Rozhovor s Babajdou a Meggym

Babajda a Meggy

Babajda a Meggy

Meggyho jsme s webmistrem 91 zaregistrovali nedlouho po spuštění stránek. Mr. 91 mi říká: „Nějaká Meggy (znáš ji?) píše, že by chtěla vylepšit hráčské profily. To se mi už plaší myš v ruce!“

Uběhlo pár týdnů a já pozval Meggyho a Babajdu do Wayne`s World. Nás bylo málo, oni neměli kde hrát, tak proč to nezkusit. Nakonec jsem v Babajdě a Meggym našel dva príma lidi, šikovné spoluhráče a nové přátele.

Slowpitch.eu tak může alespoň trochu představit dvě osobnosti, které na softballových hřištích každý den nepotkáte.

Babajda (sladkých 32) – hráčka Wayne`s World a Trpitch Brno
Meggy (34) – hráč Wayne`s World a Trpitch Brno
www.trpitch.cz

Meggy: Čau, odpovědi jsem napsal víceméně hned, ale chtěl jsem si dát čas, aby se mi to rozleželo tak posílam až teď. Dle dohody jsem to nedal k nahlédnutí Babajdě 🙂 Čau. meggy

Babajda: Čahoj, tak ti to posílám, do včerejší půlnoci to bylo sepsané, ale ne odeslané… …ale kdyby chtěl Meggy nějaké korektury, tak s nima už předem nesouhlasím 🙂 Babajda

wayne: Jak jsem kopíroval „hráčka Wayne`s World a Trpitch Brno“, tak jsem v průvodním mailu Meggiho představil jako hráčku.

Máte v Trpitch nějaké funkce kromě kritičky, webníka a pesimisty?

Meggy:…přesto že mám dlouhé vlasy a ženskou přezdívku, stále se cítím spíše hráčem než hráčkou 🙂 Navíc jak jsem z dosavadních zápasů pochopil, tak jedině Romále má tu čest a výsadu na hřišti vystupovat za hráčku.

Babajda: Věční motivátoři, řekla bych, ale v tom je Meggy o dost lepší než já.

Jste první hráči – jednotlivci, kteří se prostřednictvím slowpitch.eu přidali ke slowpitchové komunitě. Jak jste na web slowpitch.eu přišli?

Meggy: Na info mail Trpitchu došel někdy v zimě informativní mail od slowpitch.eu. Takže z tohoto mailu.

Babajda: Fakt jsme? Kdysi napsal Meggy mail, že vznikla slowpitch liga a že tam Trpitch přihlásíme. Téměř nulový ohlas týmu nás zklamal a tak jsme se dohodli, že to zkusíme jen my dva, že nás třeba někdo občas použije do hry. A ono jo, takže velký dík 

Kdo měl nápad se přihlásit do slowpitchové ligy jako jednotlivci?

Meggy: To navazuje na předchozí otázku. Zmíněný mail jsem poslal všem našim hráčům, ovšem nepřišla jediná odpověď (aspoň ne hned). Až později, někdy před prvním turnajem, se ozvala Babajda jestli bych jel. S radostí jsem se toho chytl a souhlasil. Tak jsme se přihlásili. Iniciátorem tedy byla Babajda.
Někteří naši hráči nepovažují slowpitch za dostatečně atraktivní v porovnání s fastpitchem. Jiní mají spoustu jiných povinností jako své protějšky, ratolesti, domy a další. S tím souvisel i výrazný úpadek zájmu o tréninky a zápasy. Dříve jsme mívali i zimní přípravu (1x týdně v tělocvičně), který jiný amatérský tým to má? Poslední rok ale už byla účast na trénincích slabá a zimní příprava úplně zrušena. Proto vidina častých turnajů byla spásou i přes vzdálenost, kterou musíme dojíždět.

Babajda: Meggy, a po prvním turnaji jsem mu za ten nápad byla vděčná 🙂

Dnes jste hráči Wayne`s World. S jakými pocity jste jeli na první turnaj na kterém jste měli hrát s lidmi, které jste nikdy před tím neviděli?

Meggy: Pocity to rozhodně byly smíšené. Strašně jsem se těšil, že si zase zahraju, ale zároveň jsem se bál, že to budu týmu kazit a že na jejich úroveň prostě nemám. Tým nás ale přijal, jakoby jsme se už léta znali. Bylo zjevné, že je důležité se pobavit a softball si užít. K pohodě taky významně přispěla Waynova nabídka na přespání u nich doma, přesto že ani oni nás nikdy před tím neviděli.

Babajda: Jakože to zkusíme a když se nám to nebude líbit, tak na to kašlem. Ale bylo to KRUTOPŘÍSNÝ 🙂

Oba žijete v Brně a působíte v týmu Trpitch. Můžete nám ho zkratce představit?

Meggy: Tým vznikl kdysi dávno v místě zvaném Trpín. Několik lidí zde začalo hrát hru podobnou softballu. Spojením slov Trpín a slowpitch pak vznikl název TrPitch. To vše mám ovšem jen z doslechu od nyní už jediného původního člena a zakladatele tohoto týmu a to Franty (Frice). K oživení týmu došlo patrně někdy kolem roku 2004, kdy se přidalo mnoho nových členů (i já) a začali jsme pořádat přátelské zápasy s dalšími smíšenými amatérskými týmy v Brně. Také jsme přesedlali ze slowpitche na fastpitch. Podzimní HIT pořádaný VUT Brno byl pak tím pravým, co jsme hledali. Je to turnaj výhradně amatérských týmů a jeho úroveň odpovídá té naší, takže si vždy dobře zahrajeme.

Babajda: To je na delší vyprávění 🙂

Kde jste se softballem/slowpitchem/baseballem začínali?

Meggy: S pálkovací hrou jsem začal už někdy kolem 14ti. Přesně už nevím. Prvním pokusem byl baseballový tým Draci Brno. V té době se ještě jezdilo na zápasy, kde zadní pole bylo opravdu pole a běhalo se tam v brázdách po orání. Ovšem u tohoto týmu jsem dlouho nevydržel. Po nějaké přestávce jsem se připojil k softballovému týmu SK Sever Brno. Tam jsem setrval několik let. Pak jsem jen občas zašel na hřiště a účastnil se slowpitchových zápasů pro diváky baseballu. Tady jsem taky narazil na tým Trpitch. Hrát za Trpitch je pro mě ovšem něco úplně jiného. Cítím se součástí tohoto týmu stejně jako je tým součástí mne.

Babajda: Někde tak v šesté třídě asi tak. Ale tak honosným názvem jako softball bych to rozhodně nenazývala 🙂

Jak jste přišli ke svým přezdívkám?

Meggy: Přezdívku jsem získal od někoho koho vůbec neznám. Na střední škole, na výletě, při povalování se na trávě u Vranovské přehrady jsem pocucával pití z cyklo lahve a náhodný kolemjdoucí poznamenal, že jsem jako Maggie ze Simpsonů. Netušil jsem, jak se to píše a tak vzniklo „Meggy“.

Babajda: To život tak přinesl…

Otázky pro Meggyho

Meggy, ty jsi asi osmdesát dní po prvním slowpitchovém turnaji odjížděl z MČR s medailí. Napadlo by tě to před tím prvním turnajem?

Babajda: 🙂 Ani nápad…

Meggy: No to by mně rozhodně nenapadlo! Je to nejvyšší oficiální ocenění, které mám. Měl jsem štěstí, a jsem tomu rád, že jsem prostě byl ve správný čas na správném místě a u správného týmu.

Jak sis MČR užil?

Babajda: To si piš a jak si to užil 🙂

Meggy: Moc moc jsem si to užil!! Během turnaje jsme odehráli nádherné dramatické zápasy. Byl to boj do poslední chvíle. Myslím, že náš zápas o třetí místo byl vrcholem turnaje. Jak samozřejmě pro nás tak i pro diváky. Tahali jsme se se soupeřem o každý bod. Závěrečná dohrávka soupeře, my jsme udrželi jednobodový náskok při obsazených metách a já se navíc zranil při zpracování stylem skok bradmo. Takže mimo antuky se mi do hlavy vryl i tento strhující závěr a následné veselí. Když odhlédnu od chvil strávených na hřišti, výborně jsem si užil i zbytek akce. Grilování pod stříškou vchodu penzionu za tmy a horské bouře, jak často se vám to stane? 🙂

Otázka pro Babajdu

Občas bereš na turnaj děti Tomáše a Barunku. Jak se jim to líbí? Užijou si to?

Babajda: Tak určitě 🙂 Tomík se dožaduje svého prvního zápasu s námi, ale nechal si vysvětlit, že musí ještě trochu vyrůst a hlavně musí umět sevřít rukavku 🙂 Pokud mám hodně bonbonů, užijou si to náramně 🙂 A myslím, že výkřik „kruto-přísně“ ze sna to ukazuje dost jasně 🙂

I paní učitelka ve škole už pochopila, co krutopřísně znamená 😉 A na Barčinu hlášku „Dobře Ty“ reaguje úsměvem a poznámku za ní už nepíše 🙂

Užiješ si to ty?

Babajda:Tak určitě – krutopřísně 🙂

Co se vám na slowpitchi líbí?

Meggy: Že si ho může zahrát každý. Ať už profík nebo amatér, mladý nebo starý, holka nebo kluk, chromý nebo blbý a to všichni dohromady.

Pokud bych to měl více rozvést tak fastpich, který hrajeme v Trpitch, trpí problémem nevyrovnanosti. Až příliš záleží na nadhozu. Pokud tým nemá nadhazovače, chodí se jen po metách na BB. Pokud má tým příliš dobrého nadhazovače, soupeř si vůbec nezahraje. Zápas pak nebaví ani jednu stranu. Slowpitch má obrovskou výhodu pomalého nadhozu. Víceméně každý je schopen odpálit a ti lepší i umístit odpal kam chtějí. To znamená, že polaři si zahrají mnohem víc, protože na ně jde mnoho odpalů a do různých míst a také je více běžců na metách.

Babajda: Já Ti prostě jako nevím… Ani co přesně se mi líbí na fastpitchi…

Prostě všechno: ta hra; to, jak moc herních možností a situací nabízí; to, jaké má nároky na hráče – rychlost, sílu, šikovnost, mazanost, švih a abys vyhrál, musíš mít od každého přiměřeně..  🙂

Jaký je rozdíl mezi slowpitchem a fastpitchem? (očekávám nějakou legraci)

Babajda: Tím, co jsi napsal do závorky, jsi mě úplně vykolejil a nic ftipnýho prostě nevymyslím.

Meggy: Žádný, obojí má hodnotu 42.

Díky za rozhovor.

Babajda: Máš zač … 😉

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI