Když má den 32 hodin

Budíczech máme časně. Týpek z recepce se jmenuje Islám (tak trochu doufám, že při první příležitosti nevybouchne) nás krutopřísně budí v 6:3o dubajského času, doma to vychází na 3:3o. Následuje snídaně formou arabského stolu. Je to vcelku klasika: míchaná vajíčka, párečky, fazole, zelenina, lívance a tak. Vstup je letenku a na černé pasanty dohlíží recepční jménem Monalisa. Po snídani se autobusem přepravíme na letiště. Po chvilce se ozývají vzrušené výkřiky: „Už je tady, poschoďák“. Letíme totiž dvoupatrovým hovadem Airbus A380.

Auckland_001

Auckland

Když ráno vstáváte, tak my už letíme, jdete do práce, letíme, jdete z práce, furt letíme. Třináct a půl hodinový let je zpestřen pouze parádní turbulencí, kdy se letadlo propadlo skoro do západního Německa. Většina driků, co pasažéři měli skončila na sousedech, na monitorech, na zemi, na stropě. Všude bylo víno, pivo, panáky. Nezby si dokonce vylil do klína kakao. Mě se to dost líbilo a žádal jsem přídavek.

V Melbourne po krátké přestávce a naprosto nepochopitelným opětovným odbavením opět nasedáme do vzdušného busu a letíme další tři hodiny na místo určení: Auckland, Nový Zéland. Je 13:40 a po sedmnácti tisíci kilometrech jsme tady. Ze Starých Čívic na Nový Zéland je to prostě kus cesty.

Auckland_002

Průvodkyně Linda a další místňáci

Na letišti, kde nás čeká naše průvodkyně Linda a Petra Křiklánová, si ještě Vaha nechá vyčistit stan a můžeme vyrazit přes autopůjčovnu do „hotelu“. Na dobu než začne MS má ubytovaní v Auckland North Shore Motels & Holiday Park. Máme zde tři bungalovy a podmínky jsou skromné.

Zatímco já řeším s Lindou organizační záležitosti, kluci odjížní na obhlídku zdejších obchodů a především na večeři. Po dvou kilometrech jedno auto zcepenělo a autopůjčovna nechává řešení problému v klídku na zítra.

Po krátkém týmovém mítingu, kde se dozvídáme, že středa už byla, odjíždím s Romálem a naší průvodkyní na nákup. Je skoro půlnoc a chce se mi spát, měl bych si kafe dát.

Dnešní den měl pro nás 32 hodin.
Zítra nás čeká dopolední ténink a od 13:00 (doma bude hodinu po půlnoci) absolvujeme první dva přípravné zápasy s Filipínami.

Tipovačka
V průběhu našeho pobytu bude možnost tipovat na zápasy a další události. Pro vítěze vymyslíme nějakou zajímavou cenu. Na dvě utkání ČR – Filipíny můžete hlasovat prostřednictvím komentáře na tento článek. Kdo správně tipne stav po páté směně (má se hrát na 5 inningů, získává 20 bodů, kdo trefí alespoň vítěze, případně remízu, připíše si 5 bodů.

Pozdravujeme domů.
wayne

P.S. docente, proč jsi nedorazil? Stav se zítra na hřišti.

Ivane: bylo to peklo.

Auckland_003
Patrik Kolkus někam jde

Matuna

 

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI