Ligový titul pro Waynes

Závěrečný turnaj České slowpitchové ligy hostil Kostelec nad Orlicí. Domácí sice tým do hry nepostavili, ale organizaci zvládli s rutinou ostřílených harcovníků. Sedmé ligové kolo mělo odpovědět na dvě otázky. Kdo získá bronz a kdo zlato.

Jirka Šiman | Sharks Spálené Poříčí | foto Nikolas

Záležitost kolem bronzu
Sharks měli vyhlídky na celkové třetí místo více méně v rovině teorií. Kdo teoretizovat nechtěl, byli Wolfs a v obou vzájemných duelech zvítězili (8:1, 5:2). Bronzové medaile tak míří do Domažlic.

Petr Pachl | Wolfs Domažlice | foto Nikolas

Zlatá horečka
Už předem se dalo předpokládat, že turnaj i celou ligu může rozhodnout až její poslední utkání. Samozřejmě v případě, že se průběžně první Rytíři a druzí Wayne’s World dostanou společně do finále. A to se také stalo. Oba týmy porazily všechny svoje soupeře a vzájemně to měly 1 -1 (6:4 a 4:6). O pořadí v základní časti turnaje tak rozhodovaly celkové obdržené body.

Finále
Wayne’s World – Rytíři Trutnov 11:3
Waynům vyšel začátek utkání. V první směně zahráli těžké auty v obraně a v útoku zaznamenali 3 body.
Rytíři snižují ve druhé směně po odpalech Nikolase, Elišky a Rendy na 2:3.
Kubajs (WW) tříbodovým homerunem posouvá skóre na 6:2.
Ve třetí směně nastává jeden z klíčových okamžiků. Rytíři při dvou autech plní mety. Místo Nikolase jde pálit Renda (pálkař mimo pořadí) a je aut. Rytíři tak vynechali hráče (Nika a Elišku), jejichž odpaly ve druhé směně přinesly dva body.
Ve čtvrté směně Waynes pěti body definivně rozhodují finále a ligu ve svůj prospěch.

Individuální ocenění
Nejlepší nadhazovačka – Dušana Součková (Rytíři Trutnov)
Nejlepší nadhazovač – Karim Abu-Omar (Wayne’s World)
Nejlepší pálkařka – Petra Řadová (Rytíři Trutnov)
Nejlepší pálkař – Jakub Procházka (Wayne’s World)
Nejužitečnější hráčka – Radka Pachlová (Wolfs Domažlice)
Nejužitečnější hráč – Jiří Preclík (Rytíři Trutnov)

Speciální cenu pro nejčastějšího dětského účastníka získal Jan Pachl III. (Wolfs Domažlice)
Cenu Fair play za záchranu života získal Jiří Kubů (Táhla Police nad Metují, Wayne’s World)