Midland

Northwood CampusDnes se začínáme seznamovat naším dočasným domovem. Midland je hlavní město okresu Midland ve statě Michican. Počet obyvatel byl v roce 2010 něco málo přes 41 tisíc.  Místní říkají, že je to díra, ale my kluci z Čivic si to užíváme. Líbí se nám především jednoduchost řešení staveb a infrastruktury. Nejvetší parádou jsou semafory houpající se nad křižovatkami.

Sleep Inn MidlandUbytovaní jsme s hotelu Sleep Inn. Je to tady dost podoné tomu, co jsme měli v Auroře. Je tady bazén, k dispozici je počítač s tiskárnou. Dole v jídelně se podává snídaně. Před chvilkou se mi přišla představit paní z recepce, se kterou jsem řešil ubytování po mailech. Popřála přijemný pobyt a když prej budem něco potřevovat, stačí říct. To bys koukal, Iváknu, jak Lorenc na vepřo knedlo zelo.

Pro všechny jsme tady pochopitelně za exoty. Nevím jak ostatní, ale můj přízvuk nenechá domorodce chladnými a hned se ptají odkud jsme.
„Čekrepablik matko.“
„Oje, čekrepáblik….grejt!“
„Dujuno vér isit matko?“
„No.“

Takže tak.

Northwood UniversityNa obědy v večeře budeme docházek do jídelny Northwood University. Dnes jsme se tam s Edou byli podívat a musíme se přiznat, že nás to posadilo na prdel. Univerzita je v lese. První co je ze silnice vidět, je baseballové hřiště. Jako na potvoru se zrovna hrálo. Podél silnic jsou lány parkovišť. Než jsme dojeli k administrativní  budově, minuli jsme krom jiného kostel, hřiště na americký fotbal s velkou tribunou a dvě softballová hřiště. V jídelně si můžete si dát co chcete a kolik chcete. Dnes jsem se k jídlu dostal až po zavíračce a na výběr bylo toto: několik druhů těstovin a omáček, různé saláty, pečivo, sýry, uzeniny, pudink, čtyři druhy džusů, dortíky, ovoce, zelenina. Vrcholem všeho byla zmrzlina, kterou si každý může natočit sám. Jo, abych nezapomněl, v telce tam dávali ženský fastpitch.

Ráno jsme s Edou obhléhli pár hřišť. Pět fieldů na jednom místě a tři další o půl kilometrorů dál tady nikoho neudiví. Tady ne. Akorát mě po návratu na hotel musel masér nasadit čelist.

Některé zápasy má přenášet televize. Zkusím zjistit, jestli se  naladí přes internet.

Tak zatím.

wayne

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI