Odpovědi z bedny

01.10.2014
 |

Liga to má už nějakých pár hodin za sebou, ale čerstvé pocity a dojmy má snad každý z účastníků posledního turnaje. (Nehledě na tom, že minimálně půlka hráčů se první dva dny v týdnu plouží Kolbenkou s bolením kdejakého svalíku.) A tak se přímo nabízí, položit čerstvým medailistům několik otázek.

zavirak_2014_trofeje-1024x682
>> foto Nikolas

Jiří Preclík – Rytíři Trutnov – 1. místo

trenér, nadhazovač, MVP ročníku 2014

Jirko, jaké to je, mít pohár po roce opět doma?
Jedním slovem: SUPER, je to skvělý pocit vyhrát pohár zase zpět a vzít ho největšímu rivalovi v lize:-). Musím poděkovat všem Rytířům, kteří se o to zasloužili, protože jsem na nich viděl radost a chuť hrát a bojovat na každém turnaji. A pro mě jako pro trenéra je to úžasný pocit, když vidím usmívající se tváře Rytířů při vyhlášení a přebírání poháru. Děkuji Rytíři za ten pocit, je to skvělý pocit.

Co bylo klíčem k úspěchu Rytířů v letošní ČSL?
Myslím si, že za úspěchem byla hlavně chuť a bojovnost. Taky tréninky, pohoda v týmu, i když nějaké zamračené obličeje a trochu řvaní z mé strany tam byly, ale Rytíři se s tím poprali a vždy to vzali skvěle a snažili se hrát to, co prostě umí. A pak taky že Rytíři jsou skvělý kolektiv a drží při sobě i mimo hřiště.

Jak hodnotíš sezónu 2014?
Sezónu 2014 hodnotím jako skvělou a tím chci poděkovat především tobě, protože bez tvé snahy by nic takového nebylo. Každý turnaj byl skvěle připraven a organizován. Na každém turnaji je vidět, že to dělají lidé, kteří se tomu chtějí věnovat a mají to rádi. Takže velké díky patři nejen organizátorům turnajů ale i všem hráčům. Jen škoda, že se turnajů neúčastní více tymů.

A plány do příštího ročníku?
Budeme se snažit obhájit zlato. ;-)

Tomáš Rambousek – Wayne’s World – 2. místo

coach, hráč, nejlepší nadhazovač ročníku 2014

Je druhé místo zklamáním nebo u tebe převažuje spokojenost?
To jsem si dal trefnou otázku :-) Jasně, že bych radši byl první. Ten pohár je fakt parádní a bude nám doma chybět. Rytíři hráli celou sezónu výborně, ve vzájemných zápasech mají s námi lepší bilanci, takže pohár je v Trutnově naprosto zaslouženě. Gratuluji. Jsme rádi, že Rytíře máme, je to s nimi vždycky výzva.

Jak hodnotíš sezónu 2014?
Jako dřeváckou. Škoda, že jsme letos nedokázali ligu zdramatizovat jako vloni. Také se nám nepovedlo naplnit hlavní cíl a to, mít vždy alespoň pět vlastních hráček na turnaj. I přes „jenom“ stříbro a jenom čtyři holky na Zavíráku jsme si to užili krutopřísně.

Jaké mají Waynes plány do sezóny 2015?
Hrát ještě lepší slowpitch než letos. Mít dostatek vlastních hráček. Jet na nějaký pěkný zahraniční turnaj. Užívat si to.

Jana Staviarská – Wolfs Domažlice – 3. místo

trenérka, hráčka

Jak jsi spokojena se sezónou?
Sezóna byla pro celý tým úspěšná. Až na turnaj O pohár rytíře Truta jsme se zúčastnili všech, což hodnotím velmi kladně a děkuji všem hráčům, kteří si najdou čas a jezdí pravidelně. Na pálce a v herních situacích jsme ještě slabší než soupeři, ale s každým odehraným turnajem sbíráme zkušenosti. Až na pár modřin, natažených svalů, naraženin a jednoho zlomeného palce se nikomu nic horšího nestalo, což v našem (týmovém) věkovém průměru hodnotím velmi pozitivně.

Je obhajoba třetího místa úspěch nebo neúspěch?
Úspěch :-) Před sezónou jsme si dali předsevzetí, že musíme obhájit, což se nám povedlo. Myslím si, že jsou všichni s bronzovou medailí spokojeni.

Jaké jsou vaše vyhlídky do sezóny 2015?
Na čem musíme zapracovat přes zimu je pálka a herní situace v poli. Cíl na příští sezónu bude uhrát více vyrovnaných či vyhraných zápasů. Při turnajích se umisťovat na předních pozicích tabulky a samozřejmě obhájit celkové třetí místo (ne-li líp). Doufám, že nejen pro mě bude největším úspěchem zahrát si (konečně) finále nějakého turnaje.

BLESKOVKA

26.7.2018 | Red Barons se přihlásili na MČR 400+
25.7.2018 | MaSK Pezinok se přihlásili na Krígeľ. Na turnaji je plno (12 týmů)

ČSL 2018

Tabulka

P T B
1Waynes54
2Rytíři52
3Hangarounds46
4Vampiers39
5Oldstars28
6Slowpitch Plzeň21
7Wolfs19
8Karlín17
9Camperos13
10Trutnov HSM10
1042 Crew10
12Lightsabers8
13Mor a Mšice8
14Pegas8
15Camperos 23

Nejnovější komentáře

PARTNEŘI

www.tompet.cz

www.tompet.cz

www.baseball-softball.cz

Výroba dresů

Hainz

Rádio Beat

ASL 2018

Tabulka

P T B
1Mimoni24
2Mor a Mšice17
3Camperos17
4Bur(j)ani 16
5Slowpitch Plzeň14
6Old (j)ELITA10
7Barons9
8Mlátičky8
9Bombarďáci8
10BeerBoys5
11Waynes U144