Tři otázky, šest odpovědí

Zhruba před týdnem jsem tahounům týmu Rytířů, Klackařů, Wolfs, Mladých Buků a Svobody na Úpou, tedy týmů které získaly medaile ze slowpitchových soutěží roku 2013 (Indoor liga, Česká slowpitchová liga a MČR) zaslal tři otázky. Odpověď přišla pouze od Honzy Pachla z Domažlic a já se k němu dovolím připojit.

Jan Pach | Domažlický otvírák 2013 | foto Wolfs

Jan Pach | Domažlický otvírák 2013 | foto Wolfs

Jak hodnotíš rok 2013 ty osobně?
Jan Pachl: Rok 2013 osobně hodnotím jako velmi zdařilý. Přinesl úplně nový pohled do mého života, na vše kolem našeho klubu. Jako první jsem se musel vypořádat s novým členem rodiny a zapojit ho dění. To byl asi ten nej … úkol. Na druhou stranu bych poděkoval všem spoluhráčům, kteří nám pomáhali hlídat a to nejen na hřišti, ale i mimo něj. Hlavně ty perné večery a noci po ubytovnách. Druhý a to kladný pohled mě přinesla samotná liga. Bez ní bych nikdy neprocestoval tolik zajímavých míst a nepoznal tolik nových lidí. Strašně mě potěšila začínající spolupráce mezi hráči samotnými. Sami se nabídli s pomocí nebo organizací některých akcí.

wayne: Skvělej. Narodil se nám syn, byl jsem na MS mužů, byl jsem v noci v pralese, vyhráli jsme MČR, ligu a několik turnajů, rozběhnul jsem T-ball, poprvé jsem hrál baseball, s Klackaři U8 jsme vyhráli východočeskou ligu, zažil jsem pár parádních večírků a skoro každej den byl Nádherňajs.

Jak hodnotíš sezónu 2013 jako kauč a hráč?
Jan Pachl: Z pohledu trenéra to byla po osmnácti letech nej .. sezóna. Skvělí hráči a hlavně skvělí lidé, to jsou atributy letošní sezóny. Naše hráčské úspěchy se projevily po náročných zimních trénincích, kdy hráči trénovali především pálku a na jaře pak celé pole. Myslím si, že dva tréninky za týden nám daly dobrou průpravu do sezóny. Na druhou stranu střídání hráčů v jednotlivých turnajích nám nedalo vyniknout naší plnou sílu. Ale jsou to rodiče od rodin a myslím si, že to k tomu patří. Jinak 3. místo v lize je velikánský úspěch a všichni si to uvědomují.
Co se mě ještě nestalo bylo , aby se mě na oblastní schůzi baseballu předseda zeptal – co je to ta slowpitchová liga. Po představení sezóny všichni koukali a s údivem kývali hlavama.

wayne: My jsme letos odehráli 16 turnajů. Zatím. Ještě máme v plánu dva. To nepočítám přáteláky. Všeho je víc a kvalitnější než vloni. Všechno se to zlepšuje: týmy, turnaje, rozhodčí. Super je ta přátelská atmosféra.

Pokud se chystáte na Indoor ligu, jaké máte cíle?
Jan Pachl: Na indoor ligu jako celek se nechystáme. Jestli pojedeme, bude to na konkrétní turnaj. Jsme poněkud z trasy a pro letošek jsem vyčerpal náš rozpočet a ligu bychom si museli hradit sami. Spíše si ji dám do rozpočtu na příští rok. Ale hrát se nám chce pořád – soutěžící duch nikdy nespí.

wayne: Indoor liga je fajn. Mě přijde lepší jednou za měsíc strávit sobotu na turnaji, než jít každý týden na trénink…což platí pro starší a pokročilé. Indoor slowpitch je úplně jiný než ten venkovní, tak uvidíme….když obhájíme bronz, bude to fajn. Primární cíl je trénink a zapracování nových hráčů.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI