Dobří holubi se vracejí

Jak je to dlouho, co jsem jel s Lukášem Holubem do nemocnice s nohou do vrtule? Sedm měsíců! Dneska dal Luke tříbodový homerun Jihoafrické republice. Je to borec. Těch borců je tady šestnáct. Někteří jsou nenápadní a jiné rozhodně nepřehlédnete, ale každý z nich má svůj Příběh a rozhodně stojí za to ty kluky alespoň trochu poznat.

Tomáš Klein

Tomáš Klein

Dnes jsme hráli důležitý zápas s Jihoafrickou republikou a zvládli jsme ho parádně. Není snadné uspět v utkání z kategorie težkých povinných vítězství. Dnes jsem viděl bojovnost, sebevědomí, soustředění, nasazení. Dnes jsem viděl tým, který v zimě dřel po tělocvičnách, týden tady venku ladil formu a teď podruhé vyhrál rozdílem na MS. Článek na webu ČSA je zde.

Jedna paní povídala
Areál Rosedale park je nově postavený právě pro MS. Náklady  jeho výstavbu údajně byly 3 miliony NZD, tedy  přibližně 48 milionů korun. Obě hřiště disponují zakopanými dugouty, festovním oplocením, světly a špičkovou trávou ve vnějším poli. Vnitřní pole má velmi světlou barvu, ne zrovna příjemnou pro oči a je měkké. Jedním slovem pískoviště. Zajímavostí je, že obě hřiště jsou z kopce. Kdo zná fotbalové hřiště v Rozhovicích, tak si to umí živě představit. Rozdím mezi nejvyšším a nejnižším místem na fieldu bude minimálně metr.

Celý areál je oplocen, všude kolem jsou cedule a vlajky s logem MS. Ve zdejší TV běží upoutávky.

O turnaj se stará nespočet, ale fakt nespočet organizátorů a pořadatelů. Všichni přátelsky pokyvují hlavami, když jdete kolem, usmívají se a když je potřeba něco zařídit, tak to zařídí. Pokud se hráči z různých týmů znají, tak se dají do řeči, ti ostatní se alespoň pozdraví.

Na zápasy se platí vstupné. Nejlevnější lístek (na den) stojí 27 NZD (cca 430 Kč).

Dnes nám zase umřelo auto.

Jak jsem šel s Lórencem 40m půl hodiny
Skončil zápas a že nás s Lórencem průvodkyně Linda odveze na hotel. K autu jsme to měli asi 40m. Potíž je v tom, že to bylo utkání Black Sox, že jsme na Zélandu a že pan Lórenc je Kiwi. Za těch 40m potkal asi 112 lidí se kterými se musel pozdravit, což znamená pokecat. S některými domorodci se hlavičkovali … asi nějaké místní „nazdár“. Kdybych se do hotelu plazil, tak tam budu dřív.

Včera jsme s Romálem točili rozhovor Patrikem Kolkusem. Patrik se bohužel nevešel do limitu tří minut (foťák po třech minutách přestane nahrávat) a tak alespoň písemně Paddy posílá pozdravy domů Pétě, Vendulce a Matějovi.

Romálemu se podařilo zaznamenat pár zajímavých okamžiků z utnání s Indonésií.

Dalším hráčem, kterého se nám podařilo dostat před „kameru“ je nadhazovač Jonáš Mach. Omluvte zhoršenou kvalitu zvuku. Tady na Zélandu pořád fouká a občas to přehluší i rozhovor.

Z dnešních otázek pro hráče jsme rozhodně nemohli vynechat Lukáše Holuba. Tady ho máte.

KIWITIP
JAR – ČR 1:8
Venezuela – Velká Británie 1:0

10 Prcínek
10 Sabka
10 PAT
10 dohnalka
10 Goly
10 Kelly
10 Jana
10 premekPV

průběžné pořadí
56 Prcínek
50 premekPV
40 dohnalka
40 Sabka
35 seewa
32 Goly
30 Kelly
25 PAT
24 Jana
11 PietroTedesco
10 olak
9 z88enda
6 Glum
5 marena

Jako další cenu do tipovačky dávám míč (použitý v utkání Japonsko – Venezuela) s podpisy českých hráčů.
Zatím mám ceny pro první dva. První si bude moct vybrat.

Tipovačka na neděli
Tipujeme výsledek utkání Venezuela – ČR za 20 bodů.
Kdo trefí vítěze, připíše si 5 bodů.
Otázka za 25 bodů: který z našich hráčů udělá první bod (bude safe na domácí).
Dá se tipnout i NIKDO.

Tady je půl třetí ráno. Video ze zápasu s JAR bude zítra. Dobrou.

C.K. Vomáčka

Matuna

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI