Česká slowpitchová liga 2016

Pátý ročník ČSL bude mít sedm turnajů. Začínáme 7.5.2016 Domažlickým otvírákem a končíme 25.9.2016 v Brně. Než se podíváme na změny v pravidlech, představme si jednotlivé turnaje.

Domažlický otvírák | 7.-8.5.2016 | Domažlice
Hlavní hřiště bude stejně jako v minulých letech na Cvičáku. Při sedmi a více týmech se bude hrát také na fotbalovém hřišti vzdáleném cca 7km. Otvírák je úvodním turnajem ČSL již od roku 2013. V posledních dvou letech pořadatelé pozvali kapelu a bylo i půlnoční překvapení. Bude na Otvíráku opět pošmourno nebo se dočkáme lepšího počasí? Třeba ano. Letos soutěž začínáme o týden později.

Pegas Slowpitch Cup | 21.-22.5.2016 | Sedlčany
Sedlčany disponují vším potřebným na jednom místě. Hrát se bude na softballovém i fotbalovém hřišti. Obě hřiště jsou přes silnici. Přímo u areálu je i tělocvična na přespání. Sedlčany jsou pro svoji polohu vyhledávaným turnajem.

Vampir Cup | 11.-12.6.2016 | Merklín
ČSL se poprvé vydá na softballové hřiště do Merklína. Spát se dá na fieldu ve stanech. Že by večírek? Druhé hřiště může být teoreticky v Plzni.

Franz Josef I. Dobrotivý Cup | 25.-26.6.2016 | Pardubice
Turnaj se pro letošek přesunul ze srpna na červen. Hrát se bude fotbaláku v Pardubicích – Svítkově. Druhé hřiště je předjednáno ve Starých Čívicích, což je autem 2 minuty. Ve Svítkově se dá stanovat.

O pohár rytíře Truta | 13.-14.8.2016 | Trutnov
V Trutnově se naskýtá hned několik možností, jak hrát na více hřištích. Předběžně to vypadá, že se dvě hřiště vejdou na Red field. Trut je nejstarší turnaj ČSL, na tradičním místě v tradičním termínu.

SPIAF | 3.-4.9.2016 | Hradec Králové
Oblíbenou destinací slowpitchových týmů je i Hradec Králové. Domácí Falcons svůj areál každým rokem vždy o trochu vylepší. Spát se dá v tělocvičně u hřiště. I letos bude na obloze k vidění Air show. Případné druhé hřiště je v jednání.

Brno | 24.-25.9.2016 | Brno
Konečně se podařilo ČSL dostat na Moravu. Brněnský turnaj zatím nemá název. Víme, že jej budou pořádat Hroši Brno, že je k dispozici baseballové, softballové hřiště a louka a že hospůdka je na parníku.

CSL_2016_MAPA

Změny v pravidlech
Důležitá změna se týká přihlašování/odhlašování týmů a platby startovného. K úpravám dochází z důvodu ochrany pořadatelů před odhláškami těsně před turnajem. Věřím, že nový systém přispěje ke konfortu pořadatelů turnajů i samotných týmů.
Důležité datum je 10 dní před turnajem. Kdo je 10 dní před turnajem přihlášený a má zaplaceno startovné, je potvrzeným účastníkem turnaje. Fakturu vám vystavím a zašlu, případně přivezu na turnaj.  V případě potřeby vám vystavím i zálohou fakturu. Tým s nezaplaceným startovným se považuje za nepřihlášený.

Startovné je 1100 Kč když si týmy pískají sami a/nebo 1600 Kč pokud rozhodčí zajišťuje pořadatel.

Odhlášení z turnaje
10 a více dní před začátkem – startovné se vrací v plné výši
5 – 9 dní před začátkem turnaje – ze startovného se vrací 500 Kč
0 – 4 dny před začátkem turnaje – startovné se nevrací

Jak na platbu
Fio banka
číslo účtu: 2700920253 / 2010
IBAN: CZ1220100000002700920253
BIC kód/SWIFT: FIOBCZPPXXX
Adresa banky pro mezinárodní platby a platby v cizích měnách:
Fio banka, a.s., V Celnici 1028/10, Praha 1

Takže startovné se platí na účet České slowpitchové ligy z.s. Následně Česká slowpitchová z.s. pošle pořadateli částku 1000 Kč za každý tým (resp. 1500 Kč za tým pokud pořadatel bude zajišťovat rozhodčí). Z této částky se odečtou náklady na míče. (Vyzkoušíme a upřesníme na Sláva Hosana). Pořadatel obdrží i část startovného od odhlášených týmů.

Nasazování týmů do skupin
Pro zajištění nasazování týmů do výkonnostně stejně silných skupin přistupuje ČSL k následující úpravě:
Nasazení do skupin na prvním turnaji ročníku určuje vedoucí soutěže. Nasazení do skupin na druhém a dalších turnajích je dle aktuálního pořadí v dlouhodobé tabulce. Nasazení týmů, které do probíhajícího ročníku ještě nezasáhly, určuje vedoucí soutěže.

Úprava se týká hlavně prvního turnaje ročníku a následně nasazování především příležitostných týmů. Při nestejném počtu odehraných turnajů nevypovídá pořadí v tabulce o herní výkonnosti týmů.

Pořadí v lize při shodném počtu bodů určuje
Větší počet lepších umístění na ligových turnajích.

Příklad:
Kozolupy i Řitka mají shodně 49 bodů v tabulce. Oba týmy vyhrály dva ligové turnaje. Takže opět plichta. Kozulupy byly dvakrát druzí. Řitka byla druhá jen jednou. Kozolupy jsou v celkové tabulce před Řitkou.

Míče
V roce 2016 se bude hrát s míči Diamond 12RFP a Diamond 11RFP.

Odkazy na pravidla (změny jsou kurzívou)
Pravidla ligového turnaje
Pravidla ligy
Pravidla selského rozumu
Pravidla slowpitche

V případě dotazů a připomínek mne neváhejte kontaktovat třeba prostřednictvím kontaktního formuláře.

Přeji nám všem, ať si pátý ročník ČSL pořádně užijeme. Ahoj někde na fieldu.

wayne
Tomáš Rambousek
vedoucí České slowpitchové ligy

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI