Představujeme turnaje ČSL 2015: Domažlický otvírák

wolfsJiž potřetí bude ČSL startovat v Domažlicích. Pojďme se společně ohlédnout za prvními dvěma ročníky a nahlédnout pod pokličku příprav Otvíráku 2015.

2013
Turnaj předcházelo odhlašování a přihlašování týmů na poslední chvíli. Wolfs zvládli postavit i béčko a rozpis se měnil ještě v průběhu úvodního utkání. V sobotu bylo pošmourno, ale v neděli na nás počasí vyšpulilo přívětivější tvář. Sobotní večírek se konal přímo na hřišti a byl ve znamení Olympijských her. Samostatnou soutěží byla pivní štafeta (s otvírákem co by štafetovým kolíkem), která přiměla Pavla Adamce dotázat se předsedy ČSA, co že jsme to za parta. Ve finále Rytíři zvítězili nad Waynes 10:5. Z turnaje je i famózní video.

2014
Pořadatelé přesunuli domácí metu do levého pole baseballového fieldu a hrálo se tak kompletně na trávě. Bylo chladno, ale praskání v krbu ve vlčí klubovně a mnohé dobrůtky na baru vždy rychle rozehřály zkřehlé sportovce. Sobotní párty byla tentokrát s live hudbou přímo na Cvičáku. Pořadí v turnaji bylo úplně stejné jako v roce 2013. Ve finále Waynes podlehli Rytířům 3.5.

Co nás čeká letos?
Určitě se dočkáme změny v obsazení turnaje. K dnešnímu dni je přihlášeno šest týmů: Karlínský gang, Plzeň, Rytíři Trutnov, Táhla Police nad Metují, Wayne’s World a Wolfs Domažlice. Hrát se bude na opět trávě a homerun bude opravdu dlouhý (především pro leváky).

Kdo ještě nebyl u vlků na Cvičáku, tak si může alespoň představovat baseballový areál uprostřed listnatého lesa, hned vedle rybníka. Poeta by snad řekl: zelená oáza. Zelená domažlickým ještě nikdy nedošla (ikdyž to dle účastníků na obou stranách okénka byla fuška). Občerstvení bylo vždy mňamkózní s usměvavou obsluhou k tomu. Vše podtrženo plápoláním v krbu a snídaní na přání.

Proč jet na Otvírák? Zeptali ředitelky turnaje Jany Staviarské:
Jako již každoročně, první májový víkend patří Domažlicím. Otvíráme turnajem letní slowpitchovou sezónu, víkend plný sportovních napětí a zábavy. Samozřejmě bude připravené občerstvení a na odreagování večírek. Snad letos poručíme větru, dešti a počasí nám bude přát.
Co říct nakonec? Možná bude i překvapení (ti co se zúčastnili minulý rok ví, že stojí za to). Kdo zaváhá a nedorazí dělá chybu. Srdečně Vás všechny tímto zveme a těšíme se na Vaší účast při turnaji.
Jana

Domažlice nejsou pro většinu ligistů úplně blízko, ale bylo by velkou chybou Otvírák sezóny 2015 vynechat.

Více info zde.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI