Fastpitchový bratr hlásí: Do jarního Interpoháru 2013 bude zařazeno šest turnajů

InterpohárSoučástí Interpoháru, což je seriál fastpitch softbalových turnajů zahajující letos svou šestou sezonu, bude v letošní sezoně minimálně osm víkendových turnajů, z toho šest ještě před letními prázdninami. Interpohárových turnajů se může zúčastnit jakýkoliv samostatný tým, hlavní osou účastníků však stále zůstávají mužské týmy, kterým nestačí jejich oblastní soutěž.

Po loňském historicky nejnabitějším ročníku, který čítal devět turnajů a zúčastnilo se ho téměř 30 ženských, mužských a smíšených týmů z Česka i zahraničí, nabízí letošní termínovka dohromady zatím osm turnajů, které budou od dubna do září probíhat vždy celý víkend na hřišti pořadatelského klubu. Rozpis turnaje vždy závisí na počtu účastníků a dostupných hřišť, hraje se na čas. Zúčastněným týmům se mimo turnajového pořadí počítají body i do průběžné tabulky Interpoháru. Do celkové tabulky se každému týmu započítává nově jen pět nejlepších výsledků z celosezonní soutěže.

„Na Interpoháru stojíme o každý tým. Mezi nejčastějšími účastníky najdete např. Beavers Chomutov B, Mistrál nebo Bulldogs Lednice, kteří se netají ambicemi postoupit do druhé ligy. Na druhé straně pak vítáme na turnajích i řadu oddílů, pro které je Interpohár jedinou možností zahrát si kvalitní softbal. V době, kdy se rozpadají oblastní soutěže, vytváříme s trochou nadsázky pro podobné týmy smysl jejich existence. Na turnajích vítáme každý tým, který má rád softbal a chce si ho zahrát na dobré úrovni,“ říká Filip Kolací, ředitel Interpoháru.

Turnaje pod hlavičkou Interpoháru nejsou oficiální soutěží České softballové asociace, startovat na nich mohou týmy, hráči a hráčky všech soutěží včetně neregistrovaných. Samostatné týmy, které mají zájem na některém z turnajů pod hlavičkou této soutěže startovat, se musejí nejpozději do tří týdnů před startem registrovat u pořadatele turnaje. Jednotlivci se zájmem zúčastnit se Interpoháru pak kontaktovat vedoucí mužstva, za které chtějí hrát. Podrobná pravidla Interpoháru naleznete online v PDF formátu zde.

Jarní termíny Interpoháru 2013
6. – 7. dubna Kostelec Cup v Kostelci (Klackaři Kostelec) – Jiří Pril – jiri.pril@seznam.cz

6. – 7. dubna Pomlázka na Tempu (Tempo Praha) – Petr Bednář – tempopraha@tiscali.cz

20. – 21. dubna Interpohár v Pardubicích (Pasos Pardubice) – Marek Fibiger marek.fibiger@seznam.cz

4. – 5. května Interpohár v Praze (Mistrál Praha) – Filip Kolací – filip.kolaci@mistralpraha.cz

18. – 19. května Interpohár v Kadani (Smog Devils Kadaň) – Jan Novotný – smogdevils@centrum.cz

22. – 23. června Interpohár v Chomutově (Sc Chomutov B) – Martin Chmelík – MartinChmelik@email.cz

Potvrzené podzimní termíny Inteproháru 2013
24. – 25. srpna Interpohár v Lednici (Bulldogs Lednice) – Stanislav Straškrába – straskraba@zslednice.cz

7. – 8. září Interpohár v Sezimově Ústí (Hladoví Hroši) – Alena Kalinová – alaka21@seznam.cz

Aktuální informace a podrobnosti o Interpoháru naleznete na internetových stránkách www.interpohar.cz a na Facebooku www.facebook.com/interpohar

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI