Liga v Pardubicích očima Pasos

KýsaSlowpitchový tým Pasos Pardubice se chystá na první turnaj slowpitchové ligy. Nominace hráčů je hotova, poháry vyrobeny, můžeme začít.

Den před turnajem dostávám mail od Rejdiče, že nemůže přijet, nevadí. Narychlo se snažím sehnat náhradníka, nedaří se. No nic jdu spát a doufám, že to nějak dopadne (Na turnaj mám k dispozici 5 kluků a 5 holek). Ráno přišla sms od Hanky, že má nemohoucí rameno a neví, jestli může hrát, nakonec jsme domluveni, že to zkusíme.

Sraz v Krtkově aréně je v 8.00 hod. Začíná nám mini brigáda a my se snažíme vyladit poslední detaily před turnajem. Vše je hotovo, týmy se pomalu sjíždí a náš první zápas se rychle blíží. Můj skromný cíl před turnajem je neobsadit poslední příčku.

1. Zápas Wayne’s World – Pasos Pardubice 14 : 1

Historicky první utkání mezi těmito týmy dopadlo lépe pro WW. Těsně před zápasem přijíždí naše nová posila Steve. V bufetu se nám nabídl na výpomoc Goly a tak mám konečně dostatek chlapců na hru.

Sepisujeme Line-up a jdeme na to. První tři směny utíkají jako voda a na nás je vidět nerozehranost, pálka nám moc nejde ale obrana je vcelku slušná. Olí obsazuje metu a čeká, co se bude dít. Za chvíli jde pálit Poža, předvádí divákům krásný hit a Olí si připisuje náš první bod na turnaji Olééé. Ve čtvrté směně v obraně hodně chybujeme a dáváme WW laciné body, toto trápení ukončuje Wayney super chytem.

Nic dalšího se zřejmě nestalo, protože moje pečlivé zápisky z utkání právě skončily a tak výsledný stav je 14 : 1 pro WW.

2. Zápas Pasos Pardubice – Táhla Police nad Metují 9:6

Konečně máme před zápasem trochu víc času na přípravu, cvičíme – makáme. Urputně míchám sestavou a vypadá to, že nacházíme ideální polohy pro hráče.
Začínáme v poli, perfektní práce dovoluje soupeři získat jen jeden bod a jdeme pálit. Holky přes zimu skvěle natrénovaly pálící návyky a hned je to na naší hře znát. Lů pěkným odpalem dobývá první metu a to samé předvedl i Vlasta, po sérii dalších odpalů Lů vyrovnává stav na 1:1, Vlasta běží jako na Mistrovství světa a získává další bod – hned po doběhu běží pro pivo. Olí dostal BB a posouvá se vpřed, pálíme a pálíme. Stav po směně 4:1 pro nás. Eror v obraně nás stojí bod a zase jdeme bušit. Steve luft, Lů běží na první metu, Vlasta stojí BB a Lů dobíhá domů 5:2. Liška posílá Vlastu za pivem krásným odpalem stav 6:2. Krásná práce v obraně 3 outy a jdeme zase pálit – děláme bod (nevím kdo, zápis nikde, asi nervy) V další směně děláme zbytečné chyby a stav zápasu se rychle mění 7:6 pro nás. Lů buší pálkou do balonu a běží si pro dvojmeťák, Goly odpalem získává metu a Lů je na trojce, Liška odpaluje a posílá Lů domů 8:6 Poža dalekonosnou střelou plaší holuby na střeše – out po chytu Goly dobíhá pro bod 9:6 Liška je out na domácí metě. Olí luft – out. Zbývají dvě minuty do konce zápasu a my jdeme bránit nadějný výsledek (moje vlasy šediví), daří se nám a my slavíme první letošní vítězství!!!!

3. Zápas Rytíři Trutnov – Pasos Pardubice 11:4

V první směně se Lů dostává na metu, Goly super odpalem posílá Lů domů, Poža další super ranou posílá Golyho domů a my vedeme 2:0. Bárbí odpaluje do zeleného, ale nestačí to je out mezi tím Poža dobíhá pro další bod, Olí odpaluje ale je taky out a jdeme bránit. Moc se nám nedaří, rytíři dobře pálí a vyrovnávají stav na 3:3. Ve druhé směně dělám bod já, vedeme 4:3 a jdeme zase bránit. Perfektní obrana s jedinou vadou na kráse, stav je zase srovnaný. Pálíme, Poža luft, Bárbí první meta, Olí pěkný odpal ale to je vše co jsme předvedli a obraz hry se začíná měnit. Naše zbytečné chyby a zmatky rozhodly o vývoji tohoto zápasu, prohráváme 10:4. Jdeme pálit a Vlasta předvádí dvojmeťák, Steve krásným odpalem získává metu ale to je od nás zase vše pak už jen out, out, out. Zlepšení obrany dovoluje soupeři získat už jen jeden bod a stav na konci zápasu je 11:4.

4. Zápas Pasos Pardubice – Wolfs Domažlice 11:1

Zápas, který nás může poslat do boje o finále. Začínáme v poli a tři super rychlé auty nás dostávají do útoku. Chytáme šanci za pačesy a rveme se. Lů získává první metu, Goly taky bere metu, Liška dostala BB a Poža famozním odpalem posílá Lů a Golyho domů, vedeme 2:0. Naše nepropustná obrana nedává soupeři nejmenší naději zvrátit výsledek. Jdeme pálit. Jdu pálit první a beru metu, Hanka SO nevadí, Liška odpaluje a já dobíhám domů pro bod. Pálíme, makáme a Vlasta dělá další bod. Obrana?? Jak jinak než nepropustná! Liška odpaluje dvojmeťák, Poža super koule a doběhl Goly a Liška vedeme 6:0 Bárbí 1 meta, Poža odpaluje a má druhou metu, Olí pálí k plotu a poža a Bárbí jsou doma. A je to tady vytáčíme telefon a voláme meziměsto. Najednou vedeme 9:0. Obrana??? Železná opona, vozová hradba nebo neprůstřelná zeď – vyber si Pálíme dál a řežeme to. Dnes se nám prostě daří, Steve překvapuje soupeře opositem a bere si druhou metu, lů je na trojce a v zápětí už běží pro desátý bod. Obrana?? Není co dodat, parádička. V poslední směně děláme malou chybu v obraně a dostáváme jeden bod, ale v zápětí si ho bereme zpět zásluhou Lů a Poži. Tento zápas nám opravdu sednul a ukázali jsme, že náš tým má silného ducha.

Kýsa
Zápas o finále, už teď víme, že máme pohár, upadl z nás stres, neboť plán je splněn na 200%. Začínáme na pálce, sestava se nezměnila pozice nám sedí. Lů out, Goly bere metu, Poža neuvěřitelný hit a bere si třetí metu a goly dělá bod, vedeme 1:0.Bárbí out a jdeme přezkoušet nepropustnost naši hradby. Zkouška dopadla na výbornou a stav zápasu je stále 1:0 pro nás. Jdeme na pálku, ale nedaří se a zase jdeme bránit. Vše dopadlo výborně a dál držíme naději na finále. Liška získává super ranou první metu, poža odpaluje bombu a bere metu, Bárbí málem sestřelila Lišku na druhé metě a má metu, Olí vystřelil z kanonu a posílá 3 body domů a my vedeme 4:0 Wayney out, Kysa out, ale máme bod a vedeme 5:0 finále je na dohled, tribuny šílí, dav jásá. První chyba v obraně a dostáváme dva body, Kysa utíká za dlouhým balonem, má to daleko, skáče, vzlítá, letí, padá a nakonec opravdu chytá. Po této situaci se rytíři předběhli na metách a za to si vykoledovali out, tudíž třetí. Stav 5:3 pro nás. Vlasta luft, Lů první meta, Steve meta, Liška meta a Steve krade třetí metu, Lů out, Poža pálí hit a steve je doma 6:3Wayney out jdeme bránit. Ted se láme chleba. Do konce zápasu zbývá 5 minut, moje šedivé vlasy opuští trvalé stanoviště.Poža chytá míč, jeden dole. Chyba, a čekám, co se bude dít, stav 6:5. Jsou dva outy a od finále nás dělí jen jeden out, Beru timeout a snažím se uklidnit nervy. Pálkař pálí, balon letí kolmo vzhůru, Liška chytá míč do rukavice, ale ten neposeda nešťastnou náhodou našel cestu ven, nevadí, jedeme dál. Tlak sílí, nervy pracují. Bohužel se nám nepodařilo zvládnout závěr zápasu a nakonec prohráváme o bod 6:7.

Tento zápas byl z mého pohledu jeden z nejhezčích a zajistil nám krásné a sladké třetí místo na turnaji. Přátelé a kamarádi máme pohár doma 🙂

Nervy jsou za námi a jdeme se bavit sledováním finálového zápasu, vytahujeme nářadí a spouštíme Pardubické modrobílé peklo :-). Gratulujeme vítězům WW. Jdeme sledovat vyhlašování výsledků, přebírám pohár za třetí místo a všichni se společně nakonec vyfotíme. Po rozloučení upadám do stavu delirium tremens a je mi krásně.

Třetí místo si právem vybojovali – Lů, Liška, Wayney, Bárbí, Hanka, Olí, Poža, Vlasta, Kysa, Goly, Steve a Marťas

Moje veliké poděkování patří do bufetu, parádní papáníčko.

Děkuji Romálemu za poháry a pomoc na turnaji
Díky klukům co se starali o hřiště a holkám za úklid.
Díky Wayne za pomoc s turnajem

autor: Marťas

Attachment

Kýsa

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI