Zpětné zrcátko: ME 2008 aneb jak jsme na ostrovech chytali bronz

Zpětné zrcátko 2008Nevím proč, ale na internetu najdete jen taková videa z mistrovství Evropy ve slowpicthi, v nichž se českému týmu nedaří. To se týká hned dvou videí na Youtube, v nichž Česko reprezentuje tým VIP. Jako hráčka tohohle slavného, leč pomalu zanikajícího týmu se zhostím krátkého komentáře nebo, jak tady říkáme, vrhnu pohled do zpětného zrcátka.

Starší je z roku 2008, kdy jsme vyrazili hájit české barvy do Velké Británie, konkrétně na nekonečné zelené lány u města Southampton. Video je z posledního dne a líčí dějství, v němž jsme v souboji s Irskem buď měli nebo neměli postoupit do finále. Nebudu vás napínat. Nepostoupili jsme. V první směně, kterou pro nás ne zrovna příjemně detailně zachycují níže přiložená videa, nám draví Irové nasekali pět bodů. Náskok se nám v průběhu utkání povedlo jen snížit, skóre jsme už ale neotočili. To ostatně uvidíte… Co ale k naší škodě žádné video nezachycuje a v záznamech prostě chybí, byly naše dílčí úspěchy do tohoto osudného zápasu. Například předchozí nádherně vybojované vítězství právě nad Iry nebo relativně těsně vedený zápas se suverénními Brity. Ale okay, historie počítá body a je třeba uznat, že nás v Británii oba domácí týmy (vztaženo na ostrovy) v rozhodující okamžik porazily, nebo jinak, my jsme v rozhodující chvíli nebodovali.

Prohry nás sice mrzely a myslím, že jsme i uronili slzy, ale zájezdu jsme nelitovali. Vlastně jsme byli rádi, že se turnaj vůbec odehrál. První dva dny totiž lilo jako z britské konve a předpověď na další dny nebyla o nic lepší – zprávy hlásily pořád dokola „heavy shower“ nebo „heavy rain“. Počasí se ale nakonec umoudřilo a uznalo, že by nás, kteří jsme se na ostrovy dokodrcali v zapůjčených vanech (říká se těm velkým autům tak?), mohlo nechat si aspoň trochu zahrát. I živel země se přidal. Hřiště usychala jako zázrakem a když ne, tak pořadatelé bleskově vyměřili o kus dál nová. A posloužili i jinak. Když se člověku zrovna nechtělo sledovat zápasy naživo na hřišti, mohl se uklidit do clubhousu a dívat se na ně v přímém přenosu na obrazovce. Anebo si se zbytkem týmu u stolu zahrát Krávy nebo Bang, nebo úplně nejlíp si odskočit na masáž zdarma z rukou frekventantů místní fyzio školy. Když si tak vzpomenu, celý turnaj i naše třetí místo byly skvělým zážitkem, ale ta masáž…

Kdo hájil české barvy v Southhaptonu:
Vedoucí družstva: Guťa a Lucia
Hráčky: Lulu, Krima, Petra Kokošková, Halakůca, Kiska a Johana.
Hráči: Kokoška, Štóča, Správňák Dejv, Johan, Hormen, Kejml, tryskomyš ze Spektra

ČR vs. Irsko ve dvou dílech:

Jo, cenné jsou ve videu i komentáře obou moderátorů. Dovíme se z nich nějaké taktické pokyny, o kterých si troufám říct, že je české týmy možná jen tuší. Nebo třeba i radu „strugglingujícímu“ Lubošovi, aby si po nadhozu poodstoupil o krok dva dozadu, a zabral tak větší pole pro chycení odpalů.

Příště se ve zpětném zrcátku podíváme do roku 2010 na finálový zápas ČR s Velkou Británií.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI