Otvírák se vším všudy

Druhý ročník České slowpitchové ligy otevřel turnaj v Domažlicích. Pro většinu účastníků se jednalo o poměrně exotickou destinaci a těšení se na úvodní kolo nebralo konce. Pro místní klub Wolfs, pod vedením nadšence, šílence, dýdžeje a zdejšího alfasamce Honzy Pachla to byl vůbec první turnaj, který pořádali. S organizační premiérou se vypořádali velmi dobře. Turnaj běžel bez problémů, týmy se bavily, kotletky voněly z grilu a když ještě v neděli vysvitlo slunce a mraky byly ty tam, k naprosté spokojenosti nechybělo snad vůbec nic.

Areál Wolfs se nachází dva kilometry od centra Domažlic a přesto je uprostřed lesa. Místní mu říkají Cvičák. No pročpa by ne, vždyť je v prostoru bývalého vojenského cvičiště. Na Cvičáku se cítíte jako v divočině. Ze všech stran stromy a v těsném sousedství najdete dva rybníky. Hřiště je baseballové a golfista by řekl, že par homerunu je 2. Celkový ekodojem umocňuje i vertikální rozpoložení. Budova s šatnami, sprchami a bufetem je pod úrovní hřiště. Ještě „o patro“ níž je parkoviště.

Po překotném přepisování rozpisu zápasů (odhlášení Trnavy, Táhel a Pardubic) si pro nás domácí smečka Vlků připravila překvapení. Pro vysoký počet hráců Wolfs přihlásili i svoje béčko a tak se rozpis naposledy měnil v sobotu ráno.

Sedm utkání prvního dne definovalo postavení týmů pro play off.
Hned první zápas mezi domácími Wolfs A a Rytíři potvrdil stabilně dobrou formu trutnovského týmu, který si rázně nakročil k prvnímu místu ve skupině. Týmy Sharks Spálené Poříčí a Wolfs B jsou na svém slowpitchovém začátku a proti zkušenější trojce Rytíři, Waynes a Wolfs A se neprosadili. Poslední utkání soboty mezi Rytíři a Wayne’s World bylo v podstatě soubojem o přímý postup do finále. Rytíři hrající ve velké pohodě, se po výsledku 8:2 mohli těšit na nejhůře druhé místo v turnaji.

Teamové foto

Kostky byly vrženy
Rytíři mají jisté první místo ve skupině a v zápase s Wolfs B jim o nic nejde, ve finále už jsou.
Wolfs A a Wayne’s World budou hrát spolu o to, kdo bude v semifinále, které budou hrát opět spolu, domácí.
Sharks a Wolfs B hrají o garde domácí – host pro utkání o čtvrté místo.

Domácí si pro hráče připravili i dvě netradiční disciplíny. První byla pivní štafeta a jako štafetový kolík se samozřejmě používal otvírák. Čtyřčlenné týmy obíhaly mety a na každé z nich musely vypít lahváče. Pivní štafeta tak prověřila pevnou vůli po vítězství, taktickou vyzrálost a žízeň.

Druhou disciplínou byl „Hod nasranou rukavicí“. Soutěž spočívala v hodu rukavicí do dálky, doprovázeném verbálním projevem nejlépe vulgárního charakteru.

Následovalo slavnostní vyhlášení výsledků loňského ročníku ligy a předání cen.

Po nezbytné očistě (někdo v teplé vodě v tělocvičně, někdo v ledovce na hřišti a někdo s instantní sprchou ve formě podpažního pičifuku) následoval avizovaný večírek v Pakistánu (párty stanu) na hřišti. Již na začátku bylo jasné, že večírek bude kvalitní. A byl. Více o večírku bude na webu Wayne’s World a pravděpodobně i na webu Českého olympijského výboru.

Neděla
Po třech „povinných“ zápasech ve skupině turnaj dospěl do play off.
V semifinále jistě chtěli Wayne’s World oplatit Wolfs ranní porážku (1:8) a to se jim po zlepšeném výkonu pořadilo v poměru 14:7.

V utkání o čtvrté místo i napodruhé Sharks porazili Wolfs B, tentokrát 9:4.

Finále mezi Rytíři a WW bylo nejhezčím zápasem turnaje.
Wayne’s World se hned v prvním útoku ujali vedení 2:0. Rytíři okamžitě kontrují a otáčí na 3:2.
Ve druhé směně WW srovnávají na 3:3.
Třetí směna přinesla dva body na obou stranách a do poslední směny se šlo za stavu 5:5.
V ní jasně dominovali Rytíři a připsali si po výsledku 10:5 první ligový triumf.

# TEAM G W L SCORE P
1 Rytíři Trutnov 4 4 0 56 : 9 8
2 Wolfs Domažlice 4 3 1 53 : 15 7
3 Wayne's World 4 2 2 34 : 18 6
4 Sharks Spálené Poříčí 4 1 3 13 : 45 5
5 Wolfs Domažlice B 4 0 4 11 : 80 4

Pořadatelé celý turnaj fotili a natáčeli a tak se již brzy můžeme těšit obrázky.

Domažlický otvírák byl parádní turnaj, pořádaný fajn lidmi v úžasném prostoru Cvičáku.
Díky pořadatelům za skvělou práci. Uvidíme se za tři týdny v Praze, kde vzplane Bitva o Tróju.

P.S. Doufám, že jste všichni domů dojeli v pořádku. Dejte echo. Osádka wayne, Johana, Romále hlásí hladké přistání.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI