Mládežnický slowpitch – prošlápneme tu pěšinu

Mládežnický slowpitch – prošlápneme tu pěšinu

Za účasti tří týmů – Beavers Chtomutov, Waynes Pardubice a fúze HSM a Rytířů Trutnov proběhl první turnaj v mládežnickém slowpitchi. Více než o výsledky šlo o zkušenost. Šlo o to zjistit, jestli tudy cesta vede. A vede. Pěšinka je to zatím neprošlápnutá, ale je lemována spoustou zábavy a akcí. Ono se to vychodí 🙂

Více akcí = více důvodů k radosti

Martin Chmelík | Beavers Chomutov
Pro letošek uzavírala naše tréninková skupina sezónu slowpitchovým turnajem mládeže, což je v našich končinách zatím dost neobvyklé. K myšlence tento pokus uskutečnit nás vede chuť po zábavných utkáních se spoustou akcí jdoucích v rychlém sledu za sebou, na které vzpomínáme z dob coachballů a T-ballů. Ke spolupráci jsme vyzvali Pardubické Waynes, právě z důvodu, že ve Východních čechách má slowpitch zřejmě největší zázemí. Přidal se ještě tým z Trutnova. Trochu mě mrzelo, že další z oslovených týmů, měli už „po sezóně“,. Tak jsme si zahráli každý s každým dvoukolově. Osobně jsem byl velmi zvědav jak tento pokus dopadne. Hráli jsme s měkkým míčem velikosti 11 na hřišti se vzdáleností HR plotu pro žákyně. Zápasy byly poměrně vyrovnané, jeden skončil i remízou. Efekt pomalého nadhozu, který po chvilce zkušeností trefí každý, zcela naplnil očekávání. Spoustu polařských akcí, nutnost rychlého přemýšlení o hře při řešení mnoha situací s běžci na metách. Navíc téměř každý odpálí a spokojenost hráčů je tak větší než v běžných turnajích. 
Když se zamýšlím z trenérského i managerského hlediska pokládám tento miniturnaj za velmi efektivní. Tím, že se hraje proti soupeři, nikoli jen na tréninku, je nasazení hráčů vysoké a zkušenosti se více zapíšou do podvědomí. Jelikož se hraje smíšeně a ve více kategoriích, nastala i vítaná obměna soupeřů.  I finanční přepočet na herní činnost (pálkařský start, polařskou akci)  vychází velmi výhodně. V Pardubicích jsme strávili na hřišti pouze 6 hodin, hráli jsme málo přes 3 hodiny čistého času (4x45minut + dohrávky) a dle záznamů o počtu odpalů, autů a asistencí jsme jsme překročili více než trojnásobně počty z herního dne v běžných soutěžích.
Za závěr vyslovým přání, doufám že se najdou termíny a více týmů na obdobné turnaje.

Málo prostoru pro chyby

Tomáš Rambousek | Waynes Pardubice
My samozřejmě dobře víme, že slowpitch je koncentrovaná zábava a slowpitch mládeže v různých formách během sezóny provozujeme. Hráči ve věku 13 let a starší se účastní ASL – slowpitchvé soutěže dospělých.
Byl jsem zvědavý, jaký ohlas bude mít filozofie turnaje: bez tabulky, bez pořadí, bez pohárů a bonbonů, bez startovného – čili série zápasů, které chceš vyhrát, ale kde můžeš dělat chyby. Chybami se člověk učí a my dáváme dětem tak málo prostoru chybovat. Díky Chomutovu i Trutnovu za společně strávený šas na hřišti. Už teď teď se těším na pokračování. Už teď se těším na další týmy s chutí si mládežnický slowpitch vyzkoušet.

holky U16
kluci U14

10:00 | Waynes Pardubice – Trutnov 1:8
11:00 | Beavers Chomutov – Trutnov 1:1
12:00 | Beavers Chomutov – Waynes Pardubice 19:3
13:00 | Trutnov – Waynes Pardubice 4:1
14:00 | Trutnov – Beavers Chomutov 0:3
15:00 | Waynes Pardubice – Beavers Chomutov 0:2

hraje se 40 minut + dohrávka
míče Jugs “11
HR 50 m

Attachment

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI