5xAg=Au

Před posledním podnikem Indoor slowpitchové ligy ještě nebylo nic rozhodnuto a o cenné kovy se hrálo až do předposledního utkání turnaje. Finále bylo o tom, jestli je Klackařům alespoň jednou podaří v turnaji zvítězit. Na teoretické možnosti se můžete mrknout na webu WW. Ale pojďme na začátek. V úvodním duelu domácích Jookies s pořadateli Wayne’s World si vítězství 7:0 připsali WW.

Táhla pro konečné třetí místo potřebovali výrazněji bodově přeskočit WW, ale v utkání s Klackaři (0:2) nevyrazili tím správným směrem.

Rytíři nastříleli Poličce 15 bodů (15:2), dlužno říci že po vyrovnaném utkání až úplném závěru. Za Rytíře nadhazovala Dušana.

O celkovém třetím místě v lize definitivně rozhodlo utkání Wayne’s World – Táhla 11:2, kdy WW vyhráli první směnu 10:0. Závěr utkání dohazovala za WW Anous – pravděpodobně historicky první žena v kružnici Waynovců.

O přímou účast ve finále si hlasitě řekli Rytíři vítězstvím na Klackaři 4:2. Toto utkání také definitivně vyřadilo Wayne’s World z bojů o celkové stříbro.

Jookies a Táhla sehráli vyrovnaný špíl 2:4 z pohledu domorodců.

Klackaři v utkání s WW nasadili do trháku hned v úvodní směně a pro přímý postup do finále tak již reálně zbyly jen 2 týmy: Rytíři a Klackaři.

Zápasy Táhla – Rytíři (1:6), Klackaři – Jookies (8:0) překvapení nepřinesly.

Duel Rytířů a Wayne’s World asi nejvíc zajímal Klackaře. Pokud by WW vyhráli a dali Rytířům alespoň 3 body, potom by do finále postoupili právě Klackaři. Výsledek 2:0 pro WW poslal do finále Rytíře.

Kuklucklaři

Kuklucklaři, foto Nikolas

semifinále
Klackaři – Wayne’s World 3:2
WW po pěti směnách vedli 2:0. Klackaři v šesté směně srovnali na 2:2 a v dohrávce zápasu po hitu Prcínka, BB Alči, BB Husky a odpalu Wendy ukončili Waynům zimní sezónu a definitivně pohřbili rytířské naděje na ligový titul. Pokud by Klackaři toto utkání prohráli a Rytiři zvítězili nad WW ve finále, ligové zlato by putovalo do Trutnova.

o čtvrté místo
Táhla – Jookies 1:4
Jookies i tentokrát zvládli utkání o předposlední místo lépe než soupeř. Předposlední skončili i v lize. Táhla se by v případě vítězství dostali na celkové čtvrté místo na úkor Sparks.

finále
Rytíři – Klackaři 2:1
Ani tentokrát nebylo turnajové vítězství Klackařům souzeno. Rytíři se ujali vedení 2:0. Klackaři v závěru snížili na 2:1, ale víc se nestalo a tak Rytíři mohli kromě celkového druhémí místa potěšil svého principála Romana Klempíře (toho času v nemocnici) i turnajovým triumfem.

Výsledky a tabulku najdeš zde.

Během turnaje budila zájem Déžova tipovačka. U průběžných výsledků po každém utkání postávala skupinka tipérů a špekulovala, kdo má k vítězství nejblíže. Nemalý zájem na sebe upoutal dort Leničky Mroviecové, který mnozí účastníci hodnotili známkou 1A++. Kdo zrovna nehrál, využíval služeb Jimovy občerstvovací stanice. Z nabídky namátkou vybíráme: dva druhy salátů, guláš echt a zdejší úzkoprofilové utopence.

Rytíři útočí

Rytíři útočí, foto Nikolas

Po skončení turnaje následovala slavnostní ceremónie. Nejdříve byly předány ceny za tipovačku k MS mužů Kiwitip. Následovalo vyhlášení výsledků turnaje O pohár na Poličku. Všechny týmy obdržely dárkové balení čtyř lahváčů místního Měšťanského pivovaru (věnoval Jim) a diplom (někdo dostal mokrej, protože nějakej fták přes dva buzary trefil dort schovanej za rohem a dortem je znesvětil). První tři týmy si navíc odnesly poháry na poličku.

Došlo i na vyhlášení nejužitečnějších hráčů turnaje. Unikátní stolní hru (opět věnoval Jim) si domů odvezla Wendy (Rytíři) a Prcínek (Klackaři). Třetí kousek dostal Wayne (líná huba, holý neštěstí).

První a jedinou cenu v Déžově tipovačce – termotašku, vyhrál Romále.

Přítomní účastníci Indoor ligy dostali diplomy za celkové umístění. První tři týmy k tomu návdavkem mají skleněou plaketu a medajle. Klackaři se rok mohou chlubit také putovním pohárem.

Fotky od Nikolase jsou zde.
Nikolas vzkazuje: „Pokud budete chtít nějakou fotku v originální velikosti, pošlete email na: dm32@seznam.cz.“

Fotky od Mariho teprve budou.

Co závěrem?
Rád bych poděkoval všem organizátorům a hráčům, že Indoor liga a slowpitch vůbec je takový jaký je. Extra díky za vaše kladné odezvy a podporu…..když se energie vrací, je to prostě moc fajn.

Těším se na vás někde na fieldu nebo u drinku.

wayne

# TEAM G W L SCORE P
1 Rytíři Trutnov 4 3 1 25 : 7 6
2 Klackaři Kostelec nad Orlicí 4 3 1 19 : 4 6
3 Wayne's World 4 3 1 20 : 9 6
4 Táhla Police nad Metují 4 1 3 7 : 21 2
5 Jookies Polička 4 0 4 4 : 34 0

Konečné pořadí Indoor slowpitch ligy
1. Klackaři Kostelec nad Orlicí 36
2. Rytíři Trutnov 35
3. Wayne’s World 27
4. Sparks Mladé Buky 21
5. Táhla Police nad Metují 21
6. SB Svoboda nad Úpou 11
7. Pasos Pardubice 10
8. DNAce 8
9 .Jookies Polička 8
10. (j)ELITA 4

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI