmy pískají navzájem
 • míče: 12″ pro muže, 11″ pro ženy
 • pořadatel dá alespoň jeden tip na ubytování, vítaná je zejména tělocvična, pořadateli doporučujeme, aby u hřiště zajistil také místa na přenocování ve stanech
 • vítaným, leč nepovinným doplňkem je též hudební aparatura na hřišti
 • pořadatel zajistí poháry pro první tři týmy

Startovné

 • pokud pořadatel zajistí vlastní rozhodčí, může být startovné nejvýše 1500 Kč
 • pokud budou rozhodčí nominováni z jednotlivých týmů, může být startovné nejvýše 1000 Kč

Není to tak složité, jak se zdá: chci pořádat turnaj napíšu sem termín, tip na ubytování, počet týmů, kontakt na sebe a adresu hřiště.

Pravidla ligy
Liga se hraje turnajově. Tým se může zúčastnit libovolného počtu turnajů. V případě, že je počet zájemců o turnaj vyšší než jeho kapacita, mohou se pořádat 2 turnaje současně. V tomto případě je povoleno přidání turnaje z kapacitních důvodů i po termínu 15.3. Týmy nemusí mít pevné soupisky. Hráči mohou na jednotlivých turnajích startovat za za různé týmy. Hráči ovšem nemohou startovat za různé týmy v rámci jednoho turnaje. Účast v lize je bezplatná. Vítězem ligy je tým, který má nejvíce bodů z turnajů. Vítěz ligy obdrží pohár a putovní pohár. První tři týmy obdrží medaile.

Bodování turnajů
Poslední tým bere 3 body, předposlední 4, atd. Vítěz má o 2 body více než druhý v pořadí
Pokud na stejném místě skončí více týmů, berou lepší variantu z přidělovaných bodů

Příklad:
1. Kozoluopy 12 b
2. Nedvězí Mýto 10 b
3. Holostřevy 9 b
4. – 6. Pičín 8b
4. – 6. Kozomín 8 b
4. – 6. Řitka 8 b
7. – 8. Rybitví 5 b
7. – 8. Dejvice 5 b
9. Kokořín – 3 b

Sportovně technická pravidla turnaje
Minimální počet účastníků je 3. Minimální počet utkání na jeden tým je 4. Systém turnaje si pořadatel určí sám. Hraje se podle platných slowpitchvých pravidel stejně jako na MČR. Minimální délka utkání je 5 směn nebo 45 minut. Doporučená délka utkání je 7 směn nebo 60 minut + dohrávka. Týmy před svým prvním zápasem odevzdají pořadateli soupisku, na kterou mohou v průběhu turnaje doplňovat libovolný počet „volných“ hráčů. Hráč na soupisce, již nemůže nastoupit za jiný tým v turnaji.
Výjimka: pokud hráč ještě nehrál, potom je možné jej ze soupisky vyškrtnout a napsat na soupisku jiného týmu.

V případě, že některý tým nemá dostatek hráčů, může být doplněn i hráči z jiných týmů bez ohledu na soupisky (jde o to, aby se hrálo).
Doplnění se v tomto případě řídí těmito pravidly:
1. za ženu může nastoupit jen žena
2. za muže může nastoupit muž i žena (pokud žena, pak odpaluje míč 11″, v případě BB jde až na druhou metu)
3. náhradní hráč(i) / hráčka(ky) je / jsou v pálkařském pořadí daného pohlaví poslední (pokud jsou např. náhradnicemi dvě ženy, potom jdou na pálku jako poslední a předposlední ze všech žen v line upu)
4. v poli mohou náhradní hráči obsazovat posty od nejvyššího čísla postu a zároveň je třeba zachovat poměr mužů a žen v IF, OF a P-C. (RF – 10, RC – 9, LC – 8, LF – 7, SS – 6, 5B – 5, 2B – 4, 1B – 3, C -2, P – 1)

Opět nic složitého, přijdete během turnaje o dva hráče, tak si nějaké půjčíte, ale půjdou na pálce co nejvíce vzadu a v poli je dáte do vnějšku. Důvod je ten, aby hráli co nejvíce vaši hráči ze soupisky.

Pravidla zdravého rozumu
Jistě se vyskytnou situace, které výše zmíněná pravidla nepostihují. Na základě vašich připomínek a zkušeností bude doplněno. Při organizaci turnajů a při rozhodování různých sporných situací používejte prosím zdravý selský rozum a rozhodujte ve smyslu fair play.

Každá sranda něco stojí
Provoz webu (doména, hosting a webmaster) a trofeje pro první tři týmy ligy budou něco stát (a web už něco stojí teď). Náklady na tento projekt se budou hradit z poplatku za pořadatelství ligového turnaje. Pořadatel turnaje dá do společné kasy (na účet 71984/6100, do zprávy propříjemce napiště „slowpitch“ a datum turnaje) 500 Kč. Stav účtu bude k dispozici na webu.

Kozolupy chtějí pořádat ligový turnaj a pošlou žádost prostřednictvím webu. Pokud je termín volný, mají Kozolupy zarezervovaný termín pro sebe a do 7 dnů pošlou  500 Kč na účet ligy. Přijetím platby je termín turnaje stvrzen. Pokud platba do 7 dnů od výzvy k zaplacení nepřijde, je termín opět volný pro ostatní pořadatele. Pokud bude turnaj zrušen pro malý počet přihlášených týmů, pro nepřízeň počasí, invazi sarančat či jinou nepředvídatelnou katastrofu, peníze budou pořadatateli vráceny v plný výšii.

Děkuji za vaši pozornost věnovanou pravidlům a hlavně zájem o slowpitch.
Pokud budete mít jakýkoli dotaz k soutěži, pravidlům nebo pořadatelství, kontaktujte mne prostřednictvím emailu nebo telefonu.

There is no pitch like a slowpitch!

 

Fashion Week modeller hur att bära balklänningar 88th Annual Academy Awards avslutade. Modeller bär alla typer av balklänningar. Modeveckan visar balklänningar, plus Oscar precis avslutat gemensamma gränsöverskridande värld varumärke designer Prom dress. Det verkar ingen mängden märkning är inte tillräckligt för att beskriva detta lugn atmosfär, elegant temperament stor pojke. Mångsidig idol han ständigt uppdatera vår kunskap till nya höjder, inte konstigt att folk nämner detta stor pojke alltid till honom som högkvalitativa bilder. Tillsätt mer modekänsla  BalklänningEn djup violett blå balklänning  online med sjal, mörk sexig balklänning. Temperament västerländska modellen erbjuds något sätt ingenting. Elegance balklänningar, lägga till lite modekänsla, enkel tolkning av den unika stads avslappnad atmosfär. I djupa milda ögon tittar på avstånd, låt honom känna det manliga hormonet är blomstrande atmosfär. Underbart tolkning av en unik kombination klädsel filosofi. Och så vidare? Jag tillbringar mindre i solen dumma Meng söt och vacker liten pojke hyresvärd göra?
wayne

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI