Objeveno v překladu

vlajka ČRSlowpitch.eu přináší překlad článku „Slowpitch “WORLD SERIES” tournament in the UK attracts international entries„. Za překlad vděčíme Monice. Díky moc.

 Slowpitchový turnaj „Světová série“ v Anglii láka mezinárodní zájemce

Jeden z nejunikátnějších a nejzajímavějších slowpitchových turnajů v Evropě je Softball World Series, který se koná každé září v Anglii.

Softball World Series je víkendový turnaj pro 18 smíšených týmů, který se koná každoročně druhý nebo třetí víkend v září. Je nadstandardní také tím, že se hraje v soukromém pětihvězdičkovém sportovním klubu blízko letiště Heathrow v Londýně.

Každý tým soutěže reprezentuje odlišnou zemi či světovou oblast – a zatímco některé týmy na turnaj do Londýna doslova letí – jiné jsou utvořeny z bývalých členů žijících a hrajících softbal pro kluby v UK.

Turnaj se pořádá již od roku 1999 a v posledních letech se ho účastnili týmy, které přiletěli z Irska, Belgie, Švýcarska, Jersey, Guernsey a Německa a také týmy, které se vytvořili z hráčů  žijících v Anglii, např. týmy Skotska, Walesu, USA, Kanady, Afriky, Austrálie/Nového Zélandu, Japonska, Latinské Ameriky a samozřejmě domácí Anglie.

Týmy, které přijedou na turnaj ze zahraničí, jsou opravdu vítány a dává se jim přednost ve výběru pořadí zápasů a je jim účtováno nižší zápisné.

Úroveň soutěžících týmů se pohybuje mezi těmi, co jsou maximálně trénovaní, až po ty, co hrají spíše rekreačně. Ale turnaj je nastaven tak, že po sobotních zápasech „každý s každým“, se soutěž rozdělí do tří rozlišných turnajů – o Trofej, Talíř a Pohár – o které se včetně medailí hraje v neděli.

Všechny týmy, které na turnaj přiletí z jiných koutů světa, bydlí ve stejném hotelu blízko letiště Heathrow. Ten nabízí příjemné vybavení a profesionální služby, včetně baru a restaurace a přepravy mezi hotelem a hřišti, na kterých se turnaje odehrávají.

V roce 2013 je Softball World Series naplánován na víkend 7-8 září, nicméně toto datum musí být ještě oficiálně potvrzeno. Náhradní termín by případně byl 14-15 září.

Jakýkoli tým, který by měl zájem se zaregistrovat do turnaje 2013 Softball World Series, nebo získat nějaké další informace, prosím pošlete e-mail panu Bobu Fromerovi na adresu bob.fromer@bsuk.com.

Zájemce budeme kontaktovat na jaře roku 2013, abychom potvrdili jejich účast.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI