Slowpitch v Aucklandu

Pokud nám čas dovolí, sledujeme s Romálem slowpitchové dění v Aucklandu. Týmy, které jsme viděli v akci, jsou proti naší lize „hobby“. Většině hráčů dělá problém chytit míč, na mety běhají na zevláka a nadhazovači nemají moc dobrou kontrolu. Nejlépe jim jde pálit, i když o nějaká překvápka do opozitu se nepokouší, skoro všichni umí dát line drive, který ale většinou nemá dostatečnou razanci pro vícemetový odpal. V kombinaci s tím jejich během, by jim to stejně asi nepomohlo. Viděli jsme i pár vyhaněčů, co to umí poslat na vedlejší hřiště.

V Auckladnu se hraje pět soutěží stejného levelu. Soutěže jsou rozděleny podle geografických částí: severní, jižní, východní, západní a centrální liga. Na konci soutěže se turnaj o celkového vítěze do které postupují nejlepší týmy jednotlivých lig.

slowpitch v Aucklandu

slowpitch v Aucklandu

Hřiště jsou travnatá, většinou bez backstopů, plotů, laviček a dalších propriet. Zdejší fieldy jsou úplně něco jiného, než jak jsou pojaté u nás. Představte si plochu 300×200 m a na ní 6 slowpitchových hřišť. Občas mají dvě sousední vnější pole průnik, ale ničemu to nevadí. Na těch šesti fieldech hraje dvanáct týmů ve stejnou dobu.

Pravidla
Hraje se na 7 směn. Chlap jde po BB jen na první. Utkání píská tým na pálce. Hraje se coed 5+5. Ale když je to úplně nevyjde, nikdo to neřeší.

Co máme se slowpitchem na NZ společné je pohoda a pivko po zápase.

Softu zdar a slowpitchi zvlášť!

C.K. Vomáčka

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI