Infarktové finále ozdobilo lva

Kostelecky_lev_2013_2

Pohoda v červeném

O druhém podniku zimní slowpitchové ligy, Kosteleckém lvu, se dá hovořit jen superlativech: skvělé výkony, dramatická utkání, super sportovní hala a bezchybná práce pořadatelů. Klackaři organizačně navázali na trutnovskou laťku nastavenou proklatě vysoko.

Turnaj se hrál ve sportovní hale tajuplné zkratky VOŠ, SOŠ a SOU. Rozměry je velmi podobná té trutnovské. Dění na palubovce se dalo pozorovat buď z prostoru za střídačkami nebo z balkonu za domácí metou. Na balkoně byl improvizovaný bufet. Ceny lidové (gambáč v lahvi 20, čaj 5, kafe 10, tatranka 8, párek v rohlíku 15…to jen tak namátkou co mi utkvělo). Příznivci ťukání štamprdlaty si také přišli na své. V nabídce nechyběla zelená, griotka a ani naprosto klíčový tuzemský (před vstupem do EU by se dalo říci rum).  Kdo si chtěl v klidu relaxovat, mohl si zajít do kina (sál vedle balkonu), kde dávali všechny díly baseballové trilogie První liga.

Systém turnaje nebyl ve slowpitchi ničím novým. Pět tým se nejprve utká každý s každý. Vítěz jde rovnou do finále. Druhý se třetím hrají semifinále. Poslední dva týmy si to střihnou o čtvrté místo. Poražený semifinalista je třetí. Zkrátka pořád je o co hrát.

Po osmi odehraných zápasech z deseti v základní skupině si přímý postup do finále zajistili Rytíři. Ve svém úvodním mači v turnaji sice podlehli Svobodě 0:3, ale ve všech ostatních zápasech nejen že zvítězili, ale ani si nenechali šlápnout na domácí metu! (s Klackaři 2:0, s Táhly 4:0 a s WW 7:0).

Před devátým utkáním byly ve hře o play off všechny zbylé týmy. Vítězství Táhel nad Svobodou 3:1 zavřelo do play off cestu Wayne’s World a vše měli v rukou Klackaři.

Poslední utkání základní části (WW – Klackaři) bylo plné zvratů a každou chvikou se na postup mohl těšit někdo jiný. V závěru utkání se WW dotáhli na Klackaře, srovnali na 5:5. Stačilo na dva auty a dva strikes nechat míč odrotoval mimo hřiště a WW by šli do dohrávky se slušnými šanceni na první výhru. Klackaři na dva auty dělají tři body a zdá se, že je rozhodnuto. Waynovci dotahují až na 8:8. Plné pole, dva auty, tři bally, na pálce Pepíno (WW), nadhazuje Prcínek (KL). Další ball vyřadí Klackaře z play off. Pepa pálí do stropu, čímž způsobí hlouček hráčů u tabulky s výsledky. Všichni počítají postupové kolečko.

Klackaři, Táhla i Svoboda mají stejně bodů a tak tozhoduje minitabulka, ze které vyjdou nejlépe Klackaři.

1. Klackaři 3 body (1 vítězství a 1 remíza)
2. Táhla 2 (1 vítězství, 1 prohra)
3. Svoboda 1 (1 remíza, 1 prohra)

V semifinále začali lépe Táhla. V polovině utkání vedli 4:1. Klackaři ale dokázali otočit a po výsledku 7:4 postoupili do finále.

Utkání o črvrté místo bylo jasnou záležitostí v podání Svobody nad Úpou, která deklasovala Wayne’s World 12:0.

Kostelecky_lev_2013_3

Mazlík

Finále aneb to nejlepší na konec

Klackaři většinu zápasu vedli. V poslední směně zvýšili svoje vedení z 3:1 na 5:1 a zdálo se být vše jasné. Rytíři nic nevzdali a bojovali až do konce. V dohrávce se dotáhli na Klackaře a srovnali na 5:5. Následoval tie-break a v něm Klackaři dostali domů jen běžce ze druhé mety. Rytířům se podařilo srovnat a za stavu 6:6 s plným polem mohl rozhodnout Roman Klempíř. Obrana Klackařů si s odpalem do vnitřního pole poradila a zahrála aut na domácí. Na pálku se tak dostává Dušana Součková. Nadhazovač Honza Dohnal hází 3 bally a zdá se, že utkání i celý turnaj skončí metou zdarma. Honza obdivuhodně hází dva nekompromisní středy za sebou a Dušna je nechává. Další nahdoz rozhodne. Zvítězí Rytíři nebo bude další tie break? Dušana propaluje obranu Klackařů a Rytíři se ujímají vedení v zimní slowpitchové lize.

Při závěrečném ceremoniálu Prcínek rozdal poháry třem nejlepším a tekuté ceny všem a wayne popřál vše nejlepší k prvním narozenám slowpitch.eu. Všichni se pak splečně vyfotografovali  a kdo stihnul, okusil dort od Romáleho a Leničky Mroviecové.

Stejně jako z Trutnova, tak i z Kostelce jsem odjížděl nadšený tou atmosférou, přístupem organizátorů i nasazením hráčů. Díky všem.
wayne

Výsledky turnaje zde.
Fotky od pana Voráčka jsou zde.

# TEAM G W T L SCORE P
1 Rytíři Trutnov 4 3 0 1 13 : 3 6
2 Klackaři Kostelec nad Orlicí 4 1 2 1 18 : 13 4
3 Táhla Police nad Metují 4 2 0 2 9 : 16 4
4 SB Svoboda nad Úpou 4 1 2 1 10 : 9 4
5 Wayne's World 4 0 2 2 15 : 24 2

Pořadí zimní slowpitchové ligy po druhém turnaji

1. Rytíři Trutnov 15
2. Klackaři Kostelec nad Orlicí 14
3. Sparks Mladé Buky 10
4. Wayne’s World 9
5. SB Svoboda nad Úpou 8
6. Táhla Police nad Metují 8
7. (j)ELITA 5

Svoboda má s Táhly lepší vzájemné zápasy a v tabulce výš.

Připravujeme fotky a videa.

Dalším turnajem zimní ligy je Pohár paní Polyxeny 2.2.2013 v Poličce.
Přihlášené týmy: Rytíři, Klackaři, Táhla, Pasos, Jookies Polička a Wayne’s World.

Kostelecky_lev_2013_4

Kostelecký lev 2013

Připravujeme fotky a videa.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI