42 Cup report

O víkendu 30.-31.7. se areál SaBaT Praha proměnil v místo, kde se udála malá velká slowpitchová bitva. Tedy, bitva je silné slovo, spíše příjemný slowpitchový víkend, který mile překvapil zúčastněné týmy i samotné pořadatele.

autor: Karel Jaksch
 
Pro 42 Crew to byl první turnaj, ve kterém měli roli pořadatelskou a ne jen hráčskou. Samotné přípravy začínaly již dlouho dopředu a čím více se turnaj blížil, tím více jsem cítil nervozitu – „To zvládneme Karliku, prostě to nějak dopadne…“, no jo, ale aby nám to nedopadlo na kebuli, v hlavě už běželo X scénářů s tragickým koncem a tak nezbylo nic jiného, než odložit skepse stranou a vyrazit v pátek večer připravit hřiště.

42 Cup 2016 | Plakety

42 Cup 2016 | Plakety

Na místě byla na místě improvizace. Áčkové hřiště bylo postavené během 20ti minut, přičemž se ho dokonce povedlo uspořádat symetricky a vypadalo fakticky pěkně. Béčkové hřiště bylo postavené během hodiny, načež se zdálo příliš dlouhé, takže během půl hodiny byl plot opět sundán a další půlhodinu opět stavěn, nyní cca o 10 metrů blíže. Ono se nejedná o nijak důležitou informaci, ale kdo někdy stavěl síťový plůtek, tak ví, že postavit síťový plůtek není žádná sranda. Nakonec zbylo jen zapojit aparaturu, připravit míče, upevnit mety, připravit nástěnku a takové ty drobnosti, které ve finále dělají velký dojem.

42 Cup 2016 | 42 Crew vs. Trutnov HSM

42 Cup 2016 | 42 Crew vs. Trutnov HSM


 
Sobotní ráno bylo slunečné a vše nasvědčovalo tomu, že nás čeká „beatiful day“. Zápasy začínaly v 9h, dvacet minut před začátkem již čekali na hřištích nastoupení rozhodčí, které zajistil pořadatel. První utkání odstartovali Lightsabers proti 42 Crew, kde po svižné a pěkné třičtvrtě hodinovce vyhráli Lightsabers poměrem 6 ku 1. Na druhém hřišti probíhalo utkání mezi Vichrem a Karlínským Gangem, přičemž Karlínští neponechali nic náhodě a zvítětezili 11:3. Další klání bylo mezi Táhly a Trutnovem HSM… Trutnov přijel ve třech (klobouk dolů) a půjčil si hráče z nehrajících týmů, které nemusel ani dlouho shánět, všichni si chtěli zahrát. Non-coed pravidla jednoznačně podtrhovali atmosféru a společenskou stránku turnaje a v podstatě nic nebyl problém. „Můžu na tomhle turnaji pálit s touhle pálkou…?“
„Běž pálit klidně s koštětem“
 
 
Nemá smysl, abych zde v článku rozebíral jednotlivé zápasy, nestíhal jsem je sledovat všechny. Výsledky jsou uvedeny níže, chtěl bych jen podotknout, že zápasy byly kvalitní a vyrovnané a k vidění bylo spoustu dobrých zákroků, hitů a homerunů a nejeden zápas nebyl do poslední chvíle rozhodnutý. Kuriozitou pak možná bylo utkání mezi 42 Crew a Wolfs, kdy se odehrálo 7 směn za stavu 0:0 a teprve v 8. inningu Domažlice nasázeli 42ojkám sedm bodů.

Po sobotě již bylo známé pořadí ve skupinách, ve skupině A dominovali Lightsabers, kteří prošli bez ztráty květinky, ve skupině B vznikla, díky remíze, rovnost bodů na prvních dvou příčkách, ze které nakonec vyšel tým Peenuts o něco lépe na skóre.

42 Cup 2016 | HR Derby

42 Cup 2016 | HR Derby


               
Sobotní program završilo HR derby. Všichni si jej užili, to bezpochyby, jen by možná příště mohlo na HR derby padnout více homerunů, než jeden. Začátečnická chyba, mělo se hrát na kratším hřišti, divácky by to bylo více atraktivní a druhé místo by nemusel rozhodovat „jen“ odpal na plot. Na druhou stranu se jednalo o pilotní ročník a víme, co zlepšit. První příčku obsadil Jason Fletcher z Wolfs, cenu útěchy za druhé místo si odnesl  Martin Dobruský z Táhel. 
HR derby pokračovalo rovnou spontánním večírkem a večírek to byl kvalitní, kdyby nás o půlnoci nevyhnali, tak si myslím, že tam sedíme ještě teď.

42 Cup 2016 | Jason Fletcher (vlevo)

42 Cup 2016 | Jason Fletcher (vlevo)


 
Neděle začala skvěle, svítíčko slunilo, polívka na baru srovnávala a ze všech koutů areálů se začali potácet polomrtví/položiví hráči. Ráno se rozjel poslední zápas skupiny o poslední místo, pak se rozjel déšť a jak skvěle nám probíhala sobota, tak stejně blbě probíhala neděle. Déšť absolutně potopil hřiště B, Áčko bylo rozryté a podmáčené. Zázrakem a společnými silami se podařilo vysušit alespoň Áčko, kde se odehrála čtvrtfinále, tedy zápas mezi druhými a třetími ve skupině. Opět začalo pršet a radar hlásil hodinovou sprchu, poté dvě hodiny klid a pak se blížil obrovský mrak, který mi vzal poslední naději, že bychom zápasy dohráli. S lítostí oznamujeme týmům, že zápasy o spodní příčky se bohužel neodehrají, stejně jako semifinále, a vítězové čtvrtfinále si zahrají o 3. místo, první ze skupin si střihnou rovnou finále. V tu chvíli jsem nemohl vědět, zda se jedná o správné rozhodnutí, ale bylo to nejlepší a nejspravedlivější rozhodnutí, které mě v tu chvíli napadlo, nerad bych určoval vítěze turnaje na body, nebo stylem kámen/nůžky/papír. Naštěstí vzali všichni toto rozhodnutí s pochopením a děkují za skvělý turnaj se slovy, že příští rok přijedou znova.

Táhla s přehledem poráží Karlín v zápase o 3. místo, vyrovnané finále nakonec slaví Lightsabers.

42 Cup 2016 | Jakub Vykoukal - The Lightsabers (vpravo)

42 Cup 2016 | Jakub Vykoukal – The Lightsabers (vpravo)

Za pořadatelský tým bych tento turnaj zhodnotil kladně. Mělo to spolu menších i větších mušek, ale podařilo se nám první turnaj uspořádat vcelku kvalitně a již teď víme, co pro příští rok změnit, či zlepšit. Děkuji všem zúčastněným týmům a lidem ve svém týmu, byl to kvalitně užitý víkend a už teď se těšíme na příští rok.

Pozn. redakce: Pokusím se rozklíčovat výsledky a zadat je do tabulek.

42cup2016_vysledky
42cup2016_vysledky_souhrn

Odkaz na ulozto, na docela fajnovej taneček na závěr s Trutnov HSM: https://uloz.to/live/!ahiRFuGFm/mvi-6234-mov (heslo 42crew)

Karel Jaksch

...VÍC NEŽ JEN PARTNEŘI