Do ME zbývají tři týdny

V České republice to je ve slowpitchi tak, že kdo je její mistr, má právo reprezentovat. K nějakému evropobornému výsledku to zatím nevedlo a tak stále čekáme na první zlato. Loňským vítězem domácího šampionátu jsou Sparks Mladé Buky. Jak se naše reprezentace připravuje na nadcházející ME a kdo si vlastně oblékne dres se lvíčkem eegggrrrrr s „Czech“ na prsou? A protože to nikde nepíšou, zeptal jsem se slowpitchové královny roku 2012 Ivany Andělové.

Do začátku ME zbývají necelé čtyři týdny. Jak se těšíte?
Těšíme se moc. Na atmosféru, na skvělé zápasy, na staré i nové přátelé…

U fastpitchových reprezentací je samozřejmostí realizační tým. Jak to tomu ve vašem případě?
Nic takového nemáme. Prostě se pár z nás snaží vše zajistit. Není to nic jednoduchého. Je potřeba zařídit a domluvit spoustu věcí. A jak všichni víte s dospělými je většinou těžší domluva než s dětmi. Takže domluvit jaké kalhoty budou mít chlapi na ME, jaké upomínkové předměty necháme vyrobit, kde budeme bydlet apod. je téměř nadlidský výkon.

Seznam třicetičlenného širšího výběru reprezentace je již odeslán an ESF. Všichni jsme utčitě zvědaví na jména…
Tak ten seznam třiceti lidí je tady:
Anděl Břetislav
Baranec Petr
Čukan Jan
Hanák Jan
Havlíček Martin
Koudelka Lukáš
Kubát Ondřej
Moučka Jan
Němeček Petr
Šedivka Pavel
Zmatlík Stanislav
Gutvirt Petr
Černý Marek
Preclík Jiří
Mach Pavel
Andělová Ivana
Barancová Kristýna
Derlevová Tereza
Hanáková Vendula
Hrubá Pavlína
Jelínková Petra
Novotná Lucie
Pirožková Michaela
Rychlíková Kateřina
Siegelová Tereza
Škopová Barbora
Vachková Jitka
Wolfová Andrea
Zábranská Iveta
Součková Dušana

Téměř všichni jsou naši. Jen Dušana Součková s Jirkou Preclíkem jsou z Rytířů a oslovili jsme ještě Guťu. A vlastně nováčkem je ještě Marek Černý, kterého jsme si vypůjčili ze Sabatu – baseball.
Předpokládám, že se již rýsuje i osmnáctka, která na ME skutečně odjede. Prozradíš i tato jména?
S osmnáctkou je to trochu složitější. Určitou představu bychom měli…ale… Jak říkám i v tuhle chvíli je spousta lidí nejistých a myslím, že daná osmnáctka se vytvoří až pár dní před turnajem. Osobně doufám, že po Republice bychom mohli mít jasno. Snad už nám nikdo neodpadne.

Už pár let bucký tým pálí se žlutou pálkou Catalyst, které je myslím zakázána. Už za ni máte adekvátní náhradu?
Tak tohle je u nás celkově problém. Ještě teď si vybavuji Evropský pohár kde nám prošli asi dvě nebo tři pálky pro celý tým. Chlapi se teď na poslední chvíli budou skládat na novou pálku a jednu máme v jednání na výpůjčku. Ale žádná sláva to s výbavou není.
Tady v Čechách je vůbec složité sehnat dobrou pálku za nepřemrštěnou cenu. Tu naši slavnou žlutou Catalystku kupovali chlapy u Vavruši stála cca 7.500,- a pak člověk zjistí že ji ani nemůže využívat na mezinárodních turnajích.

Jaká bude vase příprava na ME?
Trénink dvakrát týdně … pálíme, pálíme a pořád pálíme. Občas to proložíme políčkem a pak do toho zase řežeme. Jen je to občas problém třeba ve 4 lidech 😀

Kdy se objevíte v Pardubicích a jaký máte program v dějišti ME?
Do Pardubic plánujeme dorazit v úterý podvečír. Snad nám projde alespoň jedna pálka a ve středu ráno začínáme. Největší příprava pro nás bude Republika, i když v jiném složení. Na přáteláky bohužel není moc času a nejsou moc lidi…

Jaký máte pro ME cíl?
Cíl pro ME? Těžká otázka … medaile by byla super o tom žádná. Ale hlavně neudělat ostudu, dostat ze sebe to nejlepší. Dát si pořádně do těla, předvést super zákroky a hlavně spousty chytrých odpalů.

Děkuji za rozhovor a drřím palce.
Díky.

Sparks Mladé Buky

Sparks Mladé Buky

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI