Představujeme turnaje ČSL 2015: Táhliáda

Táhla Police nad MetujíJedinou novou destinací na trati ČSL 2015 je po výpadku Prahy Choceň. Málo se ví, že Choceň má dlouhou a bohatou slowpitchovou tradici. Choceňský srpnový slowpitchový turnaj se hraje snad již čtvrt století, týmy čekají roky frontu aby si na něm mohly zahrát a divácká návštěva jde údajně někam k tisícovce. Choceň disponuje největším východočeským areálem. No prostě, je se na co těšit.

Táhla Praha
U Táhel již na podzim 2014 byla patrná změna. Vedení se po Jirkovi Kůbů (Vosel) ujal Jan Dittrich (Dindos) a s ním přišla personální obměna týmu. V táhlím line upu se nově objevují hráči právě z Chocně. Administrativně klub přesídlil z Police nad Metují do Prahy. S touto změnou jde ruku v ruce také změna názvu. Od sezóny 2015 jsou to Táhla Praha. Pro ČSL jsou Táhla Praha nástupcem Táhel Police nad Metují.

Táhliáda
Táhla nejsou v pořádání turnajů ČSL nováčky. V letech 2013 a 2014 Táhla pořádali na hřišti v Hradci Králové Táhlovskou flaškiádu, turnaj ČSL. Turnaj po přesunu do Chocně mění svůj název na Táhliáda. Turnaj v HK hledá nový název.

Termín: 23.-24.5.2015

Orlí hnízdo, Choceň

Orlí hnízdo, Choceň

Na co se můžeme připravovat a těšit?
Hřiště a vybavení areálu Orlího hnízda je na vysoké úrovni. Areál disponuje baseballovým (antuka IF, tráva OF )a softballovým (tráva + antukové cestičky) hřištěm. Uvidíme na kterém se bude hrát. Obě hřiště mají tribuny a osvětlení. V zázemí najdete šatny, WC a sprchy. Pořadatelé chystají občerstvení. Na hřišti se dá spát ve stanech.

Součástí turnaje bude také program na sobotní večer v podobě Honmerun derby.

Proč jet na Táhliádu? Tak na to jsme se zeptali hlavního pořadatele Jana Dittricha.
Tento rok je pro Táhla fénixovou sezónou, kde povstaly z mrtvých historické legendy Rebels (Rtyně v Podkrkonoší, Police nad Metují) a spojily se s čerstvou mladou krví Choceňských bojovníků. Toto spojení utvořilo nebezpečnou kombinaci, kterou není radno podceňovat! Táhliáda bude sice první ligový slowpitchový turnaj v Chocni, ale zkušenosti s pořádáním slowpitchových turnajů je zde více než 20 let. Turnaj se koná na velmi kvalitním hřišti v baseballovém a softballovém areálu Orlice Choceň („Mekka Choceňského sportu“), kde máme připravený program od začátku až do konce turnaje. Občerstvení bude zajištěno a bude i z čeho vybírat. Večírek se stane nezapomenutelným zážitkem pro každého, kdo se ho zúčastní (Co se dá čekat od turnajových „ozdob večírků“?). Hodnotné ceny budou určitě milým překvapením a nikdo neodjede s prázdnou (duší). S radostí Vás všechny tímto zveme a těšíme se na napínavé zápasy.
PS: Kdo nebyl na Choceňském slowpitchi, jako by ani nebyl.
J

Info zde.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI