Příště si snad sedneme na ostro

MČR ve slowpitchi vozíčkářů má za sebou první, spíše vlastně nultý ročník. Berme to jako generální zkoušku na příště, které by snad mohlo být oficiální. Akce, které se zúčastnily téměř dve desítky vozíčkářů, více než dvě desítky pořadatelů přihlíželo asi tak čtyřicet diváků.

Jak to probíhalo a jaké to bylo? Zde je článek převzatý z webu www.waynes.cz.

Trénink - Zdeněk Petrásek a Tomáš Kvoch | foto Matěj

Trénink – Zdeněk Petrásek a Tomáš Kvoch | foto Matěj


Zažítky v sedě

Můžu dělat, že se mě to netýká. Můžu poslat DMS a nebo se podělit o svůj čas. Na dvě desítky dobrovolníků se rozhodly pro třetí možnost. Je skvělé, že slowpitch na vozíku přilákal ty, jenž byl určen, tedy hráčům s hendikepem. Je úžasné, že také oslovil chodící hráče z mnoha míst ČR, kteří neváhali a přijeli podat pomocnou ruku.

Vítání
Před ČEZ arénou se všichni scházíme v 10 hodin, mnozí o trochu dříve. Přejeme si hezký zbytek Vánoc a po krátké instruktáži jdeme přemístit sportovní vozíky z auta do haly. Máme čas a tak částečně sledujeme trénink basketu, částečně klábosíme a hlavně přemýšlíme JAK to uděláme. Jen co je nám palubovka k dispozici, začneme ji měnit na slowpitchové hřiště. Celá akce trvá slabou půlhodinku. První nedočkavci už šli zkoušet odpaly, což je známka toho, že trénink může začít.

Nejdřív je trénink…
První hodinu jsme věnovali tréninku. Přišlo nám, že bude dobré si nejdříve vyzkoušet základní slowpitchové dovednosti. Na škodu ani nebude se dozvědět něco z pravidel. Hráči se rozdělili do čtyřech skupin po čtyřech a absolvovali kruhový trénink pod vedením zkušených trenérů a hráčů. Každá ze čtyřech tréninkových fází měla přibližně 12 minut.

Odpalování – nejdříve ze stativu a následně i nadhozu jistě bylo nejoblíbenějším stanovištěm, trenéři: Jirka Vosel Kubů, Jana Klempířová, Radek Goláň a další
Házení a chytání je alfa a omega hry v obraně. Na rozdíl od klasického slowpitche se na vozíku hraje bez rukavice (lapačky). Trenéři: Zdeněk Petrásek, Pavel Hluk Kraval a Tomáš Meggy Všetička
Nadhazování je další nedílnou součástí každé pálkovací hry. Co je strike zóna a jak se do ní trefit vyučovala Martina Hánová a Pavel Oli Strouhal.
Pravidla, nebo spíše výtah těch nejdůležitějších, přednášel Roman Klempíř.

Wheelchair Basket Studánka Pardubice | foto Matěj

Wheelchair Basket Studánka Pardubice | foto Matěj

Týmy
Na akci se přihlásil pouze tým Wheelchair Basket Studánka Pardubice. Další tým byl složen z vozíčkářů, kteří přijeli sólo a na potřebný počet osmi hráčů byl doplněn zkušenými hráči klubu Rytíři Trutnov Milošem Popelkou a Petrou Řadovou. A aby to byl turnaj, tak jako třetí jsme do vozíků usedli my.

Turnaj jsme prohlásili za Neoficiální mistrovství ČR. Co jiného taky?! 🙂

Wheelchair Basket Studánka Pardubice – Tým z konce světa 9:0
WBS si už slowpitch procvičili dvakrát na tréninku a bylo to znát. Baskeťáci zkušeně využili nejistého nadhozu a postup na první metu na čtyři špatné nadhozy skoro vždy proměnili v body. V čem se oba týmy nelišily bylo nasazení. Hanka dokonce obětavě přihrávala míč po tom co vypadla z vozíku.

Wheelchair Basket Studánka Pardubice: Vojta, Jarda Menc, Karolína, Mišák, Alča, Bogas, Moňas, Tomáš, Koudy
Tým z konce světa: Tomáš Kvoch P, Tomáš C, Petra Řadová 1B, Miloš Popelka 2B, David 3B, Milan SS, Hanka LF, Silva RF

Tým z konce světa – Wayne’s World 4:5
Slowpitch není nijak složitá a fyzicky náročná hra. Chce to jen vědět kam a kdy hodit a umět trochu odpalovat. A přesně tohle ukázal druhý zápas Týmu z konce světa, který už prohrával 0:5, ale v dohrávce (poslední směně utkání) už věděl a dokázal snížit na 4:5 a jen tak tak nedošlo k obratu.

Tým z konce světa: David, Miloš Popelka, Petra Řadová, Milan, Hanka, Silva, Tomáš Kvoch, Tomáš
Wayne’s World: wayne P / Lin 3B, Huk C, Vosel 1B, zDEnda 2B, Martina 3B/P, Meggy SS, Jirka Dohnal LF, Alča RF

Wayne’s World – Wheelchair Basket Studánka Pardubice 8:4
WBS se v prvním útoku ujali vedení 3:0 a při svých jezdeckých a dnes již i slowpitchových dovednostech drželi v utkání o zlato trumfy právě oni. WW se na vozíku sice pohybovali rychlostí polomrtvé želvy, ale dokázali bodovat v každé směně a nakonec i zvítězit.

Wayne’s World: wayne P, Jana Klempířová C, Jirka Dohnal 1B, Vosel / Lin 2B, Oli 3B, Meggy SS, Roman Klempíř LF, Lenka Dohnalová RF
Wheelchair Basket Studánka Pardubice: Vojta, Jarda Menc, Karolína, Mišák, Alča, Bogas, Koudy, Tomáš, Moňas

Vojta | foto Matěj

Vojta | foto Matěj

Konečné pořadí
1. Wayne’s World 2-0
2. Wheelchair Basket Studánka Pardubice 1-1
3. Tým z konce světa 0-2

Pořadí vem čert. My jsme chtěli vozíčkářům představit možnost sportovního vyžití. Ukázat, že slowpitch není nijak obtížný a především předat tuto zprávu: Pokud se vám to líbilo a chcete si to zase vyzkoušet, tak jsme tady. Dejte vědět a nám bude potěšením pro vás zase nějakou akci uspořádat.

Kontakt: Martina Hánová (martinka.hanova@seznam.cz, 602 856 142)
www.slowpitch.eu

Na závěr jsme si dali proti Studánce basket…hustě..Hirošima hadr….dostali jsme co se do nás vešlo.

Loučení To nikdy nechybí.
A tentokrát i s přáním všeho nej do příštího roku.

Na akci se podíleli
Roman, Jana a Keliška Klempířovi (Trutnov)
Wendy (Mladé Buky)
Miloš Zlo Popelka a Petra Řadová (Trutnov)
Zdenda Petrásek (Pardubice)
Milan Matěj Matura (Pardubice)
Pavel Hluk Kraval (Pardubice)
Pavel Oli Strouhal (Pardubice)
Jirka Vosel Kubů a Martina Hánová (Jaroměř)
Roman Mroviec (Pardubice)
Tomáš Meggy Všetička (Brno)
Radek Goláň (Pardubice)
Jarda Menc (Pardubice)
Alena, Lenka a Jirka Dohnalovi (Kostelec nad Orlicí)
wayne, Lin (Staré Čívice)

Ještě jednou díky.

Fotky zde.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI