Team Europe míří na Border Battle 2015

border_battle_2014Border Battle, utkání USA – Kanada ve slowpitchi mužů se poprvé konalo v roce 2009 v Oklahoma City (OK, USA) během fastpitchového World Cupu žen. Součástí jednozápasové konfrontace mezi týmy Kanady a USA je také série exhibičních utkání. Oklahoma City hostila Border Battle do roku 2013. Letos se tato slowpitchová bitva odehrála v Kanadě, ve městě Kitchener (ON) a tým Evropy byl u toho. Zvítězit se mu sice nepovedlo ani v jednom utkání, ale dojem zanechal více než pozitivní.

Tým Evropy se exhibicí v rámci Border Battle zúčastní i roce 2015. Head coach Stephen Patterson (současně i head coach coed slowpitchové reprezentace Velké Británie a H2O) hledá talentované hráče napříč Starým kontinentem. V jeho hledáčku jsou i borci z ČR, což je jistě dobrá zpráva pro všechny silové pálkře, pro které je úklid míčů za plot rutinní záležitostí. Méně už budeme jásat nad částkou, se kterou musí reprezentanti Evropy počítat, neb si většinu hradí sami. Na otázku jestli je 1500€ za takový zážitek hodně nebo málo, nechť si každý odpoví sám. Já osobně bych řekl, že taková nabídka se neodmítá.

Prvním vážným českým kandidátem na účast v této prestižní sérii je Jakub Procházka (WW), který Stephena Pattersona zaujal na letošním European Super Cup Coed Slowpitch. Kubajs to poslal desetkrát az plot a ve statistice homerunů skončil druhý a ještě dějišti poháru mu head coach Patterson učinil nabídku reprezentovat Evropu.

Tím ale hledání mezi českými hráči nekončí. Pokud máš pocit, že právě ty patříš do line upu týmu Evropy, dej o sobě vědět. Pro začátek nám zde zanech vzkaz nebo pošli zprávu prostřednictvím kontaktního formuláře.

Historie Border Battle
2014 USA- Kanada 18:9
2013 USA- Kanada 25:10
2012 USA- Kanada 32:21
2011 USA- Kanada 25:3
2010 USA- Kanada 29:30
2009 USA- Kanada 30:23

Zajímavé odkazy
www.teameuropeslowpitch.com

Dva články z www.britishsoftball.org
Border Battle starts for Team Europe Slowpitch
Wrapping up the Border Battle

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI