Rytíři si řekli o třetí halový titul

Nedávno jsme koukali na Okresní přebor, díl Na váhu. V klubovně, když je představen nový trenér Boža Zenkl, Jirka Luňák nejdřív znateně a pak už i naštvaně blekotá: Já se vám tady s tím seru… Podobné pocity jsem měl, když se pár hodin před začátkem Polyxeny odhlásila Svoboda. Kdo nic nepořádá, asi si jen těžko dovede představit, kolik komplikací a práce navíc takové odhlášení organizátorům a zúčastněným týmům přinese. Ludvo, tys to věděl? Ne. Čestně. Pro příští rok to vychytáme lépe. Takže pánové. Na váhu!

Těžko říct, kdo byl pro čtvrtý ročník Polyxeny favoritem. Úvodní utkání naznačily, že turnaj bude vyrovnaný. Dopoledne si nejlépe vedli Klackaři, kteří přijeli v silné sestavě. Z tradičních opor chyběl jen Prcínek. Kostelečtí si jako první zajistili postup do play off. Z druhé strany tabulky měli jako první jasno Wayne’s World 2. V základní skupině prohráli čtyřikrát, (i když) dvakrát jen o bod a tentokrát se museli spokojit se zápasem o předposlední místo.

Polyxena 2016 |  Klackaři - Waynes 2 | foto Martin Danihelka

Polyxena 2016 | Klackaři – Waynes 2 | foto Martin Danihelka

Na dvě místa v play off zbyli tři zájemci. Rytíři Trutnov vstoupili do turnaje prohrou 0:2 s Wayne’s World, ale všechna další utkání již zvládli vítězně. V základní skupině porazili i Klackaře a tak se nominovali rovnou do podvečerního finále. Statečný výkon s naraženým prstem s dlahou předvedla Míša Řeháková (Rytíři). O posledním semifinalistovi rozhodoval zvájemný duel mezi týmy z čela (Trutnov HSM) a dna (Waynes) ligové tabulky. Oby týmy sehrály obrannou galaparádu a tak se konala plichta boduprostá, což stačilo WéWéčkům na postup do semi.

V zápasech o konečné pořadí se v takto vyrovnané soutěži může stát cokoliv.

Polyxena 2016 |  Matina Hermanová (Trutnov HSM) | foto Martin Danihelka

Polyxena 2016 | Matina Hermanová (Trutnov HSM) | foto Martin Danihelka

V mači o čtvrté místo si první títězství připsali Waynes 2. Naopak pro vítězové prvního turnaje letošního ročníku, trutnovská HáeSeMka, zbyly jen tři body za účast.

V semifinále mezi Klackaři a Wayny byli papírovými favority i díky vysoké výhře ve vzájemném utkání ve skupině (13:3) Klackaři. Vše ale nakonec dopadlo úplně jinak a po vítězství 9:0 do finále postoupili Wayne’s World. Klackaři v Poličce promarnili dobrou šanci na vůbec první ligové vítězství. Waynes 1 si dnes připsali čtvrté utkání bez obdrženého doběhu.

Polyxena 2016 |  Rytíři - Waynes | foto Martin Danihelka

Polyxena 2016 | Rytíři – Waynes | foto Martin Danihelka

Rytíři Trutnov – Wayne’s World 2:1
Po sedmi sněmách na světenlé tabuli svítilo skóre 0:0. V tie-breaku nejdříve WW udělali bod. Dohrávku utkání vzal do ruky Pavel Romášek (Rytíři), který nejprve skvělým line drivem stáhnul vyrovnávací bod (Karel) a pak dvěma riskantními běhy rozhodl utkání.

Rytíři vítězstvím na Polyxeně razantně vykročili ke třetímu indoorligovému titulu v řadě. Týmy se reálnými šancemi na medaile dělí pouhé tři body.

Nemáte někdo fotky?

# TEAM G W T L SCORE P
1 Rytíři Trutnov 4 3 0 1 10 : 7 6
2 Klackaři Kostelec nad Orlicí 4 3 0 1 21 : 9 6
3 Wayne's World 4 2 1 1 6 : 13 5
4 Trutnov HSM 4 1 1 2 6 : 7 3
5 Wayne's World 2 4 0 0 4 8 : 15 0

Pořadí Indoor ligy po třetím turnaji
1. Rytíři Trutnov 21
2. Trutnov HSM 16
3. Klackaři Kostelec nad Orlicí 14
4. Wayne’s World 2 13
5. Wayne’s World 13
6. Svoboda nad Úpou 9
7. Rytíři Trutnov Blue 7

Strajk srí.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI