Kubajsův report z ESSL

22.09.2016
 |

Kubajs se účastnil turnaje ESSL. Zde je jeho reportáž.

Co je vlastně ESSL?
Je to zkratka European Slowptich Softball League. Z 99% ji hrají pouze a jenom chlapi…a pouze a jenom ti opravdu velcí. Ženský jsem viděl pouze dvě a opravdu to pro ně není bezpečná hra.

Hlavním organizátorem je Mark Stein. Tuhle soutěž vymyslel z toho důvodu, že podle něho je COED varianta spíše pro zábavu, není lehké sehnat ženský, které to chtějí hrát…a chlapů je vždycky dost.

Turnaj se hrál na stadionu Regensburg Legionäre – profesionální basebalový klub, který je podporován MLB a má dvě MLB certifikovaná hřiště. Po vstupu na stadion jsem v Jiříkově vidění – úžasný field, tribuny na místenky, pamparádní bufet, komentátorské stanoviště, obrovský clubhouse – restaurace, šatny, kanceláře a byty místních hráčů.

Systém soutěže:

Celá ESSL se pro letošní rok skládala ze 3 turnajů – Rakousko, Německo a Itálie + Super Cup Regensburg.
Hraje se klasika v 10ti, na pálce však 1-1. Strike zona o poznání nižší. HR na úrovni toho baseballového, tedy cca 100-120m. Míče 52. Pálky pouze ASA certified. Hraje se 45min. Velká většina nadhazovačů používá helmy s košíkem.

Účastnilo se 10 týmů, tedy 2skupiny po 5ti, každý s každým, potom double elimination.

Já, spolu s dalšími 4mi Čechy nastupuju za Grizzlies Linz. Tým složený převážně z Dominikánců – ostatně tak, jako téměř všechny ostatní týmy.

Celou sobotu od rána prší, což ale k mému překvapení nikdo příliš neřeší a hraje se pořád, bez přestávky. Kubánci a jim podobní týpci do vyndávají jak se jim zlíbí Všichni si tu potvrpí na
ECHT dresy (různé barvy, vzory, obrazce – no nádhera!) – jasnými vítězi jsou dle mého BROVARIA USA – tým složený z vojáků zřejmě německé základny.

Déšť přeci jen neustal a v sobotu kolem 16h se přestává hrát.

V neděli najíždíme na hru one pitch-slowpitch, neboli na pálce máš plný stav a dělej co umíš. Jeden zápas trvá 30minut. A je to naprostá bomba. Nikdo moc nepřemýšlí a pálí co se dá.

ESSL je soutěž, kterou jsem doufám nehrál naposledy. Tak nějak si představuju TOP slowpitch. Ano, coed varianta má svoje kouzlo, ale tohle je prostě jiná dimenze, a to ve všem. A určitě se nabízí vznik nějakého českého výběru…

Za celý turnaj jsem mezi zápasy, natož v jejich průběhu neviděl nikoho pít alkohol. Všechny zápasy odpískala dvojice ASA rozhodčích. A nezažil jsem jedinou hádku s rozhodčími.

Čau Kubajs

Kubajs (Jakub Procházka)

Kubajs (Jakub Procházka)

  • Rich Bohunicky

    My sme ESSL skúsili už dávnejšie. Je to skutočne o chlapskej lige, ale musím povedať, že tej hry bolo pomenej, keďže dominikáci, či americký G.I.Joe pálili homeruny a keďže obmedzenie tam nebolo, tak sa hralo, kto ich dá viac. S dievkami sme v Linzi uhrali parádné 6.miesto, ale CO-ED slowpitch je zábavnejší – viac hry, viac zábavy a hlavne stretneš kopec veselých a priateľských ľudí!

    • wayne

      Mužský slowpitch proč ne? Ale Co-ED má jedinečnou atmosféru.

Indoor 2017/2018

Tabulka

P T B
1Waynes Navy30
2Rytíři27
3Klackaři25
4Waynes White19
5Trutnov HSM14
6Mlátičky13
7(j)ELITA8

BLESKOVKA

14.3.2018 | Klackaři hlasovali pro Indoor ligové MVP
7.3.2018 | Vampiers se přihlásili na všechny turnaje ČSL

Nejnovější komentáře

DÉŽOVAČKA

760 wayne
540 Pavel R...
470 Linda Rambousková
440 Miloš Popelka
380 Jana Staviarská
240 Kuba Procházka

ČSL 2017

Tabulka

P T B
1Waynes59
2Rytíři58
3Hangarounds53
4Wolfs34
4Vampiers34
6Slowpitch Plzeň15
7Oldstars13
842 Crew8
8Lightsabers8
1040° C Mixed4
10Pegas4
10Mor a Mšice4
10Karlín4
10Camperos4
15Sachsen0

PARTNEŘI

www.tompet.cz

www.baseball-softball.cz

Výroba dresů

Hainz

Rádio Beat