ČSL zavítala do Německa

Chemnitz byl pro ročník 2017 zajímavou volbou. Největší saské město (dříve Karl-Marx-Stadt nebo chcete-li Saská Kamenice) leží necelých 50km od český hranic, čili exotika za rozumnou cestu. Zázemí pro třetí turnaj ČSL bylo téměř ideální: opravdu velké fotbalové hřiště se stalo výzvou pro všechny ligové bombarďáky. HR v levém poli měřil pravděpodobně přes devadesát metrů. Pravé pole bylo o něco kratší, ale pořád sakramentsky daleko. Za plot to dostali pouze Kubajs (WW) a Germi (RTR). Kdyžtak mne opravte 🙂
Pálkařské boxy by si zasloužily něčím dosypat a kdyby na hřišti visel i rozpis zápasů s tabulkou, pak se fieldu dalo jen stěží něco vytknout.

Všechny české týmy využily možnost stanování na louce u hřiště. Za cenu 60€ za tým/víkend bylo možné používat sprchy a toalety v místním klabhauzu. Ceny v bufetu byly stejně friendly jako cena ubytování. (pivo v lahvi 1,5€, kafe 0,5€, jídlo nevím). Bufet fungoval od sobotního rána až do našeho odjezdu prakticky non-stop.

Pořadatelům patří naše spokojené danke schön.

Chemnitz 2017 | Tak tohle je slowpitch

Chemnitz 2017 | Tak tohle je slowpitch

Za domácí Team Sachsen hráli hráči hned z několika klubů: Cyndicates Chemnitz, Dresden Dukes, Dragons Dresden a Leipzig Wallbreakers. Ale ani tak jich nebylo dostatek, což se zjistilo až v pátek a to už bylo pozdě na cokoliv. Team Sachsen zůstal v turnaji, ale všechna jeho utkání se odehrála jako přátelská a do tabulky si pět skrečí. Přesto všechno si hru užili, slowpitch okusili poprvé a kdo ví, třeba je někdy opět potkáme.

Sommer, Sonne, Slowpitch-Softball !
Bei bestem Sommerwetter lieferten sich am Samstag und Sonntag auf dem Ustifield Teams aus Tschechien und Deutschland ein tolles Mixed-Turnier, das in der offiziellen tschechischen Co-Ed-Slow-Pitch-Turnierserie eingebettet war. Jede Menge Hits und Homeruns, abwechselnd von Mann und Frau, bekam das Publikum zu sehen.
Auch ein Team Sachsen mit Spielerinnen und Spielern aus Chemnitz, den Dresden Dukes Baseball & Softball, Dragons Softball Dresden und den Leipzig Wallbreakers ging an den Start. Da wir das Verhältnis 5 Frauen – 5 Männer aber nicht in jedem Spiel aufbringen konnten, spielte man außerhalb der Wertung, dennoch mit viel Spaß und jeder Menge Lust auf Softball!

Uměl by to někdo přeložit lépe než google?

Léto, slunce, pomalu pitch softball!
S nejlepší letní počasí týmy z České republiky a Německa bojovalo v sobotu a neděli na Ustifield velký smíšený-turnaj, který byl zakotven v oficiální české Co-Ed Slow Pitch turnaje. Spousta hitů a oběhy, střídavě mezi muži a ženami, diváci dostali vidět.
Byla zahájena tým Sasko s hráči a hráči z Chemnitz, Drážďany Dukes Baseball & Softball, Softball Dragons Drážďany a Lipsko Wallbreakers. Protože jsme je poměr 5 žen – ale pět mužů nelze použít v každé hře hráli mimo mistrovství, ale se spoustou zábavy a hodně touhy po softball!

Poprvé na České slowpitchové lize hráli i Camperos. Kempaři sbírali druhé zkušenosti (ty první mají z Malé Hosany) a když o tom tak přemýšlím, Camperos jsou ukázkovým příkladem slowpitchového týmu: několik bývalých softballistů a jejich partneři a kámoši a kolem toho všeho pobíhá hejno (především PATových) dětí. Co se týče kempování, Kempaři byli naprosto nejlepší. V turnaji obsadili páté místo. V (přátelském) zápase s Team Chemnitz si připsali první historickou výhru.

Chemnitz 2017 | Camperos a Waynes

Chemnitz 2017 | Camperos a Waynes

Týmům na prvním až čtvrtém místě v turnaji patří také první až čtvrté místo v průběžné tabulce ČSL.
Wolfs Domažlice – čtvrtí na turnaji, čtvrtí v lize, porazili Camperos, ale s papírově silnějšími týmy uspět nedokázali.
Hangarounds a Rytíři Trutnov sehráli v základní skupině vyrovnanou partii (7:6 pro RTR), shodně podlehli Waynes a s ostatními soupeři bez obtíží poradili.

Rytíři Trutnov – Hangarounds 13:3
semifinále
Hangarounds se náporem v první směně ujali vedení 3:0. Rytíři nejprvne snížili na 2:3 dvoubodobým homerunem Germiho (Petr Němeček) a následně utkání ovládli zcela. Hangarounds se v tabulce propadli ze druhého místa na třetí.

Chemnitz 2017 | Vojta a Germi

Chemnitz 2017 | Vojta a Germi

Waynes Pardubice – Rytíři Trutnov 15:9
finále
Waynes si vypracovali náskok až 10:2 ve druhé směně resp. se stavem 15:4 se šlo do směny poslední. Závěrečný nápor Trutnova přinesl snížení na 15:9. Waynes na turnaji neprohráli, v ligové tabulce se dotáhli za vedoucí Rytíře na rozdíl jednoho bodu.

Fotky od Germiho jsou zde.

# TEAM G W L S SCORE P
1 Waynes Pardubice 5 5 0 0 76 : 23 10
2 Rytíři Trutnov 5 4 1 0 69 : 27 9
3 Hangarounds 5 3 2 0 51 : 23 8
4 Wolfs Domažlice 5 2 3 0 35 : 66 7
5 Camperos 5 1 4 0 22 : 79 6
6 Team Sachsen 5 0 0 5 0 : 35 0
Chemnitz 2017 | Waynes

Chemnitz 2017 | Waynes

Pořadí ČSL po druém turnaji
1. Rytíři Trutnov 28
2. Waynes Pardubice 27
2. Hangarounds 25
4. Wolfs Domažlice 17
5. Vampiers Merklín 12
6. Oldstars Trnava 8
6. The Lightsabers 8
8. 42 Crew 8
9. Camperos 4
10. Pegas Sedlčany 4
11. Karlínský gang 4
12. Slowpitch Plzeň 3
13. Team Sachsen 0

Chemnitz 2017 | foto Germi

Chemnitz 2017 | foto Germi

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI