Sláva Hosana

Sláva Hosana 2013Přípravy na novou sezónu vrcholí a jednou z posledních možností jak prověřit sebe i soupeře je první ročník turnaje Sláva Hosana. Pojďme si „Hosanu“ trochu představit.

Kde se vzal název Sláva Hosana není těžké odhalit. Sláva Hosana!, No tak sláva!, Proč nejsem překvapenej? jsou častá Romáleho úsloví. Když se k tomu přidá i poměrně frekventované Já už tady dlouho nebudu!, je prostě něco ve vzduchu. A tak jsem asi před rokem přišel za Romálem s myšlenkou uspořádat turnaj.

„Hele, až tady teda nebudeš, uspořádám Romáleho memoriál. Bude to plážovej co-ed slowpitch a holky budou hrát v plavkách.“
Romálemu málem vyhrkly slzy a povídá: „A nešlo by to už za mýho života?“

A tak je tady Sláva Hosana, Romáleho memoriál už za života, akorát místo na pláži budeme hrát na trávě ve Svítkově a holky budou normálně v dresech. Potěšitelné je, že už na první ročník se nám povedlo pozvat zajímavé týmy a tak se můžeme těšit na opravdu dobrý slowpitch.

The FirmThe Firm – kosmopolitní tým z Londýna byl založen v roce 2010 a jako zástupce London Advertising Softball League si zahrál na turnaji  The Players Tournament v Tucson, (Arizona, USA). The Firm o sobě trvrdí, že hrají tvrdě a kalí mocně – tak uvidíme. Ve své sbírce už mají několik trofejí z venkovních i indoor turnajů. The Firm hrají London Indoor League a účastní se víkendových turnajů ve Velké Británii. Na turnaji v Evropě jsou poprvé. Za The Firm nastupují hráči z Velké Británie, USA, Rakouska, Kanady, ČR a Nového Zélandu.

UCE TravellersUCE Travellers – německý tým vznikl spojením dvou univerzitních týmů (Universities of Cologne a Erlangen = UCE). Travellers hrají mixovaný fastpitch (7+2) a coed slowpitch. V roce 2011 a 2012 se stali mistry Německa v mixovém fastpitchi. V roce 2011 skončili na mistrovství Neměcka druzí, o rok později třetí. V roce 2012 ještě stihli ESF co-ed slowpitch cup v Pardubicích, kde získali bronz.

Sparks Mladé BukySparks Mladé Buky – dlouhodobě nejúspěšnější český slowpitchový tým, letos s korunou českého mistra budou nejen obhajovat zlato z MČR a také budou reprezentovat ČR na ME 2013 v Pardubicích.

Rytíři TrutnovRytíři Trutnov – jsou dalším zlatým týmem. V sezóně 2012 zvítězili v prvním ročníku České slowpitchové ligy. V Indoor lize dlouho drželi naděje na zlato, ale nakonec si odvezli “jen” stříbro.

Táhla Police nad MetujíTáhla Police nad Metují – houževnatý tým, který se účastní věštšiny slowpitchových turnajů. V roce 2012 obsadil třetí místo v České slowpitchové lize.

waynes_world_logo_200Wayne’s World – je tým složený z hráčů z mnoha koutů ČR. V roce 2012 obsadil čtvrté místo v České slowpitchové lize. Z MČR si odvezl bronz a stejně tak i z Inoor ligy. V roce 2011 se Waynes účastnili PVP slowpitch.

Systém turnaje
Šest týmů hraje každý s každým. Tři nejlepší týmy jdou do play off. První je automaticky ve finále. Druhý se třetím hrají semifinále.

# TEAM G W L SCORE P
1 Sparks Mladé Buky 5 4 1 35 : 8 8
2 The Firm 5 4 1 40 : 20 8
3 Uce Travellers 5 4 1 32 : 21 8
4 Rytíři Trutnov 5 2 3 9 : 19 4
5 Wayne's World 5 1 4 20 : 29 2
6 Táhla Police nad Metují 5 0 5 4 : 43 0

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI