V Chocni proběhl seminář rozhodčích

V Chocni proběhl seminář rozhodčích

autor: P. Podhájecký

V sobotu 26. března 2022 proběhl v Chocni seminář rozhodčích se zaměřením na slowpitch a zejména na praktický nácvik rozhodování za domácí metou a při mechanikách na metách.

Fastpitchových seminářů a školení rozhodčích bývá každoročně mnoho, ale speciálně pro slowpitch jich byla v minulosti pouze hrstka. Z tohoto důvodu se uskutečnil o minulém víkendu v Chocni rozhodcovský seminář pro slowpitchové rozhodčí. Po loňském roce, kdy proběhl webinář zaměřený na teorii, tak nyní navázal i ten čistě praktický. Lektorsky seminář zaštítil Pavel Podhájecký (WBSC Europe Slowpitch Umpire). I přes nakonec velmi nízkou účast, což bylo způsobeno mnoha různými akcemi, se seminář vydařil a celé odpoledne bylo věnováno praxi přímo na hřišti.

Díky pěknému počasí a pomoci z místního klubu Orli Choceň, si všichni přítomní vyzkoušeli rozhodování přímo za domácí metou a to nejen co se týče rozhodování strikezóny, kterou je ve slowpitchi (oproti fastpitchi či dokonce i baseballu) těžké tzv. „vidět“ co nejlépe, tak i z pohledu převýšení nadhozu, tj. legálnosti. Následně proběhl i nácvik pohybu metového rozhodčího a diskuze nad pravidly a specifiky slowpitche.

Děkuji všem přítomným a jen mě mrzí, že se nedostavilo více zájemců. Snad se v budoucnu podaří podobné akce zopakovat a nejlépe s mnohem větší účastí. V neposlední řadě bych rád poděkoval i místnímu klubu SaB Orli Choceň za organizaci semináře. Pro další příp. semináře bude zvolena větší osvěta a otevření veřejnosti i z řad fastpitch softballu či baseballu.

Ve spolupráci s Komisí rozhodčích ČSA tímto nabízíme možnost uspořádat i podobné semináře přímo v klubech, kde se slowpitchi věnují, popř. mají zájem o vyškolení rozhodčích pro slowpitch. To by totiž mohlo dopomoci ke zlepšení kvality i samotných utkání a rozšíření slowpitche, zejména v té více sportovní verzi, i do dalších míst ČR.

Kontaktní osoba: Pavel Podhájecký – p.podhajecky@centrum.cz

ÚČASTNÍCI SEMINÁŘE: Ivan Chrobok (WBSC Europe Slowpitch Umpire), Jaroslav Kotala, Jakub Hauser, Ondřej Janský, Jiří Vařeka, Lukáš Záruba a Filip Kudláček.

Attachment

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI