Joudrs slowpitchová liga

logo_joudrs_slowpitchKlub Jourds Praha letos odstartoval vlastní slowpitchovou ligu. Zatímco informace z jiných slowpitchově aktivních koutů naší vlasti jsou kusé, bohnickou soutěž nám v krátkém rozhovoru představil její šéf Tomáš Jonke.

Jakou má slowpitch na Joudrs tradici?
Slowpitch má na Joudrs tradici ve formě exibičních utkání hráčů s rodiči a také našich týmů mezi sebou. Dále už pět let pořádáme turnaje v rámci akce „Sportuje celá Praha 8“, které se těší veliké přízni i nesoftballové veřejnosti.

Co bylo impulsem k založení Joudrs slowpitchové ligy?
Impuls vzešel od předsedy Tomáše Kusého, právě díky velkému zájmu o naše slowpitchové turnaje. Rozhodli jsme se, že založením této soutěže bychom mohli dát lidem více příležitostí si zahrát a strávit tak příjemné chvíle plné softballu.

Co má už liga za sebou?
V tuto chvíli za sebou má dvě odehraná kola a čeká nás třetí „vánoční“ kolo.

Kolik má týmů? Odkud se rekrutují hráči?
Týmů je šest. Na začátku jsme vybrali každému týmu kapitána, což je vždy někdo z Joudrs a ten si složil tým odkudkoliv chtěl. Většinou v týmech máme rodinné příslušníky hráčů, kolegy, bývalé hráče a vlastně kohokoliv kdo si chtěl zahrát.

Jakým systémem se liga hraje?
Hraje se v šesti týmech, které jsou na každé kolo rozděleny do dvou skupin, kde hrají systémem každý s každým. Postupně během kol vystřídají všechny soupeře několikrát. Za každý vyhraný zápas dostávají 2 body, za remízu 1 bod a za prohru 0 bodů. Body se pak započítávají do celkové tabulky ligy.

Mají hráči nebo týmy JSL ambice zahrát si na turnaji mimo Prahu?
Určitě by se našli hráči, kteří by si chtěli zahrát i jiné turnaje. Nepředpokládám ale, že by na jiný turnaj jel nějaký z týmů ligy.

Máte nějaké speciální pravidla v porovnání s těmi oficiálními pro coed slowpitch?
Ano, například nemáme přesně určený počet žen v týmu, ani pravidelné střídání mužů a žen na pálce, jak tomu v coed slowpitchi je.

Hrajete na slowpitchové vzdálenosti nebo využíváte fastpitchové hřiště?
Využíváme ženské fastpitchové hřiště.

Kolik na vašich ženských hřištích padá ve slowpitchi homerunů?
Troufám si tvrdit že snad ještě žádný nepadl a to z prostého důvodu, hrajeme flexi ballem aby se nezranili ti co softball normálně nehrají.

Jaké používíte míče?
12 Flexi ball.

Jak si vedou nadhazovači? Dokaží čelit pálkařům, kteří si hodně vybírají?
Tento problém jsme snad ještě neřešili. Snažíme se aby na pálce žádní takoví pálkaři nebyli. Myslím, že by mělo jít hlavně o to si zahrát a k tomu vystávání met nepatří.

Mohou hráči hrát za více týmů?
V případě nutnosti to je možné, ale zatím mají týmy dostatečný počet hráčů na to aby taková situace nastala.

Jak ses k JSL dostal ty?
Já jsem byl klubem od začátku pověřen vedením ligy a zároveň vedu jeden z jejích týmů.

Díky za rozhovor.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI