ESSL Super Cup Regensburg 2017 – Testosteronový slowpitch

autor: Germi (Petr Němeček)

Pro všechny lidičky, jejichž srdce patří slowpitchi, stejně tak, jako do plic patří vzduch, ale samozřejmě i všechny ostatní – prostě pro kohokoliv, kdo by si chtěl počíst něco málo o faktech, našem příběhu, dojmech a pocitech týkajících se tohoto báječného sportu, jsem připravil pár řádků…

ESSL Super Cup Regensburg 2017

ESSL Super Cup Regensburg 2017 | Czech Grizzlies

Na evropské úrovni se hrají dvě soutěže. První a známější variantou je Evropskou Sotballovou asociací pořádaný smíšený tzv. COED Slowpitch. Každým rokem je pořádán turnaj – liché roky se vybrané týmy (vítězové otevřeného MČR, každoročně pořádaného v Mladých Bukách) mohou zúčastnit Super Cupu a sudé roky se z každé země vyšle jeden tým na Mistrovství Evropy.
Druhou a pro mě velice zajímavou variantou je třemi organizátory a několika dominikánskými rozhodčími pořádaná mužská slowpitchová liga – ESSL. Tato soutěž je složena z několika víkendových turnajů konajících se ve všech různých koutech celé Evropy a jako vyvrcholení a zároveň zakončení sezóny by mohl být brán ESSL Super Cup.
S několika dalšími extraordinérními nadšenci se ESSL účastním už druhým rokem a musím říct, že nás to fakt baví. ESSL existuje již od roku 2012 a je škoda, že jsme o ní nevěděli dřív! Na turnajích uvidíte vypohůdkované Amíky, sluncem od ucha k uchu zářící Dominikánce v doprovodu hlasité Dominikánské hudby, obrovské Holanďany, Němce, Slovince a vůbec takovou různorodou smečku suprových lidí z celého světa. Všechny jmenované stmeluje stejný zájem o hru a její vysoká úroveň, čímž zároveň dokáže člověka uchvátit a hráčsky posunout do jiné slowpitchové dimenze.
Díky tomuhle všemu byla naše účast na Super Cupu, který se letos konal v Regensburgu, samozřejmostí. Nicméně pro všechny byla novinkou účast ryze českého týmu. V podstatě byl tento tým velkým překvapením celého turnaje. Nikdo nevěděl, co očekávat, vlastně ani většina hráčů samotných. Ale všichni k této výzvě přistoupili zodpovědně a s hrdostí můžu říct, že byla čest být kaučem týmu Czech Grizzlies, bojovali jako opravdoví medvědi a myslím, že nastartovali skvělý začátek nové doby mužského českého slowpitche. Sama ředitelka turnaje napsala: „You really made a great job at Supercup. Very soon you will be at the top of ESSL. See you soon. (volný překlad: Na SuperCupu jste odvedli skvělou práci, brzy budete v ESSL na špičce. Uvidíme se brzo.)“ Ohlasy byly i v řadách zahraničních hráčů. Už teď se jich pár vyjádřilo ve smyslu, že by příští sezónu rádi hráli za český tým. Stejně tak jsme přijali nabídku od kauče US nároďáku Marca Steina, který bude s českým týmem spolupracovat.

ESSL Super Cup Regensburg 2017 | Czech Grizzlies

ESSL Super Cup Regensburg 2017 | Czech Grizzlies

Omáčku máme za sebou a nyní zpět k samotnému průběhu turnaje.
…můj milý sloupíčový deníčku…

20.10.2017 Pátek
… idividuální odjezd aut zpomalovaný požadavky řidičů, dopravní kalamitou a židovskými tradicemi (pozn.: na palubě máme žida tedy židiče). Standardní dvouhodinová cesta nám trvá pouhých šest.
Do pohody se dostáváme vynikající večeří a romantickou návštěvou centra, kde se křtili nejen čeští králové.

ESSL Super Cup Regensburg 2017 | Czech Grizzlies

ESSL Super Cup Regensburg 2017 | Czech Grizzlies

21.10.2017 Sobota
…ráno… fasujeme dresy zapůjčené rakouským týmem Grizzlies a obdivujeme se jak u hry budeme dobře vypadat.
Do prvního zápasu na centrálním fieldu s US Guzzlers (Pozn.: druzí v celkovém pořadí turnaje) se vrháme vší silou po včerejší vynikající večeři a plnohodnotném spánku.
Hned v první směně jsme borcům nasekali 5 bodů!.
V průběhu hry jasně dominujeme a celkový výsledek 15:6 ukazuje na vysokou kvalitu našich hráčů. Nadšení z nás jen sálá.
(Po zápase: Amíci nám vyjádřili obdiv, že tohle opravdu nečekali.)

Druhý zápas probíhá se slovinským týmem Dream Team kde bojujeme s urputností medvědů o každý bod.
Oko za oko a zub za zub s konečným nerozhodným výsledkem 5:5.

Třetí zápas s holandským národním týmem DNT.
Během dvou směn získáváme 12 bodů. …někdo nám proklel palice a plivnul do lapaček protože po urputném boji prohráváme v dohrávce 12:13.
(Pozn.: Holanďáci po turnaji prohlásili, že se jednalo o jeden z jejich nejtěžších zápasů.)

Pro čtvrtý a zároveň poslední zápas skupiny si jdeme k dominikánským Torros.
Chci moc napsat, že jsme jim nakopali zadnice 19:11, ale napíšu, že dominikánské panny tentokrát fandily zřejmě o něco více nám. 😀

Ze skupiny vycházíme jako druzí.
Nyní naskakujeme do systému hry “double elimination” tj. dvě prohry a jedeš domů, hochu.

ESSL Super Cup Regensburg 2017 | Czech Grizzlies

ESSL Super Cup Regensburg 2017 | Czech Grizzlies

Večerní zápas s dominikánskými Los Coyotes (Pozn.: třetí na turnaji) je zpočátku volnější. Prostě sem tam bod a postupně s přibývající tendencí (1, 1, 3, 0, 0, 4). No tahkle: medvědi jsou nakonec kojoty poražení 9:10 ačkoliv to bylo jen o kouli.

Pro nás to znamená, že si ráno přivstaneme a půjdeme nejdelší možnou cestou v celém pavouku k vítězství a taky nesmíme prohrát. Pro představu to znamená ke zlatu přes šest výher v řadě.

Tak hurá na občerstvení a vyrelaxování do královského centra, ať máme na zítra sil víc než dost.

ESSL Super Cup Regensburg 2017 | Czech Grizzlies

ESSL Super Cup Regensburg 2017

22.10.2017
Ranní překvápko v podobě zápasu pod světly.
Se zalepeným okem proti týmu z evropské unie Leftovers vyhráváme rozdílem 13:0.

Druhý zápas si dáváme s dominikáskými Torros.
Ani tentokrát jim fandění dominikáských panen a masivního doprovodu hudby a čehosi připomínajícího valchu nepomáhá, vítězíme 17:6.
Vyzdvihnout zde musím výkon hodný pořádného Grizliho: Jakuba (Kubajze) Procházky, který dává tři homeruny v řadě. (Pozn.: Hraješ fakt dobře 😀 a prohranou sázku mám stále v paměti, neboj)

Ve třetím nedělním zápase se opět potkáváme s holanským týmem DNT.
V druhé směně ostře nahazujeme 7 bodů a získáváme si tak tříbodový náskok. Pak odrazivost našich pálek chladne drobným mrholením a o peckách do balonů se dá říci, že už to nejsou ani pecičky z třešní. Zato holandéři připisují dalších 6 bodů. Bezzubě přidáváme bodík a to na výhru opravdu nestačí.

Tímto zatínáme dráp do propocené antuky a zakončujeme turnaj pátým místem.
Nezbývá než všem poděkovat, rozloučit se a vyrazit ku domovu.

Co dodat? Opravdu jsem si celý víkend plný slowpitche užil a už teď se těším na další turnaje a nové zážitky a zkušenosti.

ESSL Super Cup Regensburg 2017

ESSL Super Cup Regensburg 2017

“Jako váš coach vám, týme, vzkazuji:
I am proud to be a head coach of you guys. Czech Grizzlies are surprise of the ESSL Super Cup tournament. We are heroes. Briliant beginning of new age of CZ slowpitch. (Překlad: Jsem hrdý být kaučem tak skvělého týmu. Czech Grizzlies jsou překvapením ESSL Super Cup turnaje. Jsme hrdinove. Skvělý začátek nové doby CZ slowpitche!“

PS – děkuji fotografce, zapisovatelce a židiči (:-))

PSS – speciální dík za celý náš tým fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a taktéž těm co drželi palce na dálku. Máme vás rádi a hrajeme to i pro vás.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI