Liga v Pardubicích očima Rytířů

Autor: Roman Klempíř (pacholek se tu ješte neregistroval, čili v titulku lžeme přátelé)

O víkendu se konal v Pardubicích, na hřišti Pasos Pardubice, turnaj prvního kola Slowpitchové ligy. Na turnaj se sjelo pět družstev (jako obvykle s převahou východočeských). Domácí představili dva výběry – Wayen’s World a Pasos, z Domažlic dorazil tým Wolfs, z Police nad Metují (a Hradce Králové) Táhla a Trutnov vyslal do bojů a první body Rytíře.

V sobotu ráno se zdálo, že počasí výrazně zasáhne do rozpisu zápasů. Ale když hodinu před začátkem prvního vysvitlo sluníčko, nic nebránilo odehrát vše podle původních plánů. Od prvních zápasů nebylo pochyb o tom, kdo je favoritem. Wayen’s šli nekompromisně od vítězství k vítězství, když soupeře drtili především silou svých odpalů. Po sobotních utkáních jim ale na paty šlapali Rytíři Trutnov. Bylo jasné, že nedělní zápas mezi těmito týmy o přímý postup do finále je porovnáním sil pro boj o metu nejvyšší.

Nástup patřil Rytířům, když se ujali vedení 3:0, ale soupeř nejdříve vyrovnal a pak dvěma homeruny za 7 bodů (příspěvek nejlepšího pálkaře soupeře) rozhodl ve utkání ve svůj prospěch. Výsledek utkání poslal Wayne’s World do finále a Rytíře do dalšího utkání s třetím týmem základní tabulky – domácími Pasos. V tomto utkání Rytíři působili unaveným dojmem a neustále museli soupeře dotahovat, ale štěstí se v nervózním závěru přiklonilo na jejich stranu. Soupeř nedokázal, při svém vedení a při dvou autech, udělat ten poslední krok. Rytíři neměli v dohrávce ten nejlepší lineup, ale dokázali naplnit mety a následná chyba nadhazovače, kdy daroval mety zdarma Michalovi Prokýškovi, znamenala vítězný doběh Rytířů.

Finále bylo opravdovým vyvrcholením turnaje, když všichni očekávali jasné vítězství Waynů, ale nestalo se tak. Rytíři sice museli stále dotahovat, ale nakonec se jim to před koncem zápasu podařilo a muselo se nastavovat. V prodloužení bohužel přišli dvě chyby v obraně a tím i vítězný bod Wayen’s World. Největší pohár tak zůstal v Pardubicích.

Rytíři, kromě stříbrného poháru, si odvezli i ocenění pro nejlepšího nadhazovače, které dostal Jirka Preclík, který odházel kompletně všechny zápasy Rytířů.

Sobotní sestava Rytířů:
Jiří Preclík, Roman Klempíř, Nikola Groh, Karel Havel, Eliška Kavková, Lucka Jaklová, Lenka Kondisová, Pavlína Červená, Alena Hantlová, Marian Kovařík, Miloš Popelka, Jan Duduš, Michal Binek

Nedělní sestava Rytířů:
Jiří Preclík, Roman Klempíř, Nikola Groh, Karel Havel, Eliška Kavková, Lucka Jaklová, Lenka Kondisová, Pavlína Červená, Alena Hantlová, Dušana Součková, Michal Prokýšek.

Attachment

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI