Charitativní softballový turnaj pomáhá dětem s angličtinou

Šimona Müllerová

Šimona Müllerová

Na nejpekelnějším letošním turnaji Squatu, který se odehrál na stadionu Olympia v Kutné Hoře přes tropický víkend 27. a 28. července jsem se potkal se Šimonou Müllerovou, ředitelkou Nadačního fondu Prague Post (PPEF), který je pořadatelem charitativního softballového turnaje Heavy Hitters. Turnaj je hlavní fundraisingovou akcí nadačního fondu a zároveň se za dobu své existence stal tradicí pro pražskou softballovou komunitu. Heavy Hitters se 2x ročně účastní 12 až15 týmů z různých částí světa. Pro hráče a týmy je připravené nadstandardní zázemí, domácí burgery na grilu, točený Lobkowicz, káva od Starbucks, nealko od Coca-Cola a sendviče od Bohemia Bagel. “Jde o to dobře si zahrát, pobavit se a přispět na dobrou věc,“ s úsměvem říká Müllerová. A protože softball je již 6 rokem jejím chlebem každodenním poctila i náš slowpitchový turnaj svojí návštěvou a pověděla nám o Heavy Hitters a jejích dalších plánech.

Jak starý jsou Heavy Hitters?

Turnaj pořádáme již šestnáctým rokem, letos v květnu jsme slavili 30.turnaj. Tradice je to tedy dlouhá, mnoho našich hráčů a týmů se turnaje účastní od jeho začátků, další se přidávají s dalšími lety a tak máme vybudovanou solidní základnu a komunitu hráčů a týmů, kteří si rádi zahrají softball a zároveň podporují naše projekty.

Kdo se turnaje účastní?

Jsou to týmy z Prahy, ale také z Anglie, Německa, Ruska, Slovenska, nebo Švýcarska. V posledních letech se účastní také tým z Kuvajtu. Složení je tedy mezinárodní, což přispívá k unikátní atmosféře turnaje.

Jakou má turnaj úroveň?

Hrajeme ve dvou divizích – sportovní a rekreační. V rekreační divizi hrají spíše příležitostní hráči na nižší úrovni, ve sportovní už je to trochu serióznější úroveň a vyžaduje již zkušenější hráče.

Jak je turnaj zajištěn pořadatelsky?

Hrajeme na hřištích Eagles Praha, od kterých máme plný servis – certifikované rozhodčí, míče, prostě vše co se týče samotných her. V závislosti na počtu přihlášených týmů máme vždy 2-3 hřiště, hrajeme cca od 10.00 do 18.00. Mezi hřišti máme stánek, takový meeting point, kde prodáváme občerstvení, hrajeme hudbu a kde je také připraveno pro hráče posezení. Máme také zdravotní dozor, který nám zajišťuje Canadian Medical Care. Je to prvotřídní péče, co přispívá k celkové špičkové úrovni turnaje.

Hraje se striktně coed, nebo je to jedno?

Každý tým musí mít na hřišti dvě ženy.

Turnaj je charitativní akcí. Jakým projektům se v PPEF věnujete?

PPEF funguje již dvacet let při týdeníku The Prague Post a naším cílem je zvyšovat úroveň výuky angličtiny v České republice. Pořádáme soutěž o nejlepšího učitele angličtiny, zakládáme na školách anglo-jazyčné knihovny a vzděláváme učitele v metodologii angličtiny a multikulturní výchově. Víc než polovina výtěžku z turnaje jde na podporu základní a mateřské školy při Thomayerově nemocnici v Krči, kde se nejen v angličtině vzdělávají dlouhodobě hospitalizované děti, aby nemuseli opakovat ročníky při návratu do školy.

Komu jednatřicátý turnaj pomůže a jak?

Třicátý první ročník turnaje již tradičně pomůže dětem z Krče, tentokrát společně přispějeme na Vánoční dárky, Mikulášskou besídku a provoz školy o Vánočních prázdninách. Dále díky turnaji odstartuje šestý ročník soutěže o nejlepšího učitele angličtiny a budeme moci podpořit další školy v zakládání anglojazyčných knihoven.

Co se podařilo z výtěžků minulých turnajů realizovat?

Od udělování stipendií středoškolským studentům na studium v Austrálii, přes tvorbu vzdělávacích programů pro základní a střední školy, až po naše současné programy pro učitele. Všemi projekty se prolíná naše základní mise – zvyšovat úroveň jazykového vzdělávání v ČR tak, aby děti a mládež byli schopni dorozumět se v dnešním globalizovaném světě.

Jak se na může tým na váš turnaj přihlásit?

Na naší adrese www.ppef.cz je ke stažení registrační formulář, který týmy vyplní a zašlou zpět. Uzávěrka pro přihlašování je 8.září 2013. Jsou zde také informace o vstupních poplatcích. Jakékoliv dotazy rádi zodpovíme na education@praguepost.com

Mohou se hlásit i jednotlivci?

Samozřejmě, pokud má někdo chuť přijít a zahrát si, umíme zprostředkovat kontakt s některým z kapitánů, každý hráč se hodí 🙂

Kolik je startovné a na co všechno se mohou účastníci těšit?

Výše startovného se liší podle toho, zda jsou týmy z Prahy, nebo mimopražští, dále máme snížené vstupné pro školy a neziskové organizace. U registrace dostane každý tým dárkovou tašku s dárky a tričkem pro každého hráče. Na co se mohou těšit? Nejlepší servis, největší legrace, skvělá atmosféra. Kdo přijde jednou, nemůže než přijít zas 🙂 Přidejte se a uvidíte sami 🙂

Co děláte v případě opravdu nepříznivého počasí?

Vždy se snažíme hrát co nejdéle můžeme. Stalo se v podstatě jen jednou, že jsme museli hry rušit kvůli dešti.

Kam až to Heavy Hitters chce dotáhnout?

Naše vize není skromná, chceme být tím nejnavštěvovanějším turnajem v ČR. Nejde jen o sport a zábavu, jde o dobrou věc, a o viditelné výsledky naší práce. Rok od roku zlepšujeme servis, vymýšlíme novinky pro naše hráče, tématické občerstvení, zábavu pro děti a rodiny hráčů a právě proto se k nám týmy a hráči rádi vracejí.

Díky za rozhovor a hodně zdaru.

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI