Prvními vítězi Hosany jsou Sparks

Slovník cizích slov říká, že memoriál je závod nebo soutěž na paměť sportovce nebo pracovníka v tělovýchově. O tom, že by se sám oslavenec nemohl účastnit nebo dokonce musel být na Onom světě, se nepíše.

Dvakrát měř? Nikdy!!
Pro nás, pořadatele, turnaj začíná již ve středu. To jdeme s Romálem vytyčit hřiště. Měření probíhá jako vždycky. Romále (co by polopasivní fotbalista) začíná vyměřovat od rohového praporku, já instruován návodem v pravidlech konstruuji provázkovou wifikundaci, která umožní vyměřit vnitřní pole v řádu sekund. Romále stále opakuje číslo 16,5. Já to měřím na 19,81. Začíná se smrákat, žízeň kulminuje, hospoda zavírá s devět a my pořád nemáme ani metu domácí.

Chlapský nákup
V pátek večer vyrážíme s Barym na nákup (zelená, rum, kafe) a stavujeme se v Trimu pozdravit Travellers.

Sláva Hosana 2013Kolečko
První sobotní utkání začíná v 9 hodin. V sedm jsme na místě a začínáme chystat vše podstatné. Kolem osmé jsme hotovi. Voda na kafe vře a první účastníci se začínají trousit chladným ránem.

Táhla a WW mají málo holek, což se řeší výpůjčkou z jiných týmů. Zdá se, že to nikomu moc nevadí a pro dobro věci, oba týmy potěšitelně končí na posledních dvou příčkách a jejich výsledky boje o vzácné kovy neovlivnily.

Po sobotních utkáních mají Travellers, The Firm a Sparks dvě výhry a jednu prohru, kterou si uštědřili ve vzájemném kolečku.

Travellers otáčí utkání se Sparks z 1:3 na 4:3. Neslavným hrdinou je Hany (Sparks), který dle očitých svědků rozhodl zápas třemi hody na parkoviště.

Duel obou zahraničních účastníků dospěl za stavu 7:7 do tie-breaku. Ten zvládli lépe The Firm a připsali si vítězství s Travellers 13:10.

Kolečko uzavřelo utkání Sparks a The Firm, ve kterém zvítězily Jiskry 6:1.

Silné trojici dýchají na záda Rytíři a stále mají velmi reálnou naději na postup do play off.

Na avizovanou párty Pod tribunou zůstali The Firm, WW a Táhla, kteří jsou ozdobou každého večírku.

Multikára je brzda
V neděli musíme opět zprovoznit hřiště. Nasadit mety, dopravit lavičky, rozbalit improvizovaný bufet. Jsme na to čtyři a celá akce trvá 24 minut. Víc času zabralo nastartování multikáry.

Zajímavou kapitolou Hosany byl bufet. Hráči si sami dělali kafe, rum s kofolou, mazali si chleba s nivou a krájeli si buchtíky, které Ája, Babet, Šárka a Linda daly do placu a každý si mohl zdarma zakrojit. Hráči si dělali čárky a na konci si sami spočítali útratu. Bylo to naprosto fantastické. Do toho všeho Šárčina věhlasná nivová pomazánka a grilovaná kýta, opečené brambory a cibule v podání Ládi.

Nedělní utkání žádný zásadní zvrat nepřinesla. Nejblíže k němu měli Rytíři v zápase s Travellers, kdy německému týmu podlehli 1:2.

Sláva Hosana 2013

Sláva Hosana 2013

O účastnících tříčlenného play off se rozhodovalo až v posledním utkání. Jistou účast měli The Firm a UCE Travellers. Sparks a Rytíři si to rozdali o poslední volné místo v přímém souboji. Úřadující český mistr nezaváhal a vítězstvím 8:1 si zajistil první místo v základní skupině a tím i účast ve finále.

Semifinále
The Firm – UCE Travellers 8:4
O další parádní utkání ve kterém bylo na co koukat, se postaraly oba cizokrajné týmy. O trochu lepší byli The Firm a postoupili do finále. Dlužno dodat, že Travellers hráli celý turnaj výborně (především dámská část sklízela uznání za krásné odpaly) a právě The Firm byli jediní, kdo je dokázal porazit.

Finále
Sparks Mladé Buky – The Firm 10:5
Sparks měli utkání pod kontrolou a po celou hrací dobu si nad svým soupeřem udržovali bezpečný náskok a největší pohár z prvního ročníku Hosany tak putuje do Buků.

konečné pořadí
1. Sparks Mladé Buky
2. The Firm
3. UCE Travellers
4. Rytíři Trutnov
5. Wayne’s World
6. Táhla Police nad Metují

MVP female: Chiya (The Firm)
MVP male: Karim (UCE Travellers)

Rozhodčí: Goly, Romále, Jirka Kubů

Díky všem za krásně strávený víkend a za předvedenou hru.
Mějte se fajne a zase někdy na hřišti – nejlépe v Domažlicích.

wayne

# TEAM G W L SCORE P
1 Sparks Mladé Buky 5 4 1 35 : 8 8
2 The Firm 5 4 1 40 : 20 8
3 Uce Travellers 5 4 1 32 : 21 8
4 Rytíři Trutnov 5 2 3 9 : 19 4
5 Wayne's World 5 1 4 20 : 29 2
6 Táhla Police nad Metují 5 0 5 4 : 43 0

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI