Otevřeno

Úvodní turnaj pátého ročníku České slowpitchové ligy se konal již po čtvrté na Cvičáku, tedy v areálu domažlických Wolfs. Mě osobně baví sledovat, jak Wolfíci každým rokem svůj areál o něco vylepší a něco přistaví. Tentokrát a vlastně poprvé na Otvíráku vyšlo i počasí. Po třech chladných a pošmourných letech, bylo počasí naprosto ideální: teplota kolem 20°C a čerstvý větřík foukající k homerunu.

Devět sobotních zápasů naznačilo vyhlídky jednotlivých týmů na konečné umístění. S bilancí 3-0 se na nedělní play off mohli těšit velmi dobře hrající Rytíři Trutnov a The Lightsabers. Překvapaním soboty (pokud nemluvíme o cenách v bufetu) byli jednoznačně Vampiers Merklín, kteří se dvěma výhrami a jednou porážkou drželi průběžné třetí místo. Lepší vstup do turnaje si jistě představovali u Waynů (1-2). Sobotu bez výhry měl Karlínský gang a domácí Wolfs Domažlice.

Otvírák 2016 | Waynes - Vampiers | foto Matěj

Otvírák 2016 | Waynes – Vampiers | foto Matěj

Po skončení sportovní části přišla na řadu ta společenská a vše jako vždycky začalo pivní štafetou. Výsledky neznám, snad to někdo doplní.

Doplněné výsledky pivní štafety
1. místo Vampiers Merklín
2. místo Wolfs Domažlice
3. místo Karlínský gang
4. místo The Lightsabers

1. a 2. místo dělila pouhá vteřina a 20 setin.

Pořadatelé pro týmy tentokrát připravili táborák s trampskou kytarou a v klubovně běželo MS v hokeji.

Neděle přinesla hned několik zajímaných utkání. Wolfs porazili Karlín 8:4, čímž definovali pořadí na pátém a šestém místě. V duelu o přímý postup do finále dokázali Rytiři otočit zápas s Lightsabers a zvítězit s do té doby téměř nahratelným týmem 9:8. O dvou semifinalistech se rozhodovalo v zápase The Lightsabers – Vampiers Merklín. Pokud by Vampiers zvítězili 16:15 a jakkoliv méně, potom by postupovali jak Vampiers, tak Lightsabers na úkor Wayne’s World. V polovině utkání bylo skóre ještě 4:1 pro Merklín. Lightsabers zvrátili utkání na svoji stranu v poměru 15:5.

semifinále
The Lightsabers – Wayne’s World 11:9
Loňstí finalisté se potkali o rundu dříve. Světelné meče využili chyb WW a po dvou směnách vedli 9:2. Ke korekci skóre se WéWéčka nadechli ve třetí směně a čtyřmi body snížili na 9:6. LS svoje vedení navýšili na rozdíl pěti bodů na 11:6. Ćtvrtá směna přinesla dva homeruny WW (Meggy a Pepíno) a snížení na 11:8. O směnu později ve svém posledním útoku WW už jen korigovali na konečných 11:9.

finále
Rytíři Trutnov – The Lightsabers 10:8
Ve finále se potkala zkušenost s mládím. Rytíři byli většinu utkání lepším týmem, dělali méně chyb, soupeřovy chyby přísně trestali, byli zodpovědnější, trpělivější a v pěkném a dramatickém utkání zaslouženě zvítězili.

# TEAM G W L SCORE P
1 Rytíři Trutnov 5 5 0 66 : 19 10
2 The Lightsabers 5 4 1 77 : 28 9
3 Wayne's World 5 3 2 45 : 36 8
4 Vampiers Merklín 5 2 3 38 : 45 7
5 Wolfs Domažlice 5 1 4 24 : 70 6
6 Karlínský gang 5 0 5 10 : 62 5

Rytíři Trutnov přivezli z Krkonoš velmi silný a zkušený tým a všechny svoje přednosti dokázali beze zbytku využít a vyhrát Otvírák bez jediného zaváhání.

The Lightsabers byli jednoznačně nejatletičtější, nejsportovnější, nejmladší, nejrychlejší tým s deseti silovými pálkaři v line up. Sportovně byli ozdobou turnaje. Škoda, že je jim slowpitchová atmosféra naposto cizí. Jako hráci si získali náš respekt, ale z týmu jako celku vyzařovala především arogance. Snad to bude jednou jinak a třeba zajdeme po zápase na jedno.

Wayne’s World s sebou přivezli tři hráče z Berlína, ale ani to nepomohlo k lepšímu než třetímu místu.

Vampiers Merklín jsou letos aspiranty na medaile. Hrají dobře, jsou to sympaťáci, jedou na všechny turnaje, co víc si může liga přát.

Wolfs Domažlice tektokrát vyslali otvírat jen jeden tým. Ale ani koncentrovaná síla nestačila na lepší než páté místo.

Karlínský gang bojoval statečně se soupeři i s vlastním ženstvem. Pohodářům z hlavního města tentokrát patří šesté místo.

Díky pořadatelům za pěkný turnaj a ahoj v Sedlčanech.

wayne

Konečné pořadí a body do ligy
1. Rytíři Trutnov 9
2. The Lightsabers 7
3. Wayne’s World 6
4. Vampiers Merklín 5
5. Wolfs Domažlice 4
6. Karlínský gang 3

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI