Tři otázky, šest odpovědí

27.11.2013
 |

Zhruba před týdnem jsem tahounům týmu Rytířů, Klackařů, Wolfs, Mladých Buků a Svobody na Úpou, tedy týmů které získaly medaile ze slowpitchových soutěží roku 2013 (Indoor liga, Česká slowpitchová liga a MČR) zaslal tři otázky. Odpověď přišla pouze od Honzy Pachla z Domažlic a já se k němu dovolím připojit.

Jan Pach | Domažlický otvírák 2013 | foto Wolfs

Jan Pach | Domažlický otvírák 2013 | foto Wolfs

Jak hodnotíš rok 2013 ty osobně?
Jan Pachl: Rok 2013 osobně hodnotím jako velmi zdařilý. Přinesl úplně nový pohled do mého života, na vše kolem našeho klubu. Jako první jsem se musel vypořádat s novým členem rodiny a zapojit ho dění. To byl asi ten nej … úkol. Na druhou stranu bych poděkoval všem spoluhráčům, kteří nám pomáhali hlídat a to nejen na hřišti, ale i mimo něj. Hlavně ty perné večery a noci po ubytovnách. Druhý a to kladný pohled mě přinesla samotná liga. Bez ní bych nikdy neprocestoval tolik zajímavých míst a nepoznal tolik nových lidí. Strašně mě potěšila začínající spolupráce mezi hráči samotnými. Sami se nabídli s pomocí nebo organizací některých akcí.

wayne: Skvělej. Narodil se nám syn, byl jsem na MS mužů, byl jsem v noci v pralese, vyhráli jsme MČR, ligu a několik turnajů, rozběhnul jsem T-ball, poprvé jsem hrál baseball, s Klackaři U8 jsme vyhráli východočeskou ligu, zažil jsem pár parádních večírků a skoro každej den byl Nádherňajs.

Jak hodnotíš sezónu 2013 jako kauč a hráč?
Jan Pachl: Z pohledu trenéra to byla po osmnácti letech nej .. sezóna. Skvělí hráči a hlavně skvělí lidé, to jsou atributy letošní sezóny. Naše hráčské úspěchy se projevily po náročných zimních trénincích, kdy hráči trénovali především pálku a na jaře pak celé pole. Myslím si, že dva tréninky za týden nám daly dobrou průpravu do sezóny. Na druhou stranu střídání hráčů v jednotlivých turnajích nám nedalo vyniknout naší plnou sílu. Ale jsou to rodiče od rodin a myslím si, že to k tomu patří. Jinak 3. místo v lize je velikánský úspěch a všichni si to uvědomují.
Co se mě ještě nestalo bylo , aby se mě na oblastní schůzi baseballu předseda zeptal – co je to ta slowpitchová liga. Po představení sezóny všichni koukali a s údivem kývali hlavama.

wayne: My jsme letos odehráli 16 turnajů. Zatím. Ještě máme v plánu dva. To nepočítám přáteláky. Všeho je víc a kvalitnější než vloni. Všechno se to zlepšuje: týmy, turnaje, rozhodčí. Super je ta přátelská atmosféra.

Pokud se chystáte na Indoor ligu, jaké máte cíle?
Jan Pachl: Na indoor ligu jako celek se nechystáme. Jestli pojedeme, bude to na konkrétní turnaj. Jsme poněkud z trasy a pro letošek jsem vyčerpal náš rozpočet a ligu bychom si museli hradit sami. Spíše si ji dám do rozpočtu na příští rok. Ale hrát se nám chce pořád – soutěžící duch nikdy nespí.

wayne: Indoor liga je fajn. Mě přijde lepší jednou za měsíc strávit sobotu na turnaji, než jít každý týden na trénink…což platí pro starší a pokročilé. Indoor slowpitch je úplně jiný než ten venkovní, tak uvidíme….když obhájíme bronz, bude to fajn. Primární cíl je trénink a zapracování nových hráčů.

BLESKOVKA

17.5.2018 | Každý tým České slowpitchové ligy dostane na sezónu jeden sešit s line upy. Začínáme v Sedlčanech.
11.5.2018 | Trutnov HSM se přihlásili na Truta

ČSL 2018

Tabulka

P T B
1Waynes28
2Rytíři24
3Vampiers22
4Hangarounds20
5Oldstars16
642 Crew10
7Karlín9
8Slowpitch Plzeň8
8Pegas8
8Lightsabers8
8Camperos8
12Trutnov HSM7
13Wolfs6
14Mor a Mšice4

HOMERUNNERS

3 Marco Beuchert (HANG)
3 Josef Koláček (WW)
3 Petr Němeček (RTR)
3 Jiří Preclík (RTR)
2 Javier Santos (HANG)
1 Luis Alviarez (HANG)
1 Daniel Bršlica (CAM)
1 Radek Brzobohatý (LS)
1 Vladimir Gratcl (VAM)
1 Tomáš Rambousek (WW)
1 Martin Šalom (VAM)

Nejnovější komentáře

PARTNEŘI

www.tompet.cz

www.tompet.cz

www.baseball-softball.cz

Výroba dresů

Hainz

Rádio Beat

ASL 2018

Tabulka

P T B
1Mimoni13
2Mor a Mšice11
3Old (j)ELITA10
4Bur(j)ani 9
5Mlátičky8
5Camperos8
7Barons6
7Slowpitch Plzeň6
9Waynes U144
9Bombarďáci4