Liga v Pardubicích očima Vlků

autor: Jan Pachl

Smíšené družstvo mužů „B“ a žen vyjelo o tomto víkendu na slowpitchový turnaj do Pardubic. Tohoto turnaje se zúčastnilo celkem 5 týmů: Wayne’s World, Rytíři Trutnov, Táhla Police nad Metují, Pasos Pardubice a Wolfs Domažlice. Na tomto turnaji se naši hráči spíše s touto hrou seznamovali a také se společně sehrávali. Souhra je totiž při této hře velice důležitá – na pálku chodí vždy střídavě muž a žena, a toto pravidlo platí i v rozestavění v poli. Zápasy se hrají formou turnaje každý s každým. V prvním zápase proti Wayne´s World se naši zástupci teprve rozkoukávali a útok našich soupeřů byl tak velký, že utkání skončilo výsledkem 16:0. Do druhého utkání jsme nastoupili s týmem Rytířů z Trutnova. V tomto utkání jsme ukázali bojovného ducha, kde jsme se po dobu celých 60 minut tahali o výsledek, který nakonec skončil příznivěji pro tým Rytířů 8:7. Po dlouhém a namáhavém dnu si domácí tým připravil pro ostatní překvapení, a to ve formě diskotéky.

V neděli ráno jsme nastoupili proti týmu Táhla Police nad Metují. Opět nás čekal velmi silný soupeř, který měl z úvodu utkání lehce navrch, ale díky naší bojovnosti jsme v poslední směně stav otočili v náš prospěch a vyhráli jsme tak 7:6. Čekal nás poslední zápas základní části a to proti Pasos Pardubice. Pokud bychom v tomto zápase vyhráli, mohli jsme bojovat ještě o druhé až třetí místo v turnaji. Pasos však potvrdili svoji kvalitu silného soupeře a díky svému rychlému nástupu na pálce zvítězili 11:1. Protože Táhla všechny zápasy prohráli, utkali jsme se s nimi o čtvrté a páté místo. Nastoupili jsme do tohoto utkání s velkou vervou a nedali jsme soupeři téměř žádnou šanci. Vyhráli jsme v poměru 10:4 a celkově jsme se tak umístili na čtvrtém místě.

Na předávání cen nás domácí tým překvapil s vyhlášením nejlepších jednotlivců, kde byl odměněn Jan Pachl za nejužitečnějšího hráče turnaje.

Attachment

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI