Hromy, blesky a skok kupředu

I tak by se dalo ze strany Pasos Pardubice nazvat Open MČR ve slowpitchi v Mladých Bukách. Rok utekl, jako voda, tak mi dovolte v průběhu článku trochu bilancovat. V porovnání s loňským turnajem přijel stejný, a přeci trochu jiný tým. Tým, který celý rok sbíral zkušenosti po všech čertech a tvrdě na sobě pracoval. Celá ta dřina se projevila právě tento víkend. Ze všech přihlášených týmů pro nás nebyl papírově slabší soupeř a tak naše veliké přání bylo neskončit poslední. Přání bylo vyslyšeno a tak můžeme slavit dobrý výsledek. Pojďme se podívat, jak to bylo.

V předvečer turnaje nám stále chybí hráči, ale nakonec vše dobře dopadlo. V počtu pěti chlapců a pěti slečen se ráno scházíme u Krtkovy arény a vyrážíme na sever. Cesta ubíhá v poklidu. S malým zpožděním jsme na hřišti, probíhá rozcvička, srandičky a taktická příprava na domácí borce z Buků.

Pasos Pardubice – Mladé Buky: 0 : 18

První zápas na turnaji proti pozdějším mistrům. Loni jsme uhráli dvě směny a dostali něco přes 30 bodů. Letos jsme o polovinu lepší, uhráli jsme čtyři směny a bodů jsme dostali půlku. Hodnotím to pozitivně, ale pořád je co vytknout. V tomto zápase nám opravdu nejde pálka, jediná Lů se dostala na metu, jinak snad nikdo. Je potřeba říci, že ladíme sestavu a to se v průběhu turnaje projeví.

SB Svoboda – Pasos Pardubice: 9 : 4

V první směně začínáme na pálce. Lů, Goly, Rybka a Dáňa se skvělými odpaly postarali o naše první dva body v turnaji. V obraně si vedeme celkem slušně, ale soupeř dobře pálí. Stav 5:2

Ve druhé směně se na pálce nedaří, obrana statečně odolává nátlaku soupeře, stav zůstává stejný.

Třetí směna přinesla na pálce prd. I přesto v ní jeden světlý moment byl. Poža pálí, bere první metu, po chybě soupeře získává druhou a už to bere na třetí, ale co se nestalo, jo je tam aut, ale pokus to byl parádní, co chybělo :-). V obraně děláme drobné chyby a to nás stojí body. 8:2.

Ve čtvrté směně pálíme slušně, dokonce máme obsazenou třetí metu, ale škoda k bodu to nevedlo. V obraně pouštíme bod. 9:2.

V závěru utkání chytáme druhý dech. Děláme dva body. Podařilo se nám snížit, ale to bylo od nás vše a tak se již nic nestalo.

Rytíři Trutnov – Pasos Pardubice: 9 : 8

Kdo by to byl řekl, že zase prohrajeme o bod.  Kolikáté zklamání prožíváme? Kdy se tahle série obrátí? Na všechny otázky najdeme odpověď. Nejprve si pojďme vychutnat podle mě jeden z našich nejkrásnějších vzájemných zápasů s hořkým koncem pro nás.

Po první směně je stav nerozhodný 3:3 a diváci mohou vidět plno skvělých obraných zákroků i útočných akcí na obou stranách. Krása stíhá nádheru, zápas nabírá na obrátkách. Pardubičtí borci konečně našli ideální rozložení členů výpravy.

V průběhu klání se dostáváme do vedení 6:4. Stále se hraje krásný zápas, který musí diváky bavit. Rytíři rozjíždí svůj útok, strhávají vedení na svou stranu a stav se mění na 7:6. Útok pokračuje, tlak sílí, stav se mění na 8:6.

V poslední směně se rveme o body. Na pálce se nám daří a vyrovnáváme zápas na 8:8. V dohrávce směny se rytířům podařilo dát vítězný bod a my tak znovu zklamaně odcházíme z hřiště.

Tento zápas řadím vysoko a měli bychom si ho zapamatovat, jedině tady můžeme čerpat zkušenosti a naučit se jak lépe zvládnout závěr dramatického zápasu.

Pasos Pardubice – Sabat VIP 2: 14

Nejpodivuhodnější zápas Pasosích borců a borkyň na turnaji.

Čtyři směny držíme stav zápasu 0:0 pro diváky asi nuda, pro nás údiv co se děje.

V dalších směně se skore změnilo na 2:2 a potom pro nás přichází černá hodinka tedy směna, kdy se borci ze Sabatu probudili a začali hrát svoji hru. Naše chyby a nedostatky rozhodli o konečném stavu toho podivného zápasu.

Je tu konec prvního dne, zničení a trochu smutní hráči Pardubic jdou konečně do sprch. Náladu nám zvedá pomyšlení na super večeři. Ze super večeře schází v okamžiku, kdy opouštíme tělocvičnu a super slejvák s bouří nás všechny znovu osprchuje. V hospodě nám obsluha zvedá tak akorát mandle. Objednáme, vypnou proud, paráda. Večer se mění na společnou romantickou večeři při svíčkách. Romantika se umocňuje mohutnými hromy a blesky, obavy o hřiště jsou na místě.

Ráno dorazila očekávaná posila v podobě Kysi. Po snídani míříme na hřiště do Trutnova. Jedeme tam s jasným cílem vyhrát a nebýt poslední.

Pasos Pardubice – Táhla P. n. M. 22 :2

Ani v nejdivočejším snu v tělocvičně se mi o tomhle nezdálo. Asi nejvyšší výsledek turnaje nás mile překvapil. V první směně jsme pálili rovných 21 minut a vytočili jsme nejen meziměsto, ba dokonce bych řekl i okres, telefón a půl je paráda pak nám padlo spojení.

Tento zápas nám sednul a už jsme v klidu, protože víme, že poslední nebudeme!!!

Rytíři Trutnov – Pasos Pardubice 4 : 8

Kdy jindy zlomit tu šňůru porážek o bod než tady a teď v boji o sedmé místo. Před zápasem si věříme, jistá obava tam je, ale prostě věříme.

Přesný zápis nemám, ale bylo to asi takhle. V normální hrací době se klasicky taháme o body, co směna, to jiný výsledek. Zhruba v polovině byl stav 3:3 a oba týmy měli pořád stejné šance. Po šedesáti minutách je stav 4:4 a začíná Tie break. Jdeme pálit a nasazená Lů začíná na druhé metě. Na pálku se staví Mr. Dáňa a neuvěřitelným hitem posílá Lů domů pro bod a sám si bere druhou metu. Pálka pokračuje, bušíme, posouváme se na metách a najednou je stav 4 : 8 pro nás.

Rytíři jdou pálit, na mě jdou mrákoty. Nějakým zázrakem po nepřehledné situaci děláme double out. Čumíme všichni. Poslední rytířský odpal končí v rukavici Lů. Zvítězili jsme, nevěříme, ale nakonec společně slavíme náš veliký úspěch.

Podařilo se nám něco, na co nikdy nezapomenu. Je to milník v historii doufám, že se od něj odrazíme ještě dál.

Celému týmu moc děkuji za to, že jsme se i přes pořážky nevzdali a stále věřili, že můžeme alespoň jednou zvítězit. Nakonec se nám to podařilo dvakrát. Hráli jsme na 100% a čekali na šanci, která přišla.

Výlet za vítězstvím si udělali:
Lů, Liška, Wayney, Rybka, Míša, Goly, Poža, Dáňa, John, Kysa, Marťas

Autor: Marťas

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI