Skleněné peklo a fastpitchové nebe

ChicagoShodou okolností se čtyřka Eda, Patrik, masážník Míra a wayne ocitla opět v Chicagu. Máme dva dny na prohlídku třetího největšiho města USA. Včerejšek přinesl hodně zážitků. Autem jsme dojeli na kraj Chicaga a dále jsme pokračovali míšencem tramvaje, metra  a vznášedla. Vlak chvilku jede pod zemí, chvilku na zemi a občas i nad zemí. Přimo v centru mají udělaný „Loop“, tedy okruh, který tak nějak obkrouží asi 5 linek zdejšího metra. Jízdenka koštuje 2,25 usd.

Z metra jsme vystoupili na ulici Jackson, v centru velkoměsta, a bylo to víc než impozantní. Chicago ze spodaOcitli jsme uprostřed lesa mrakodrapů. Procházkou jsme se dostali až k údajně nejvyšší budově USA Willis Tower. Vstup na vyhlídku stál 17 usd. (nešli jsme). V centru jsme strávili skoro 3 hodiny. K vidění kromě jineho byla skulptura obří pálky, vyhlášená gigantická zrcadlová fazole, v Millenium parku hrálo nějaké těleso vážnou hudbu. Velmi zajímavé bylo propojení architektury počátku minulého století s tou současnou.

FazoleUž se smrákalo a my uondáni pochůzkou vyrážíme na cestu zpět. Co čert chtěl, štěstí sedlo na vola a přihrálo nám možnost sledovat konec utkání profesionálního ženského fastpitche mezi Chicago Bandits a Carolina Diamonds. Viděli jsme 2 směny, 2 homeruny, nadhozy o rychlosti 105 km/h a naprosto parádní stadion s umělou trávou.

Dnes se chystáme k jezeru Michigan na Air&water show a pak máme na vybranou.  Buď pujdeme na Chicago Cubs (od 20 usd), nebo pre seasone game amerického fotbalu Chicago Bears (80-400 usd, ale už je v podstatě vyprodáno), nebo opět na dámský fastpitch (7-17 usd).
Chicago a softball

Chicago BanditsTak zase někdy.
wayne

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI